İçeriğe Yönlendir

Fatih Altaylı'dan Mondeo İncelemesi

Misafir

Recommended Posts

Yazinin icersinde benim en cok dikkatimi ceken, mondeo seven bir cok ust gelir seviyesindeki kisinin sirf statuleri nedeniyle Mondeo kullanamamalari ve yeni Mondeo ile bu paradigmanin asildigi. Bur zamanlar bir laf vardi. Herkes arabesk sever ama itiraf edemez, mondeo da boyle olmus:)

Saygilarimla.

Yorum bağlantısı
Erdal Delebe

Mondeonun prestij sıkıntısı bence tamamen başbakanlık koruma aracı olarak kullanılmasından dolayı. mercedese korumalık yapan mondeo algısı... Yazıyı okuduğumda faith altaylı nasıl olmuşda mondeoyu yazmış idi. adam gördüğünü yazıyor. passat /latitude gibi karşılaştırmaya girmemiş. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Can Ebren

Bende bu yazıyı sabah okuduğumda mondeo için bir heves hissettim fakat bu sınıftaki bir araç için dizel otomatik seçeneğinin olmaması üzücü ve düşündürücü bir durum aynı sınıftaki Passatın dizel otomotik versiyonu 6-6.5 lt yakarken aynı paraya 12.12.5 litre yakan ve benzinli bir aracı tercih etmek bana tabiri caizse saçma geliyor.İki araç arasında rekabet şartları eşit olmadığı için Mondeo hakettiği yerde olamıyor maalesef.Herkese iyi pazarlar dilerim.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Yazinin icersinde benim en cok dikkatimi ceken, mondeo seven bir cok ust gelir seviyesindeki kisinin sirf statuleri nedeniyle Mondeo kullanamamalari ve yeni Mondeo ile bu paradigmanin asildigi. Bur zamanlar bir laf vardi. Herkes arabesk sever ama itiraf edemez, mondeo da boyle olmus:)

Saygilarimla.

Bizim buradaki ilçe eğitim müdürü hyundai sonata'sını gönderip hemen 2015 mondeo'ya transfer oldu. Sınıf atladı adam :)

Yorum bağlantısı
M.Fatih Yüce

12lt verisi doğru mudur merak ettim. :s

Fatih Altaylı gibi hayatında benzine para vermemiş zengin birileri kullanırsa 12 yakması çok normal. Ama benim gibi emekli biride kullansa İstanbul trafiğinde 10-11 litre çok rahat yakardı :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Karadağ
(düzenlendi)

Fatih Altaylı gibi hayatında benzine para vermemiş zengin birileri kullanırsa 12 yakması çok normal. Ama benim gibi emekli biride kullansa İstanbul trafiğinde 10-11 litre çok rahat yakardı :)

Sponsorlar sağolsun [emoji4] Ben de sponsor bulsam araçtaki lpg yi söktürürüm [emoji3]

Ali abi şöyle doğru.Ben bindiğim test arabasında 11.5 litreyi gördüm.Şimdi sizler gibi tecrübeli insanlara test arabasının nasıl kullanıldığını anlatmam.Ben bile dipgaz şekilde trafik içi kullandım.Yani bu değerler normal değil mi bu şartlarda. 2. Si 1.4 tsi ler için 6-7 litreler telaffuz edilmekte.

Şimdi mondinin 12 litre yaktîğı koşullarda 1.4 tsi passat veya cc 6-7 litre yaksın beygiri farketmez ispat eden arkadaşın elini öpeyim.Öyle bi dünya yok.Hata şurda yapılıyor.(Yada bilinçli olarak linç politikası mi demeliyim)Vw ci arkadaşlar kızmasın ama durum aynen şöyle .Mondinin şehir içi limitlerde kullanımı ile 1.4 tsi passatların uzun yol verileri karşılaştırılmakta.Forumlarda dönen 12 litre efsanesi bu.

Tu kaka oldu desene yine bizim Mondi. Neyse 5 sene sonra bir hayli düşer fiyatı da alırız inşallah [emoji6] tarihinde Ali Karadağ tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Volkan Dinçel
(düzenlendi)

Yazı iyi hoşta S class 7 serisi nereler be hocam yapma..millet enayimi 800.000 TL para veriyor.. :D

Mondeo iyidir de..kendi sınıfında..abartmaya gerek yok..Avrupa'da 2 maç kazanan yada bir yıldız tranfer eden takımlarımızın Avrupa kupalarında final oynama rüyası gibi bişey bu.. :D

12 litre yakıyorsa çok iyi..Eskişehir trafiğinde Focusla 12-13 litre civarında geziyorum ben..

tarihinde Volkan Dinçel tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Erdinç Öz

Ali abi şöyle doğru.Ben bindiğim test arabasında 11.5 litreyi gördüm.Şimdi sizler gibi tecrübeli insanlara test arabasının nasıl kullanıldığını anlatmam.Ben bile dipgaz şekilde trafik içi kullandım.Yani bu değerler normal değil mi bu şartlarda. 2. Si 1.4 tsi ler için 6-7 litreler telaffuz edilmekte.

Şimdi mondinin 12 litre yaktîğı koşullarda 1.4 tsi passat veya cc 6-7 litre yaksın beygiri farketmez ispat eden arkadaşın elini öpeyim.Öyle bi dünya yok.Hata şurda yapılıyor.(Yada bilinçli olarak linç politikası mi demeliyim)Vw ci arkadaşlar kızmasın ama durum aynen şöyle .Mondinin şehir içi limitlerde kullanımı ile 1.4 tsi passatların uzun yol verileri karşılaştırılmakta.Forumlarda dönen 12 litre efsanesi bu.

Merhaba, bizim şirket araçları wv passat 1.4 TSi, bu araçlarda ben hiç 14 lt altını görmedim. Tabi normal kullanımda sabah işe geliş akşam eve dönüş İstanbul trafiğinde... yoksa uzun yol verisi değildir.

Yorum bağlantısı
Ali Gürsoy

12-13 lt normaldir Bence , ayrıca bu yazı daha önce'de yayınlanmıştı gizli reklam yapmışlar bence :)

Yorum bağlantısı
Cem Boneval
(düzenlendi)

Affedersiniz ama sahtelik, rüküşlük ve basitlik kokan ve yanlışlar içeren bir yazı.

Sen Callum ailesiyle neredeyse kankaymış gibi anlatacaksın sonra da Ford ile Aston Martin'i karıştıracak kadar otomobil dünyasından bihaber olacaksın. 

Aaa Ford standıymış meğer burası Aston değil diye de şaşıracaksın...

Sonra tasarımcı olarak da Murat Güler yerine Murat Günak'ı belirteceksin. 

Herkes bildiği işi yapsın okuyucuyu da cahil sanmasın. 

Sonuçta ne yapmış gene her vesile ile Ford'un ucuz imajını vurgulamış. 

Üstelik bir de çok yakıyormuş.

Yazdığınız gibi sanki rakipleri kokluyor.

tarihinde Cem Boneval tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Fizikçi de olmuş. Fizik bilimiyle açıklamış tüketimi :D

E peki teknoloji ne işe yarıyor.

Şahinle aynı ağırlıkta araçlar neden 14 litre benzin yerine 5 litre motorinle gidebiliyor sayın Fatih Altaylı :)

Yorum bağlantısı
Ali Karadağ

Fizikçi de olmuş. Fizik bilimiyle açıklamış tüketimi :D

E peki teknoloji ne işe yarıyor.

Şahinle aynı ağırlıkta araçlar neden 14 litre benzin yerine 5 litre motorinle gidebiliyor sayın Fatih Altaylı :)

Fizikçi dedin geldim ;)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...