İçeriğe Yönlendir

Çakmak Usb Dönüştürücü Gerilim-Akım Değerleri

Hasan Ekci

Recommended Posts

Hasan Ekci
(düzenlendi)

Eski telefonumu çakmaklıktan şarj etmek için 5 volt 1 amper değerinde çakmak dönüştürücü kullanıyordum. Telefonum değişti, yeni telefonun şarj değeri 5 volt 2 amper. Eski şarj aletimle bunu şarj edersem ne gibi olumlu olumsuz durumlar oluşabilir?Şarj süresinin uzaması normal, onun dışında batarya ömrü yada çakmak dönüştürücü-aküye zarar olurmu?

Kullandığım dönüştürücü: https://www.google.com.tr/search?q=belkin+ye%C5%9Fil+usb+%C3%A7akmak&biw=1366&bih=643&noj=1&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=-BmOVOGCJMn-ygPNiIKADQ&ved=0CAgQ_AUoAQ#facrc=_&imgdii=_&imgrc=23xOiHmzimJnJM%253A%3Br-3D2vA8DNyR1M%3Bhttp%253A%252F%252Fwww.sanalmarketim.com%252F_prod%252F_img%252Fm%252F668543b93e451cfdcb0bf769b353262c.jpg%3Bhttp%253A%252F%252Fwww.sanalmarketim.com%252Fbelkin-micro-usb-1-amper-5v-arac-sarji-yesil%252Fp_45936%252F%3B280%3B280

tarihinde Hasan Ekci tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen
(düzenlendi)

Tek olumsuz yönü var onuda yazmışsınız zaten. Şarj Süresi 2 kat artar.

tarihinde Ahmet İhsan Akşen tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hasan Ekci

Dusuk akimin zarari olmaz, faydasi olur. Yavas dolum bataryanin omrunu uzatir.

Telefonun 2 amper çekmeye çalışacağı 1 amperlik dönüştürücünün ise bunu karşılayamayıp aşırı ısınıp yanacağını söyleyen var, ne derece doğrudur?

Yorum bağlantısı
Sarp D. Uygur

Telefonunuz eğer 2 amper değeri görmezse kendini şarj etmekten vazgeçebilir, bazı cihazlarda amper kontrolü var bu şekilde.. Bunun dışında düşük akımda şarj oluyorsa eğer telefonunuz, sıkıntı yaratmaz. Kimi tabletlerde 2,5 amperin altında şarj aleti ile şarjı kabul etmiyor. Böyle bir hata almazsanız daha güvenli bile olabilir düşük akımda şarj etmek..

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Hasan Ekci

Telefonunuz eğer 2 amper değeri görmezse kendini şarj etmekten vazgeçebilir, bazı cihazlarda amper kontrolü var bu şekilde.. Bunun dışında düşük akımda şarj oluyorsa eğer telefonunuz, sıkıntı yaratmaz. Kimi tabletlerde 2,5 amperin altında şarj aleti ile şarjı kabul etmiyor. Böyle bir hata almazsanız daha güvenli bile olabilir düşük akımda şarj etmek..

Bilgisayarın usb portundan şarj oluyor, bu port 0.5 amper olduğuna göre 1 amper ile şarj olacaktır diye düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
Sarp D. Uygur

Bilgisayar bağlantısı farklı bir durum, siz yine de harici bir şarj aleti ile deneyin. Şarj oluyorsa bence sıkıntı yoktur.

Yorum bağlantısı
Gökhan Kalyoncu

Peki neden hiçbir sarj cihazı çakmakliga cuk diye oturmaz?

Yorum bağlantısı
Hasan Ekci

Peki neden hiçbir sarj cihazı çakmakliga cuk diye oturmaz

Çakmak girişi hiçbir telefondan çıkmıyor.

Yorum bağlantısı
Guest Mert Boran

Şarj olmaz. Hatta akıllı telefon ise gps mobil veri vs, açıksa azalmaya devam eder. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hasan Ekci
(düzenlendi)

Şarj olmaz. Hatta akıllı telefon ise gps mobil veri vs, açıksa azalmaya devam eder. 

Ürün şarj olmaz oluyor gibi görünür ama olmaz.

Denedim,oldu, kullandım hatta. Normal fiş dolumu kadar gitti.

tarihinde Hasan Ekci tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Soner Alp

O zaman ürününüz 2 amp. Ile şarj zorunluluğu olan ürünlerden değil.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...