İçeriğe Yönlendir

Tek Şarj Ile İstanbul'dan Kayseri'ye

Mert Yeldan

Recommended Posts

Sani Gerşon

öbür araçla git tekirdağa..

Bununla ne edeceğim? Köşede dursun diye mi aldım :)

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Bor'dan nano teknolojili batarya yapamadıktan sonra bu iş olmaz :p Bor u bu alanda da kullanmak lazım.

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

nişantaşında gezip rejeneratif olarak beşiktaşa inip çay içip ortaköyde takılıp geri çıkacaksın :)

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

nişantaşında gezip rejeneratif olarak beşiktaşa inip çay içip ortaköyde takılıp geri çıkacaksın :)

Otoparktan da para almasalar bari. Yarım boy araba. Yoksa olabilir :)

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
(düzenlendi)

Otoparktan da para almasalar bari. Yarım boy araba. Yoksa olabilir :)

kafenin önüne bırakırım reklam diye :)

ortaköy otoparkı girdi çıktı 20 TL :)

twizy muhtemelen bazı babaların arasından da geçebilir.

kenarda 40 bin liram olsa ve istanbul dışında olsam düşünülebilir. İstanbul'da gerek diğer sürücülerin deli olması gerekse yoğun ve uzun parkurlar otoban şartları o tip aracı imkansız kılıyor. 3. köprü açılınca hepten coşacak.

tarihinde Mehmet Göktürk tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fikret Özsoy

İnşallah olur. Ama petrol üreten ülkeler bu işe ne kadar izin verirler zaman gösterecek artık. Yoksa sudan bile yakıt üretilebiliyor.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

ASELSAN, IBM ile Otomobiller için Yeni Nesil Pil Geliştirecek

Ar-Ge faaliyetleri kapsamında geliştirilecek Metal-Hava (Metal-Air) Pilleri, mevcut Li-ion pillerine göre, aynı ağırlıkta en az 5 kat daha fazla enerji depolayabilecek. Söz konusu yeni piller, bu niteliği ile elektrikli araçların menzil sorununu tümüyle çözen kritik bir yapıtaşı olacak.

Mevcut Li-ion pil teknolojileri ile ancak 160 km (100 mil) gidebilen aile tipi bir binek otomobil, geliştirilecek yeni teknoloji sayesinde en az 800 km (500 mil) mesafeyi alabilecek. Örneğin; dört kişilik bir aileyi taşıyan elektrikli otomobil, tam doldurulmuş bataryası ile İstanbul'dan Kayseri'ye hiç şarj edilmeden ulaşabilecek.

Link

Ağır sanayiye yine ağır daldık, sonumuz hayrolsun inşallah.

Ağır sanayiye yine ağır daldık, sonumuz hayrolsun inşallah.

Kesinlikle öyle, böyle durumlarda ya darbe olur yada başka şeyler, darbe olmayacağına göre, sanırım  biraz doğu yönüne bakmak yeterince açıklayıcı olur sanırm.

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

İnşallah olur. Ama petrol üreten ülkeler bu işe ne kadar izin verirler zaman gösterecek artık. Yoksa sudan bile yakıt üretilebiliyor.

sudan nasıl üretiliyor?

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Pili yapan kazanır, aslında arabaya değil pile odaklanmak lazım.

Tamam sen odaklan yalnız sakın uçağa binme, seyahat etme, devlet izole özel şehir kursun her ihtiyacını gidersin, ömrünün sonuna dek orada yaşa ve istediğin şeye odaklan, sanırım demek istediğimi anladın :)

Yorum bağlantısı
Sertaç Karginer

Belki ileride arabaların üzerine yerleştirilecek güneş panelleriyle şarj sorunuda kalmaz hadi hayırlısı... :)

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Belki ileride arabaların üzerine yerleştirilecek güneş panelleriyle şarj sorunuda kalmaz hadi hayırlısı... :)

2 haftada dolar evet. :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

2 haftada dolar evet. :)

Panel geliştirme ne alemde acaba, güneşten su ısıtmada %98 verim alınıyor diye duymuştum, güneş paneli geliştirme işi acaip pahalı ve çok zor ilerleyen bir olaymış, bu konuda son durum nedir Mehmet bey, bilginiz varmı?

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez

Tamam sen odaklan yalnız sakın uçağa binme, seyahat etme, devlet izole özel şehir kursun her ihtiyacını gidersin, ömrünün sonuna dek orada yaşa ve istediğin şeye odaklan, sanırım demek istediğimi anladın :)

Hiç bişey anlamadım. :unsure2:

Gel koltukları veryim falan mı demek istedin?

Yorum bağlantısı
Eren Gökmen

Panel geliştirme ne alemde acaba, güneşten su ısıtmada %98 verim alınıyor diye duymuştum, güneş paneli geliştirme işi acaip pahalı ve çok zor ilerleyen bir olaymış, bu konuda son durum nedir Mehmet bey, bilginiz varmı?

mercedes fotovoltaik boya üzernde calisiyor. arabanin boyasi ekeltrik üretecek. onun disinda benim evde de kullandigim normal günes panelleri maalesef (normal kullanim icin en verimlilerinden olmakla bereber) hala cok düsük verimle calisiyorlar. ve eski teknoloji paneller bile hala cok pahali

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Bizim komşuda elektrikli bisiklet var. 1 yılda bataryaları öldü, 750 lira istemişler,

Ne anladın bu işten dedim,  keşke benzinli alsaydım, 20 liralık koyar gezerdim dedi.  :)

Yorum bağlantısı
Fikret Özsoy
(düzenlendi)

sudan nasıl üretiliyor?

Japonlar yapmıştı. Sanırım suyu elektrolizle hidrojeni ayrıştırıp yakıt olarak kullanan bir sistemdi.

Şimdi buldum kaynağı,

http://www.bilgiustam.com/suyla-calisan-araba-japon-sirketinin-buyuk-basarisi/v

http://www.milliyet.com.tr/japonlar-sonunda-suyla-calisan-otomobil-uretti-bilim-886642/

tarihinde Fikret Özsoy tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...