İçeriğe Yönlendir

Mondeo 4 - Sedan Otomatik Bagaj Açma Yaptırdım

Yaşar Balcılar

Recommended Posts

Yaşar Balcılar
(düzenlendi)

Arkadaslar mondeo mk4 sedanin anahtarindan en alttaki tusa iki kez basinca sadece kilit aciliyor bagaj yukari dogru yukselmiyordu, ben bunu ostimde 65tl ye hallettim artik iki kez basinca bagaj otomatik yukseliyor, yaptirmak isteyen olursa buradan paylasirim. Youtube a da video koydum ama henuz goremiyorum. Mondeo mk4 sedan otomatik bagaj acma.

tarihinde İnan Çınar tarafından düzenlendi
  • Beğen 3
Yorum bağlantısı
Cem Dilmen

Arkadaslar mondeo mk4 sedanin anahtarindan en alttaki tusa iki kez basinca sadece kilit aciliyor bagaj yukari dogru yukselmiyordu, ben bunu ostimde 65tl ye hallettim artik iki kez basinca bagaj otomatik yukseliyor, yaptirmak isteyen olursa buradan paylasirim. Youtube a da video koydum ama henuz goremiyorum. Mondeo mk4 sedan otomatik bagaj acma.

Süper olur aslında. Kesinlikle yaptırmak isterim. Videoyu görsek iyi olur.

Yorum bağlantısı
Cem Işık

Ya güçlü bir bagaj amortisörü,ya da orj.bagaj amortisörü üzerine yay modifiyesiyle yapılmıştır. Servet abi portif amortisörüyle yapıyordu bu işi..

Güle güle kullanın..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yaşar Balcılar

18 lik amortisor 600+ basincli, icli disli ciftli yay, 4 adet 5-16 pul, Ankarada yaptirmak isteyenlere adresleri verebilirim, Ankara disindakilerede olcu ve resim koyarak yardimci olabilirim ya da firma telefonlarini verip kargolatma yoluda dusunulebilir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serhan Gürbüzol

Güzel bir çalışma olmuş. 

Maliyeti nedir peki ? 

65 TL'ye hallettirdim diyor arkadaş ama videoda yapılan işlemi göremedim....

Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz

65 TL'ye hallettirdim diyor arkadaş ama videoda yapılan işlemi göremedim....

Yazıyı dün okudum, video yu bugünz izledim rakamı unutmuşum  :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serhan Gürbüzol

Bugun icinden bir video cekip eklerim.

Teşekkürler, detaylı olursa seviniriz.....

Yorum bağlantısı
Yaşar Balcılar

islem özetle; eski, orijinal, sifira sifir kapanan bagaj amortisoru yerine daha kisa olan 18 cmlik, kapandiginda boslugu kalan amortisor takildi, amortisor basinci 600 + oldu ama tam ne kadar basti usta bilmiyorum, once mekanik kalip yayi denedik sari renk ama tam kapandiginda yayin gucu acmaya yetmedi sonra yayci usta cift yay yapti icte bir yay, dista bir yay, alt ve ust kisimlarina da pul koyduk ve islem tamamlandi 65 tl ye 50TL cift amortisor - 15 TL yay, ben biraz ugrastim benden sonrakiler hic ugrasmadan gidip yaptirirlar, olculer belirlendi cunku ustalarca. isteyen olursa islemi yaptirdigim ustalarin telefonlarini ve adreslerini buradan paylasirim. Yada olculeri de paylasabilirim.

Bu mk3e de uygulanabilir mi acaba?

Mk3 unde bagaj amortisoru benzer konumda yanilmiyorsam, yapabilirsiniz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yaşar Balcılar

Mondeo bagaj genisletme konusuda hizli baslamisti ayni hizda da bitti, buda oyle olur sanirim :)

Yorum bağlantısı
Hasan Basri Bayraktar

Güzel olmuş... Ama aklimadski soru şu... Bu kalkma hizina ve etkisine... Bagaj amortisöru ne kadar dayanabilir...

Yorum bağlantısı
Levent Ayhan

ben bu ford u anlamıyorum.bu özellilk 98 model scorpio da fabrikasyon olarak var ve hala sağlıklı çalışmakta. scorpio yu bitirip mondeo yu büyüten mantık bu özelliği mondeo ya neden  taşımıyor anlamak zor...

Yorum bağlantısı
Hasan Basri Bayraktar

Yalniz yağmurda dikkat edilmeli...üstteki yağmur suyu o hizla eşya yi islatmasin...

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...