İçeriğe Yönlendir

Yeni İ20 Mi? Fiesta Mi?

Halit ÖZCAN

Recommended Posts

Halit ÖZCAN
(düzenlendi)

Merhabalar..

Yeni bi araç almak istiyorum ama çok kararsız kaldım.

Fiesta titanium x pakete 51000 tl(dizel)

Yeni i20 style modeline 50000 tl (dizel) diyolar.

Sizce hangisini tercih etmeliyim.

Bu araçlarda sorun yaşayan var mı?

Hangisi daha memnun eder..

Yada hatchback arabalarda başka tavsiyeniz olur mu ?? 

Yorumlar için şimdiden tşkler..

tarihinde Kerem Minaz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı

...

Merhaba Halit Bey. Yazım kuralları gereği mesajlarımızda büyük harf ve kısaltma kullanmıyoruz.

Şu sıralar Astra J kasalar (yeni kasa) 46.000 lerde telafuz ediliyor. 50.000 gözden çıkarıldıysa dizellerine filan bakılabilir. 

Yorum bağlantısı
Doğan Can Demir

İ20 ye dün bindim çok etkilendim bu defa olmuş bu araba cam tavanı felan hoşuma gitti bence 2 sinin de donanımlarını karsilastirin öyle alın derim

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

Kağıt üstünde özellikleri belli olsa da ikisiyle de detaylı test sürüşü yapın derim. İşyerinde bayan bir arkadaş 6 ay önce fiesta ve corsa arasında kaldı, kağıt üstünde fiesta önde idi ama bayiye gidip deneme yapınca corsayı tercih etti.

Yorum bağlantısı
Hakan Gürsu

Yeni i20 bayide biraz inceledim gercekten güzel olmuş, fiestadan öne cıkan ön önemli noktası önde ve arkada sunduğu baş mesafesi çok daha ferah bi araba içi ve dışıda gerçekten güzel olmuş fakat sürüş özelliklerinin fiesta gibi olmadığını testlerden okudum.

Kerem, Halit bey dizel araç bakıyor ona benzinli Astra önerme bence, sora alır falan kulakların çınlar valla benden söylemesi. :) :)

Yorum bağlantısı

Yeni i20 çok iyi, baya bi inceledim ama benzinlide Elite modelinin olup dizelinde olmaması büyük saçmalık

Yorum bağlantısı

Yeni i20 bayide biraz inceledim gercekten güzel olmuş, fiestadan öne cıkan ön önemli noktası önde ve arkada sunduğu baş mesafesi çok daha ferah bi araba içi ve dışıda gerçekten güzel olmuş fakat sürüş özelliklerinin fiesta gibi olmadığını testlerden okudum.

Kerem, Halit bey dizel araç bakıyor ona benzinli Astra önerme bence, sora alır falan kulakların çınlar valla benden söylemesi. :) :)

Yok, benzinlisi 46.000 lerde ise, dizelini 50.000 e alabilir diye demiştim. En azından sınıf farkı.

Yorum bağlantısı
Hakan Gürsu

Yeni i20 çok iyi, baya bi inceledim ama benzinlide Elite modelinin olup dizelinde olmaması büyük saçmalık

Evet o benimde dikkatimi çekti gerçekten büyük saçmalık.Birde ilginç olan en üst donanım paketinde bile digital klimanın olmaması.

Yorum bağlantısı

Evet o benimde dikkatimi çekti gerçekten büyük saçmalık.Birde ilginç olan en üst donanım paketinde bile digital klimanın olmaması.

Evet dijital klima hiç birinde yokmuş  :(

aynı saçmalığa bende çok takıldım hocam. Eskiden tüm araçlarında en düşük versiyonda bile elektrikli camlar ve deri direksiyon sunan firma şimdi deri direksiyonu en üst pakette sunar olmuş. Geçen kia forumunda bir arkadaş liste fiyatlarından 5 bin tlye yakın indirim yapıldığını yazdı ve bende dip bayiye bakacağım bu hafta sonu. Sonuçta yakın zamanda yeni kasası çıkacak bir fiesta almaktansa 2014 te tamemen yenilenmiş bir i20 almayı tercih ederim. Ayrıca fiestadaki kronik sorunlar oldukça mide bulandırıcı. Hala direksiyon mafsalındaki sorunu çözemedi koskoca ford

Hocam hyundia Türkiye'ye bile mail attım cevap gelmedi, araç çok güzel, ferah, donanım zengin ama niye koymazsın ki dizele elite paket, klima analog o benim için sorun değil ama saçma yani. Yeni corollaya baktım navigasyonm paketi için +4000 küsür TL fiyat yazmış, vw desen hiç bir bayide araç kalmamış, şimdi alsak Ocak'ta zamlı ödeyeceğiz. Bu saçmalıklar beni her geçen gün ikinci el DS4'e daha çok yaklaştırıyor :)

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Kağıt üstünde özellikleri belli olsa da ikisiyle de detaylı test sürüşü yapın derim. İşyerinde bayan bir arkadaş 6 ay önce fiesta ve corsa arasında kaldı, kağıt üstünde fiesta önde idi ama bayiye gidip deneme yapınca corsayı tercih etti.

anlamıyor demek ki :p

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Oktay Zerman

Bmax aracımı alırken bende i20 ile uzun süre bakıştım daha öncede dizel Getz in sorunsuz olması benim için artı idi ancak eşimin tercihi ve işyeri sebebiyle indirim almam dolayısıyla bmax ı tercih ettim aklımda açıkçası i20de kaldı şimdi birde fieastanın daha dar olması ve i20 nin tekrar yenilenmesi onu sizin için daha alınır yapacaktır bence...

Yorum bağlantısı
Halit ÖZCAN

Bütün yorumlar için teşekkür ederim öncelikle.

İ20 de digital klima yok,

Fiestada park sensörü yok :)   bana çok komik geldi.

Bugün poloya baktık. DSG şanzumanlı dizele 58000 TL dediler.

Kafamız iyice karıştı. Bakalım ne olacak..

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

anlamıyor demek ki :p

Abi bayan aldı hani bizim kadar içli dışlı olmaz tabi. Bi de hani direksiyona oturunca bi hissiyat olur ya, o farklı geldi demek ki.

i20 nin donanım paketlerindeki saçmalığa katılıyorum(hyundaiforumda bayaa tartıştık herkes aynı fikirde) ama elite donanımı cam tavanlı katlanır aynalı filan oldukça güzel. hani alacak olsam sadece manuel klima var diye vazgeçmem. Sonunda Hyundai Assan a cv yollayacam o olacak :D

Yorum bağlantısı
Cihan Beliceli

Ben olsam camtavan katlanır aynadan önce güvenlik donanımlarını karşılaştırın, sonra konfor kısmına geçin bence. Senede kaçbin km yapıyorsunuz bilmiyorum amaotomatik vites sizi cevbettiyse  polo tdi+dsg fiyatı çok geldiyse 1.2+dsg de bakılabilir diyorum.

Yorum bağlantısı
Abdurrahman Balaban

Sanırım 2015 de yeni paketler gelecekmiş. Şu an en üst pakette dijital klima yok ancak araçta kocaman bir içinde navigasyonda olan bir multimedia merkezi var. Eğer dedikleri gibi 5 bin tl indirim varsa orta paket dizel 45 e geliyor. Hyundai ve kia gibi firmalarda metalik boya farkı ödemiyorsunuz. Lansman rengi kahverengi çok güzel bende tasarım olarak aracı çok beğendim.

Yeni gelen bir araçta 5000 TL indirim mi  :i-ih: Tespit edersen muhakkak haber beklerim

Bütün yorumlar için teşekkür ederim öncelikle.

İ20 de digital klima yok,

Fiestada park sensörü yok :)   bana çok komik geldi.

Bugün poloya baktık. DSG şanzumanlı dizele 58000 TL dediler.

Kafamız iyice karıştı. Bakalım ne olacak..

B segment bir araca 50 bin üzeri çok  bence.Rakam aşılacaksa düşük donanım C segment daha mantıklı

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Fatih Çağlar

Fiesta da olan kronik sorunlar tamamen şans işi. Ben herhangi bir sıkıntı yaşamadım. Ancak karşılaştırma yaparken donanımın yanında şunuda gözden geçirmek gerekiyor. Hyundai ler genelde peugeot citroen gibi narin arabalar, yani daha çok asfaltta kullanmak gereken arabalar. Ön takımları falan çok çabuk yıpranabiliyor. Zamanında seçim yaparken bende aynı düşüncelere zerk oldum ancak tercihimi fiestadan yana kullandım. Bu arada biz 2 kişilik bi aileyiz o yüzden arka koltuklara pek ihtiyacımız olmuyor ve çok fazla toprak yol kullanıyoruz o yüzden tercihim fiesta olmuştu. Umarım daha çok kafanızı karıştırmamışımdır :)

Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Ümit Volkan Durmaz

tabiki fiesta diğer model kore malı

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

tabiki fiesta diğer model kore malı

Hele Polo cuya bak  :D

o paraya bu alınır aga  :tongue:

Yeti-Greenline5.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

yeni i20 yolda bir üst segmentten ayırd edilemiyor. listede başta olurdu. teknoloji artık hepsinde aynı bariz üstünlük yok

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Turgut Bakar

Bence kesinlikle i20..Tabiki zevkler renkler farklıdır ama o aracın duruşu stop ve far grubu kesinlikle çok cezbedici.çağlar abinin de dediği gibi aracı bazen i30 zannediyorum.

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

hyundai getz in bakım ücreti 

pm6ynm.jpg

fiesta nın bakım ücreti:

bgBqv8.jpg

bakım ücreti getz in biraz daha uygun gibi.  

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

hyundai getz in bakım ücreti 

fiesta nın bakım ücreti:

bakım ücreti getz in biraz daha uygun gibi.  

kayışları falan düş bakiim, şansın yok kardeş :) hele ben girersem servise yaşın 4 katı parça indirimide var :)

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Bektaş

50 bin TL bin üzerine çıkılacaksa İ30, J KASA, PEJO 308,WW GOLF

Yorum bağlantısı
Misafir
Bu konu kapalıdır.
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...