İçeriğe Yönlendir

Laptop'umun Ekran Parlaklığı Çok Düşük

Bayram Aktaş

Recommended Posts

Bayram Aktaş

Merhabalar arkadaşlar,

Yaklaşık 2 3 gün önce şirket bana kullanmam için casper nirvana nb 4200 serisi bir laptop aldı.

2 Gb nvidia ekran kartı var fakat parlaklık ayarı yeterli değil.Evdeki laptobumla mukayese ediyorum sanki

güç tasarruf modunda kullanıyor gibiyim.Parlaklığı maksimum seviyeye getirip performansı yüksek performans şeklinde ayarlıyorum lakin yeterli değil.Aldığıma alacağıma pişman oldum desem yeridir.Bu tarz bir problemle karşılaşan oldu mu olduysa ne yaptı yardımcı olursa sevinirim.Geri iade etmek istiyorum fakat şuan işlerim çok yoğun gerekli bütün programlarımı vslermi kurdum bu süreci tekrar yaşamak istemiyorum açıkcası :)

Nasıl bir yol izlemeliyim nerde problem vardır sonuçta 2 gb ekran kartı var ve sıfır bir makina.

Ürünün linki  >> Tıklayın

Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Birazda kontras ayarları ile oynayarak görüntüyü kısmen düzeltebilirsiniz. Bunun dışında standart aydınlatma için yapabilecek pek birşey yok. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Eren Gökmen

böyle visey buldum nette

regedit bu yolu izle

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\ControlSet001\Control\Cl ass\{4d36e968-e325-11ce-bfc1-08002be10318}\0001]
"FeatureTestControl"=değer vericen numara :0000f048
sonra yeniden başlat düzelir

böyle yapinca nirvana düzelmis

Yorum bağlantısı
Bayram Aktaş

böyle visey buldum nette

regedit bu yolu izle

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\ControlSet001\Control\Cl ass\{4d36e968-e325-11ce-bfc1-08002be10318}\0001]

"FeatureTestControl"=değer vericen numara :0000f048

sonra yeniden başlat düzelir

böyle yapinca nirvana düzelmis

Aslında bu konuyu bende gördüm fakat regeditten ilgili alana geldikten sonra "FeatureTestControl"=değer vericen numara :0000f048 alanını bulamadım buna nerden ulaşıyoruz ? Kendimiz mi yaratacağız acaba ?

Teşekkürrler.

Yorum bağlantısı
Eren Gökmen

0000 olan degisecek linki attim özel mesajla, yalniz onlarda fn tusuda calismiyormus

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Ekran kartı ile parlaklığın bi alakası yoktur. Notebook size sıfır mı verildi, ikinci el mi?

Yorum bağlantısı
Bayram Aktaş

Ekran kartı ile parlaklığın bi alakası yoktur. Notebook size sıfır mı verildi, ikinci el mi?

Sıfır alınıp verildi Sani abi.Peki nasıl düzelticez bunu servise mi gitmek gerekiyor ?

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Casper la bi görüşün. Muhtemelen yazilim eksikligi. Fn ve isik acma dugmesine basarak denedinis di mi acmayi?

Yorum bağlantısı
Bayram Aktaş

Casper la bi görüşün. Muhtemelen yazilim eksikligi. Fn ve isik acma dugmesine basarak denedinis di mi acmayi?

Bütün yöntemleri denedim casperla görüştüm servise yönlendirdi abi,fakat tek yapamadığım yöntem yukardaki gibi regeditten ulaşamadığım adres.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

O zaten gereksiz. Sürücülerini yüklediğinizden emin misiniz? FN ve ışık açma düğmelerine bastığınızda ekranda ışık simgesi vs görüyor musunuz?

Yorum bağlantısı
Bayram Aktaş

O zaten gereksiz. Sürücülerini yüklediğinizden emin misiniz? FN ve ışık açma düğmelerine bastığınızda ekranda ışık simgesi vs görüyor musunuz?

Fn ve ışık açma tuşlarını kullandığım zaman ekranın ışığını indirip yükseltebiliyorum fakat maksimum seviyedeki parlaklık yeterli değil Sani abi.Sanki performansı dengeli seçeneginde kullanıyor gibiyim problemde burda :)

Yorum bağlantısı
Eren Gökmen

alakali olabilir Sani. Casperlarda oluyormus arada sirada . görünürde hicbir neden yokken bazi degeler degisiyor. sürücülerle alakali dedigin gibi ama yenilesende ayni sekilde kalabiliyor, denemek lazim herseyi. 

bu arada win7 degilmi bilgisayar? benim masa ustünde o yol mevcut. en son 0001e geldikten sonra yanda Fturure Test control var üstüne cift tiklayinca acilan penceredeki degeri degistirmek gerekiyor

Yorum bağlantısı
Eren Gökmen
(düzenlendi)

bendeki deger  f800 sen 0000f048 yazacaksin oraya, kabul etmezse sadece f048 yaz.

ohaCoj0.jpg

tarihinde Eren Gökmen tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...