İçeriğe Yönlendir

1.0 Polo Performans Nasildir?

Ümit Volkan Durmaz
Çözüme git Serkan Toker tarafından,

Recommended Posts

Eray Alicikoğlu

Transitlerden sello yemeye alışsın yavaştan [emoji23][emoji23] hayatta gitmez o gitmesi için devirli kullanacak bu sefer yakıt artacak vs

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

abi, marka konusunda artı veya eksi yönde bir şey düşünmüyorum. c segmentinin maestrosu golf'ü üretmiş, yine golf gti gibi bir aracın yaratıcısı bir markayla bir derdim yok, saygı duyarım. vag grubu'nun yeri, konumu malum zaten.

senin gibi mantıklı 2. el alış-verişleri yapmış kullanıcılara tabi ki bir lafım yok abi ama ''vw ile ford, opel, renault vs. kıyaslanmaz.'' veya ''vw'nin halojeni, renault'un xenon'undan iyidir.'' gibi absürt yorumlarda bulunan insan sayısı az değil.

7dsg'nin derdinden, tasasından vw bile illallah demişken, insanların -modele göre artı-eksi 1-2 bin lira - 10 bin lira fark verip dsg alması, üstüne bir de iyi niyet garantisiyle ucuz kurtulmalarına rağmen dsg'yi körü körüne savunması da ilk örnek kadar absürt. birçoğu da ''o kadar para vermişim, en iyisi benimki(dir herhalde).'' diye düşünen ve bunları dillendirebilen insanlar. lafım da bu insanlara; objektif olamayanlara.

herhangi bir yanlış anlaşılmaya mahal vermek istemem, vermişsem de öncelikle senden olmak üzere tüm vw kullanıcılarından özür dilerim.

Burada var mı öyle biri?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Umut Taşlı

Burada var mı öyle biri?

daha dün jetta-focus konusunda gördüm. isim vermeyeyim, gören görmüştür zaten abi. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

daha dün jetta-focus konusunda gördüm. isim vermeyeyim, gören görmüştür zaten abi.

Bana sorsan ben de Jetta derim ve uyguladım da.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Umut Taşlı

Bana sorsan ben de Jetta derim ve uyguladım da.

abi konu jetta'nın veya focus'un daha iyi bir araç olması değil ki. oradaki yorum ''ford, vw ile karşılaştırılamaz.'' idi. o konuda da yazmıştım, böyle bir mantık yok.   

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ümit Volkan Durmaz

Jetta daha iyidir bence focus kasayi bozdu ontarafi cucuk gibi yapti arka taraf kocaman ortaya cikti

Bankanin mudurunun jettasi var filo kiralama ataba super beylerayni sekilde satiscilarin birindede focus var o nile mudurun arabayla biyere gidince keske jetta alsaymisim diye soylenip duruyor

Jetta icin bugun fiyat aldim 1.2 benzinli elimizde kalmadi ama fiyati 48 binira dediler merak ediyorum focus için arasam ellerinde muhakkak vardir fiyatta hemen hemen aynidir bence

Bu araç bitiyorsa demekki var bişey ayrica merak eden arkadaslara soyliyim aradigim yer istanbul doguş oto maslakti 3 tane dogus oto var zaten istanbulda bilgisayardan bakarak tüm türkiyeyi taradi ama yok acaba neden?

Yorum bağlantısı
Ümit Volkan Durmaz

Transitlerden sello yemeye alışsın yavaştan [emoji23][emoji23] hayatta gitmez o gitmesi için devirli kullanacak bu sefer yakıt artacak vs

Çok zorlarsa bu seferde motor sagindan solundan yağ atmaya başlar

en azından jetta iç hacim olarak focusa göre daha önde geçen yeni focus bindim iç hacim ferah değil mezardaymış gibi his yaratıyor aynı şeyi c5 dede yaşadım

Katiliyorum kardesim focus on konsulu okadar buyuk yapmiski icini daracik yapmis

Yorum bağlantısı

Jetta klasik tasarım, focus ise modern tasarım bir araç. Kıymeti focus 1'ler gibi 10 sene sonra anlaşılır Focus 3'ün. Jetta'ya keyifle binilir mi binilir ama focus 3 daha yenilikçi bir araç. Estetik açıdan güzel değil diyenleri anlayışla karşılarım.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Mert Yeldan
(düzenlendi)

Jetta klasik tasarım, focus ise modern tasarım bir araç. Kıymeti focus 1'ler gibi 10 sene sonra anlaşılır Focus 3'ün. Jetta'ya keyifle binilir mi binilir ama focus 3 daha yenilikçi bir araç. Estetik açıdan güzel değil diyenleri anlayışla karşılarım.

Saygılarımla.

Bana Focus, böyle japon anime çizgi filmlerindrn çıkmış çekik gözlü saçma robotlar gibi geliyor. İçi ise atari salonu gibi. hyundai olsun Kia olsun tasarım konusunda kendini aştı kaliteyide yükseltti ama Ford da bence bu durum yok. Ben vw in herhangi bir aracına oturduğumda gözüm kapalı erişemeyeceğim bir buton vs olmuyor . Ne nerde çık rahat kontrol edebiliyorum. Focus ta hatta gelecek olan yeni Mondeo da bile o yok. Göğüs kafesine dayanmış ama ekranına uzanmak gereken bir tasarım.. Ben mi ince mi düşünüyorum ya da gerçekten kör aşık mevzusu mu bilemedim :) tarihinde Mert Yeldan tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Umut Taşlı
(düzenlendi)

jetta, cc gibi harikulade bir tasarıma sahip ama onun gibi platformdan kaybediyor bence. pq35, eski kasanın platformu ve güncel model de bu platformun üzerine kurulu. bunun ceremesini iihs'de çekti makyajsızken girdiği testte. makyajdan sonra ise fena bir sonuç almamıştı yanlış hatırlamıyorsam. yeni kasa mqb platformunda olacak. kalite anlamında da golf'ü yakalarsa, passat diye satılsa satılır yani.  ;)

kabin kalitesi de segmenttaşı golf'e eşdeğer değil tabi ama yine de segment ortalamalarının üzerinde tabi. kabindeki yerleşim de pozitif puanları artırıyor tabi. 

not: focus 3'ün iç ve dış tasarımı konusunda hislerime tercüman olunmuş üstteki yorumlarda. yeni kasa çıkarken babamla gün sayıyorduk.  :elveda:

edit: imla

tarihinde Umut Taşlı tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı

1.0 polo ile bu hisleri yaşayan arkadaş başka araç kullanmamış sanırım :) ya da atmosferik motorun devirli sesini duyunca kendini 180 ile gidiyor sanmış :) 1.4 85ps atmosferik kullanan arkadaşım var hiç memnun değil açıkçası. Özellikle rampalar çile

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

kaç para vermiş bilmem de muadil markalara göre onca parayı verince f1 olmuştur gözünde normal bir durum dur

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Necati Dur
(düzenlendi)

Benim eski aracım 2006 Fiesta TDCI'ydi forumu bulma sebebim. Onunla kıyaslarsam Polo önde. Son hız 1.2 olmasına rağmen 180'i görüyorum ve güven veriyor. Yol tutuş anlamış değilim ama süspansiyonunun yumuşak olmasına rağmen çok iyi. Zaten focus'la falan kıyaslanacak bir segment değil hakaret olur [emoji4] aracımı alırken benzinli fiesta giriş donanım 1250 lira daha fazlaydı. Fiyat olarak rakibi Aveo vardı. Kim olsa aynısını yapardı [emoji41]

tarihinde Necati Dur tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ümit Volkan Durmaz

kaç para vermiş bilmem de muadil markalara göre onca parayı verince f1 olmuştur gözünde normal bir durum dur

36 binliraya aldi

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...