İçeriğe Yönlendir

Scart Ve Hdmi Hakkında

Mustafa Erhan

Recommended Posts

Mehmet Göktürk
(düzenlendi)

Yok Mehmet Hocam. Tv de dahili uydu alıcı var.

ok dahili ise aynı hesap. hiçbirşey yapmanıza gerek yok. sinyal arada gtmiyor ise. yahut karelenme olmuyor ise.

tarihinde Mehmet Göktürk tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Tuncay Arslan

Değiştirebilirsem çatıdan gelen kabloyu kaliteliyse değiştirsem yeterli öyleyse. Müteahhidin kullandığı kablo zayıf, sinyal gücünü koruyan bir kablo yapayım en iyisi, dediğiniz dalgalanma arada oluyor özellikle cep telefonu çalacağı zaman ama bunun tesisatla ilgisi yok sanırım. 

Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş

Scart girişinin içerisinde 3 farklı görüntü vardır

1. Compozit görüntü

2. Svideo görüntü

3. Rgb görüntü

Eğer uydu alıcınız rgb görüntü basıyor ise frekansı 133mhz dir ve hd ready destekler (720p). Şuanda ülkemizde olan yayın hd ready olduğu için sorunsuz kullanılır. Bu durumda hdmi ya geçmenize gerek yoktur. Fakat yayını compozitten alıyorsanız hdmi ya geçtiğiniz anda çok şey değişir.

Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

Yok, ben hdmi kabloyla izliyorum.. :)

Yazdığınıza katıldığım için alıntı yapmıştım +1 yazmayı unutmuşum.

Yazdıklarım konuyu açan arkadaşa :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Erhan
(düzenlendi)

Patron git teknosa'ya ordaki yayına bak işte, HD veya 4K'ları görürsün.

ordan anlarsın daha mı iyi daha mı kötü.

İyi geldiyse sana, alırsın bir hdmi kablo patron

Bende Vatan bilgisayarda televizyon bölümünde çalışıyorum :) önümde birçok 4k var. İstemediğin kadar tv :) ama scart kullanmıyoruz.

Bu soruyu sormamdaki amaç bunu bilmemem değil. Bu durumu yaşayıp gören var mı? Buna cevap almak değer mi kablo almaya sorusuna yanıt almaktı.

tarihinde Mustafa Erhan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mustafa Erhan

İndirimi yakalamışsınız. Güzel televizyon. Vatanın indirimleri çok iyi bu aralar.

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Bende Vatan bilgisayarda televizyon bölümünde çalışıyorum :) önümde birçok 4k var. İstemediğin kadar tv :) ama scart kullanmıyoruz.

Bu soruyu sormamdaki amaç bunu bilmemem değil. Bu durumu yaşayıp gören var mı? Buna cevap almak değer mi kablo almaya sorusuna yanıt almaktı.

Sınav olduk yani farkında olmadan, geçer not alabildik mi merak ettim şimdi...  :unsure2:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Erhan

Sınav olduk yani farkında olmadan, geçer not alabildik mi merak ettim şimdi... :unsure2:

Estafurullah[emoji4] bilgilerde yanlış yok ve herkes yardımcı olmaya çalışıyor. Forumun bu yönünü seviyorum.

Tv konusundada yardımcı olmaya çalışırım. Bilginiz olsun.

Yorum bağlantısı
Mustafa Erhan

Arkadaşlar deneyip gördüm.

Hd yayın için Hdmi kablo gerekiyor mutlaka. Standart kanallarda pek fark yok.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...