İçeriğe Yönlendir

Kendi Tasarımım Orta Sehpa

Ersin Uçan

Recommended Posts

Ersin Uçan

Merhaba

Salondaki düzeni değiştirdik ve bir orta sehpa ihtiyacı doğdu. Ben de neden kendim yapmayayım diyerek internetteki modelleri fikir olması açısından inceledim ve tamamen kendi tasarımım olan bir model çizdim (paintte:)). Ölçüleri de netleştirdikten sonra Bauhaus'a gidip istediğim rengi ve ölçüleri bildirdim ve yarım saat - kırk dakika gibi bir zamanda malzemeleri hazırladırlar. Ben de o sırada gerekli olacak bağlantı malzemeleri, vida gibi şeyleri aldım ve eve gelip tam 4 saatte montajını tek başıma tamamladım. Daha kısa da sürebilirdi ama başladığım saat 22:00 olduğundan dolayı çok yavaş davrandım ki komşuları başıma toplamayayım:) Ayrıca tasarım bana ait olsa da ilk kez yaptığım bir işti ve maalesef öyle IKEA'dan alınan malzemeler gibi vida yeri vs belli değildi. Her şeyi ölçüp biçtim vidaladım ve ortaya aşağıdaki sanat eseri çıktı:)

wiyTUNn.jpg

TCZ4Zt2.jpg

NWuXnBI.jpg

zu9Mlg4.jpg

U6ZTimF.jpg

xc2AybW.jpg

0Mjqkzq.jpg

C8NqlcF.jpg

aVQIHbu.jpg

NSgr7Z4.jpg

mshzHfT.jpg

5DVIvYU.jpg

• Beğen 15
Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez

Nefis tasarım, bayıldım. El ile mi çizdiniz yoksa bilgisayar programı mı kullandınız?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez

Bir önerim olacak, aşağıdaki resimde gösterdiğim bölgeyi birleştirirseniz bağlantı noktalarına gelen moment kuvvetini dağıtmış olursunuz.

vnLdShR.jpg?1

Vallahi biraz komik olacak ama paintte çizdim:)

ölçülendirme için sormuştum. :)

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Ersin Uçan

Bir önerim olacak, aşağıdaki resimde gösterdiğim bölgeyi birleştirirseniz bağlantı noktalarına gelen moment kuvvetini dağıtmış olursunuz.

vnLdShR.jpg?1

O bölgeyi birleştirmeyi ben de düşündüm ama bu şekilde daha çok hoşuma gitti zaten üzerinde bir şey de koymadığımız için sorun yaratmaz diye düşündüm.

Ölçülendirmeyi kafadan yaptım diyebilirim:)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez

Yani yeşil bölgeye oluşan her kuvvette kırmızı çizgi ile görülen bölge boyunca deplasman oluşacak ve birleşme noktasını güçlendirecektir.

Yorum bağlantısı
Ersin Uçan

zrJisRq.jpg?1

Mantıklı:) Bauhaus'a gittiğimde bir göz atayım oraya uygun bir parça var mı diye.

Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez

O bölgeyi birleştirmeyi ben de düşündüm ama bu şekilde daha çok hoşuma gitti zaten üzerinde bir şey de koymadığımız için sorun yaratmaz diye düşündüm.

Ölçülendirmeyi kafadan yaptım diyebilirim:)

Bir çocuğun üzerine çıktığını düşünün. :)

Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez
(düzenlendi)

Mantıklı :) Bauhaus'a gittiğimde bir göz atayım oraya uygun bir parça var mı diye.

çok küçük ince bir parça da olur, mesela dolap askı demirini aradaki boşluk kadar keserek oraya sıkıştırarak taksanız bile basit bir deplasman oluşturur.

tarihinde Hüseyin Sönmez tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ersin Uçan

Bir çocuğun üzerine çıktığını düşünün. :)

Evde çocuk olmayınca insanın aklına gelmiyor ki:) Ama haklısınız bu işin misafiri de var:)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Elinize kolunuza sağlık çok güzel bir çalışma ve tasarım olmuş. Güle güle kullanın.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Dere

Vallahi biraz komik olacak ama paintte çizdim:)

Çok güzel olmuş. :bravo: Ben Corel Draw kullanıyorum. Ölçü sorunu da olmuyor. İstediğim değişikliklerin sonuçlarını anında görüyorum. ;)

Ay ay ay, momentini yesinler senin e mi? Forumumuzun tasarım şeysi seni. :p:bravo:

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez

Ay ay ay, momentini yesinler senin e mi? Forumumuzun tasarım şeysi seni. : :p:bravo:

Çok cahilsiniz, ayrıca saçınız da yok.  :p

3gIzo6a.jpg

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Ersin Özkaya

Babam marangoz hic boyle birşey yapmadi.gerçekten çok güzel olmuş.güle güle kullanan.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emrah Altun

Elinize saglik. Yalniz bana namaz kilarken secdeye egilmis insan figurunu hatirlatti :) :) :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Dere

Çok cahilsiniz, ayrıca saçınız da yok. :p

3gIzo6a.jpg

Güzel olduğunuz kadar küstahsınız da. :tongue2:

Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez
(düzenlendi)

Güzel olduğunuz kadar küstahsınız da. :tongue2:

:D

uatpf3p.jpg

tarihinde Hüseyin Sönmez tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Dere

:D

uatpf3p.jpg

Sen tak o gözlüğü. Cehalet mehalet kalmaz o zaman. :D: Sen git momentinle oyna bakim, uğraşma benlen, kerata. :p
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ayhan Sırtıkara
(düzenlendi)

Koltukları ve halıyı çok beğendim. Orta sehpa için aynı şeyi söyleyemeyeceğim salon dekorasyon tarzına uymamış. Bu arada 1-2 aydır ev dekorasyonu için araştırma yapıyorum :)

tarihinde Ayhan Sırtıkara tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
(düzenlendi)

halı patch halı diye çıkan eski halıları kırpıp dikerek yaptıkları şey.  aşırı pahalıları da mevcut. ayrıca istenilen boyda sipariş verilebiliyor.

tarihinde Mehmet Göktürk tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...