İçeriğe Yönlendir

Lpg Den Benzine Geçiş

Nuri Alemdar

Recommended Posts

Nuri Alemdar

merhaba arkadaşlar aracımda yine lpg ile sorunlarım var malesef tüpün servisi de yakın olmadığı için hemen gidemiyorum sakaryada bir tane var baya uzak bana..bir kere götürdüm memnun kalmadım o yüzden sizlerden yardım bekliyorum götürdüğümde bende fikrimi söylüyebilim ustaya...Tüpün markası NLP

Sorunum aracım tüpe çok geç geçiyor sabahları 4-5 kilometre gidiyorum anca geçiyor tüpe, geçene kadar ben zaten işe varıyorum bu normalmi :)

Diğeri ise asıl benim için önemli olan aracım tüp bitmeye yakın olduğunda belirli aralıklarla yavaş yavaş hızdan düşüyor.Elektrikli motorların şarjı bittikçe hızı azalırya yavaştan belirli hız üstüne çıkmaz o şekil :) Diğer hiç bir aracımda böyle değildi tüp azalsa bile istediğim hıza çıkabiliyordum sonra kendiliğinden benzine geçerdi sorunum ne olabilir ?

Yorum bağlantısı
Gökhan Ünal
(düzenlendi)

servise gideceksiniz lpg geçiş ısısı düşecek ancak buda düzensiz çalışmaya sebep olabilir,benim kendi aracam da gaza geçiş sıcaklığı 40 derece,kışın çok soğuklarda 1-1.5 km sürüyor gaza geçmesi,ben 2 3 dk arabayı rolanti de çalıştırıyorum,yani direk marşa basıp çıkmıyorum.

diğer sorun ise basınçla alakalı olabilir diye düşünüyorum.tabi benimki sadece bir düşünce ustalardan net cevap gelecektir.

tarihinde Gökhan Ünal tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı

Valla soğuk havalarda LPG nin geç devreye girmesi normal bir durumdur benimde bazen 4-5 dk sonra devreye girdiği oluyordu eski aracımda ( BRC lpg) ancak diğer konu banada garip geldi servise göstermekte fayda var 

Yorum bağlantısı
Yasin Kahveci

1.probleminiz için lpg ustasına gidip gaza geçiş sıcaklık ayarına baktıracaksınız.
2.probleminiz ise çok abartılı değilse normal.Çünkü lpg sisteminde bir yakıt pompası yok ve lpg kendi basıncıyla ulaşıyor enjektörlere.Tankta azalan gazın basıncı da daha az olacağından,tanktaki gaz miktarı azaldıkça performansın bir nebze azalması normaldir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Bal

İlk sorunu arkadaşlar zaten söylemişler. İkinci sorun ise nacizhane düşüncem map sensörü. Baktırılmasında fayda var. Ya da size şöyle izah edeyim. Gazınız bittiğinde araç direk benzine geçiyor mu ?? Map sensörü tanktaki basıncın düşmesi sonucu (tankta yakıtın kalmamasından ötürü) aracın benzine geçmesini sağlar. Siz de geçiş sağlanmıyorsa sorunun map sensöründe olduğu kesinleşmiş olur.

Yorum bağlantısı
Nuri Alemdar

İlk sorunu arkadaşlar zaten söylemişler. İkinci sorun ise nacizhane düşüncem map sensörü. Baktırılmasında fayda var. Ya da size şöyle izah edeyim. Gazınız bittiğinde araç direk benzine geçiyor mu ?? Map sensörü tanktaki basıncın düşmesi sonucu (tankta yakıtın kalmamasından ötürü) aracın benzine geçmesini sağlar. Siz de geçiş sağlanmıyorsa sorunun map sensöründe olduğu kesinleşmiş olur.

Hayır benzine geçmiyo belirtmeyi unutmuşum ben artık araç gitmicek hale gelince elimle alıyorum.büyük bir sorunmudur acaba maliyet bilginiz varmı.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...