İçeriğe Yönlendir

Büyüyen Çocuk SigortasıHakkında.

Erdoğan Temur

Recommended Posts

Erdoğan Temur

Merhabalar,

Allianz emeklilik Büyüyen çocuk sigortası yaptıran var mı?

Araştırmalarima göre kafama yattı ama ileride problem yaşarmıyız diye çekiniyorum.

Duruma göre iki çocuğumada yaptırmak istiyorum.

Teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Varol Güner

Bende merak ettim.Artıları eksileri nelerdir? Siz araştırdınız mı Erdoğan Bey?

Yorum bağlantısı
Erdoğan Temur

Avantajli gibi gorunuyor ama tecrube eden varsa bilgi alabilirsek iyi olacak

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Allianzın büyüyen çocuk poliçesi çok eski ve beğenilen bir poliçedir.. 

Teknik detayları hakkında bilgi vereceğim.. 

Yorum bağlantısı
Selçuk Baysal

Abi ben de merakla bekliyorum detayları.

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Abi ne yaptın.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Araştırdım.... 

https://www.allianzemeklilik.com.tr/tr/hayat-sigortalari/bireysel-hayat-sigortalari/buyuyen-cocuk-sigortasi/

Özetle, 

Adından da anlaşıldığı gibi çocukların eğitimlerini korumaya alan ve iş hayatına atıldığında bir sermaye sahibi olmasını sağlayan bir poliçe

Hem güvence, hem birikim...

Belirli bir rakam belirliyorsunuz, bu rakam 100-150-200 vs olabiliyor ama 90 olamıyor yani alt sınır var.. 

Bir yaş sınırı belirliyorsunuz.. 18-22 yaş arası.. 

Güvence kısmı şu şekilde :

Belirlediğiniz tutarı ödemeye başlıyorsunuz, belirlediğiniz yaştan önce size bir şey olursa, çocuk eğitimine ara vermek zorunda kalmasın diye, belirlediğiniz yaş dolana kadar ödediğiniz para ile orantılı bir maaş bağlanıyor... Rakamlar komik değil.. Ciddi rakamlar.. 

Birikim kısmı :

Belirlediğiniz yaşa gelindiğinde, bu arada maaş alsın yada almasın, içeride biriken parası değerlendirilmiş şekilde toplu ödeme yapılıyor... 

Tüm geri ödemeler ödediğiniz rakam ile ilişkili.. Hangi durumda hangi süre ve süre sonunda ne alacağınız belli.. 

Bence çok güzel bir poliçe

bana da geçsene bilgileri email ile.

Gönderdim Hocam... 

Ben Hayat Acentesi olmadığım için araştırmak zorunda kaldım, öncelikle bunu belirteyim.. Çok az detay eksiğim olabilir.. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Abi peki şimdi 100 tl ödemeyi kabul ettim ve 18 yaşını tercih ettim. Oğlum şu anda 7 yaşında. 11 yıl ödeyeceğim süre sonunda tahmini geri ödemesi ne olur.

diğer oğlum 1 yaşında aynı şekilde ödeme koşuluyla 18 yaşına geldiğinde 17 yıl sonra ödenen miktar ne olur?

Belki vereceğin değerler net olmaz. Ama diğer arkadaşlar için de değer tahmininde yardımcı olabilir.

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Buradaki ödemeler 10 yıl ödeme yapıldığındaki tutarlar sanırım.

Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

tRpsFXO.jpg

Ayda 100Tl ile 10 yıl mı bu? Ödenecek rakam 100 yıl boyunca aynı mı olacak? Enflasyon vs etkileyecek mi?

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Atladığım bir detay.... 

Belirlenen yaştan önce sigorta ettirene bişey olursa, belirlenen yaşa kadar olan primler, Allianz'ca ödeniyor...  

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Buradaki ödemeler 10 yıl ödeme yapıldığındaki tutarlar sanırım.

10 yıl ödeme diye bişey yok... 

1 yaşında girdin ve 18 yaşını seçtin... 17 yıl ödüyorsun... 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Ferhat Bulut

Ayda 100Tl ile 10 yıl mı bu? Ödenecek rakam 100 yıl boyunca aynı mı olacak? Enflasyon vs etkileyecek mi?

20 yıl, sigorta ettiren yaşı 30, sigortalı olan kız çocuğu için. Sayfasında öyle yazıyor
Yorum bağlantısı
Ferhat Bulut

Atladığım bir detay....

Belirlenen yaştan önce sigorta ettirene bişey olursa, belirlenen yaşa kadar olan primler, Allianz'ca ödeniyor...

Evet mehmet abi, ama risk teminatında geçerli oluyormuş, birikim teminatında öyle bir geçerlilik söz konusu değilmiş.
Yorum bağlantısı
Tamer Geveci

Peki ödenen miktar her sene artıyor mu? Yoksa sabit mı?

Yorum bağlantısı
Ferhat Bulut

Peki ödenen miktar her sene artıyor mu? Yoksa sabit mı?

Sigorta Bedelinin Artırılması

Sigorta süresi içinde, sigorta ettirenin talebi ve sigortacının da kabulü halinde sigorta bedeli artırılabilir.

Sigorta özel şartları gereği sigorta bedelini kendiliğinden artıran haller hariç, sigorta ettiren teminat artışı talep ettiğinde durumu sigortacıya yazılı olarak bildirmek ve sigortacının gerekli gördüğü durumlarda yeni bir sağlık raporunu sigortacıya vermek zorundadır.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran
(düzenlendi)

Şimdi son durum ne yaptıralım mı yaptırmayalım mı ? Çocuklar için bundan daha iyi bir alternatif var mı yok mu? Ben araştırdım biraz yok gibi..herşeyin artısı eksisi var ancak bu sistem fena değil gibi duruyor. Süre sonuna kadar sistemden çıkılmazsa ve en kötü enflasyon oranında prim artışı yapılırsa sorun olmayacak gibi gözüküyor. Bazıları artış yapmamış süre sonunda miktar çok az diyor bazıları da yarısında sistemden çıkmışlar ve para yarı yarıya kesilip verildi diyorlar bu da normal yani.. Bu tip şeylerde taahhüt önemlidir.

tarihinde Ayhan Onaran tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Misafir

Risk kesintisi olan her policede onerilen sureden once cikilirsa zarar edilir. Primin riske ayrilan kismi ilk yillarda yuksek olur ve bu iştira sirasinda odenmez. Yine bu tip policelerde enflasyon orani cok onemlidir. Enflasyon oraninin ustunde artislar yapmak sure sonunda risk payini da dusundugumuzde obemlidir. Hayat policelerinde prim kadar sistemde isletilen ana paranin suresi hayatidir. 10 yil nemalan tutar ile 12 yil nemelanan tutar arasindaki fark yuzde basit hesaptan cok daha yuksektir.

En onemlisi bu tip policeler yatirim policeleri degildir. Bir sekilde risk gerceklesmezse para geri alinirken zarar goze alinmalidir. Zaten kar amacli olsa bankaya yatirmaktan farki kalmaz. Para kendi kendine degerlensin bisey okursa kenarda para dursun, olmazsa cocuga biriken parayla ev araba alirim denilecekse para bankaya yatsin. Ancak ben birikim yapmiyorum, risk hayatta her zaman var; cocugum ailem birakacagim 3-5kurusu nereye harcicagini dusunmesin onlari koruyacak birseyler yapayim denilirse hayat sigortalari tercih edilmeli.

Saygilarimla.

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Emmi kızacak ama, sigorta yerine daha somut elle tutulur birikim yapılsa?

Ben bekarken (10 sene kadar önce) sigaraya başladım. Şöyle başladım. Toki 550 TL taksitle daire satıyordu, reklamını görünce ona yazıldım. Ödediğim taksitleri de sigara param olarak düşündüm. Şimdi tapusu elimde fazladan bir dairem var. O parayı sigorta primi olarak versem şu an dairem olur muydu bilmiyorum. 

Aynısını birkaç sene sonra Allah izin verirse çocuklarıma yapmayı düşünüyorum. Bir kooperatif olur, bir toki olur, uygun taksitli bir inşaat markası olur, farketmez. Taksitleri ödenebilecek seviyede olsun yeter. Onlar adına ödeyeceğim. Lise veya Üni çağlarına geldiklerinde ellerinde somut bir birikim olsun. 

Bu da güzel bir yaklaşım. Ancak batar,göçer veya kaçar durumları söz konusu olabiliyor. Dağ başı da olsa bi yerlerden mülk almak iyi olur elbet zamanla gelişecektir.Çocuklar satacağı zaman da para edecek duruma gelecektir.

Yorum bağlantısı
Misafir

Emmi kızacak ama, sigorta yerine daha somut elle tutulur birikim yapılsa?

Ben bekarken (10 sene kadar önce) sigaraya başladım. Şöyle başladım. Toki 550 TL taksitle daire satıyordu, reklamını görünce ona yazıldım. Ödediğim taksitleri de sigara param olarak düşündüm. Şimdi tapusu elimde fazladan bir dairem var. O parayı sigorta primi olarak versem şu an dairem olur muydu bilmiyorum.

Aynısını birkaç sene sonra Allah izin verirse çocuklarıma yapmayı düşünüyorum. Bir kooperatif olur, bir toki olur, uygun taksitli bir inşaat markası olur, farketmez. Taksitleri ödenebilecek seviyede olsun yeter. Onlar adına ödeyeceğim. Lise veya Üni çağlarına geldiklerinde ellerinde somut bir birikim olsun.

Bu zaten temel goruslerden biri. Ancak siz o odemeyi yaparken Allah korusun birsey olsaydi kim odeme yapacakti? Ya da cocuklar tam anlamiyla bir mulke sahip olabilecek miydi? Hayat garantili olsaydi birikimli ve risk payli sigortalara ihtiyac duyulmazdi.

Saygilarimla.

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Batma göçme korkusu var ise 10 sene vadeli hazır mevcut bir ev alınır. İçine kiracı konur. Kira doğrudan taksite aktarılır. Komple taksit karşılanıyorsa daha iyi ama kiradan açık kalan miktar varsa cepten ödenir. O ödemelerle çocuklar ev sahibi olur. Dumankaya vb. markalar kredi çekmeden 120 ay vade ile uygun taksitlerle ev veriyorlar. Araştırıp en mantıklısı değerlendirilebilir. Müteahhitten apt dairesi almamak lazım. Karşıda bir şirket olması daha iyi.

O iş sakat 10 yıl kiracıyla uğraşma derdi var.. İyisi var kötüsü var. Ağrısız başına dert alam ihtimali de kuvvetli :)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...