İçeriğe Yönlendir

Astra J 1.4 T Otomatik Nasıldır ?

Gökhan Çoşkun

Recommended Posts

Gökhan Çoşkun

İyi akşamlar. 

1.4 Turbo  140hp   Otomatik vites hakkında yardımcı olabilirmisiniz ? 

Otomatiği 

yakıtı

Motoru 

iç aksamı konusunda.

-Aracı komşumuz alıcak, pek bilgisi yok rica etti sorarmısın etrafına diye.

Yorum bağlantısı
Recep Güney

her seferinde meyillendiğim ama yakıt tüketimini kendi aracımla karşılaştırdığımda  (yılda 20 bin km yapan biri olarak) vazgeçtiğim konforlu bir araç.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hakan Gürsu

Klasik 6 ileri otomatik 140 bg güzel götürür. 1.6 atmosferik yakar iyi bilirim ama 1.4 T hakkında bi bilgim yok.ama 1.6 dan 1,5 lt daha az yaktığını gösteriyor kataloglarda.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Süleyman Çetin

1.6 otomatik 115'lik ş.içi lpg ile 27 kuruş yakıyor. ;) Konforlu ve hantal bir araç. :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mert Üçkaleler

Bahsettiginiz aractan az once indim. Arac arkadasimin. 8.7 litre yakit ortalamasi vardi. Istanbul sehir ici. Tipi cok guzel ve konforlu bir araç.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Gökhan Çoşkun

teşekkürler yorumlarınız için .

yakıt için evet 10litreden düşüremeyenler var forumlarda.şehir içinde. bide performanslı kullanıım olunca 40-42 kuruş yakıyor rahat.

otomatiğinden korkuyormuş açıkcası.ısrarla onu soruyor, honda civic otomatik eski aracı.ordaki japon otomatiği gibi otomatik bu devirde varmıdır acaba oda meçhul :) 

Yorum bağlantısı
Süleyman Çetin

Honda civic hb eski aracım(2010 model). Eski aracıma göre vites geçişleri kesinlikle daha az hissediliyor. ;) Ama bagaj genişliğini ve yakıtını arıyorum. :rolleyes:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Gökhan Çoşkun

yok sağlamlık bakımından korkuyor.dsg şanzuman bile o kadar övüldüğü ortamda böyle sorunlarla anıldığı için çekiniyor haklı  :)

yakıt olarak doğrudur hele ki sizin eski civic aracınız efsane kasa olduğu içinde,baya tutulmuştu ki hala 2.el piyasası yüksek  :unsure2:

bu 1.4 Turbo otomatiği alıp deniycek yakıtta sorun olursa lpg dönüşümü sağlıyacakmış.uyumlu lpg lerde var sanırım bakındım biraz.

Yorum bağlantısı

Bildiğim kadarı ile içi çok ufak ön koltukları geriye tam aldığınızda arka koltukla arasın 5 cm kadar mesafe kalıyor 

Yorum bağlantısı
Ergin Ertuğrul

Bende bıraktığı en büyük izlenim Çok ama çok yakıyor.. Amortisörlerinde kronik bir problemi varmış ne yaptıysak takırtı sorununu çözemedik. Servisine gittik gaz bastılar,aynı sorun tekrarlandı,komple değişmesi gerektiğini falan söylediler. 1.4T güzel gidiyor çamur atmak haksızlık olur ama otomatik şanzımanın yetersiz olduğunu düşünüyorum. En beğendiğim özelliği ise farlarıydı. Eylül ayının başlarında 49.500 liraya 50küsür kilometrede sattık. Aldığımızda serviste takıldığı söylenen bir teyp vardı üzerinde,gps dışındaki hiç bir özelliği randıman vermiyordu. 1.3 cdti versiyonu belki olabilir ama 1.4T birdaha mı,asla...

Yorum bağlantısı
Hakan Gürsu

yok sağlamlık bakımından korkuyor.dsg şanzuman bile o kadar övüldüğü ortamda böyle sorunlarla anıldığı için çekiniyor haklı  :)

yakıt olarak doğrudur hele ki sizin eski civic aracınız efsane kasa olduğu içinde,baya tutulmuştu ki hala 2.el piyasası yüksek  :unsure2:

bu 1.4 Turbo otomatiği alıp deniycek yakıtta sorun olursa lpg dönüşümü sağlıyacakmış.uyumlu lpg lerde var sanırım bakındım biraz.

Astra'da korkmayacağı şeyin en başında şanzıman gelir çünkü DSG gibi çift kavrama değil klasik tork konvertörlü taş gibi şanzımandır.Bence esas korkacağı şey LPG olsun çünkü subaplar magnezyum alaşımlı olduğundan ve LPG de sıkıntı çıkarıyor diye biliyorum.

Yorum bağlantısı
Osman Ünal

Astra ve Golf arasında kalmıştım, Astra için yaptığım bütün araştırmalarda yakıt şikayeti hariç başka problem duymadım.

şehir içi yakıt tüketimi taraflı tarafsız herkes tarafından 10 lt. nin altında olamayacağı kanaati oluşunca Golf e karar vermiştim.

Yorum bağlantısı
Mesut Eyibil

Açıkçası aracın manuelini kullandım,şimdiye kadar kullandığım en kötü şanzıman bana göre,oto.nasıldır bilmiyorum ama görüntüsü hariç beni hayal kırıklğına uğrattı.

Yorum bağlantısı
Gökhan Çoşkun
(düzenlendi)

LPG sorununu çözmüşler sanırım.Prins olsun lovato olsun hepsinde bu sisteme uygun kitler mevcutmuş artık,amcamda lpg bayiiliğini yapıyor, 1.6 turbo insignaya uygulamışlardı hatta.

Teşekkürler yorumlar için. yakıt hariç pek sorun olmayacağını ilettim. 

tarihinde Gökhan Çoşkun tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Hüseyin Kasap2

Konuya azıcıkda olsa vakıf olduğumu düşünüyorum 

Opel Astra J 1.6 T 180Ps active select araç almıştım daha önce öncelikle söylemek gerekirse şanzıman tarafından hiçbir önyargın yada negatif düşüncen olmasın 6ileri oldukça güzel ve akıllı yani belli bir süre kullandıktan sonra sanki karakterini anlıyor ve ona göre davranıyor gibi benim araçta sport ve tour da vardı mesela tour modda 2000dd bulmadan vites atıyordu dipgaz yaptığında ise bazen 2 bazen 1 bazende vites ufaltmayıp deviri yükseltiyordu.Bende bu aralar bakınıyorum lakin artvinde yakıt hem pahalı hemde araçlar çok yakıyor normalde 8 yakan 11 yakıyor bu konu beni çok düşündürüyor

Lpg konusu ise Landirenzo ile görüş ben omegas plus taktırmıştım simit tüp oldukça memnumdum yakıt 50 krşdan 35 krş düşmüştü...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Uğraş Özyurt
(düzenlendi)

18 gün sw sini kullandım 3 gün (2.5 diyelim)de hb klasik otomatik şanzuman dsg kullanan biri için başta çok sıkıcı, ortalarda fena değilmiş, sonlara doğru hiç de fena değil... Dsg gibi kendinden Programlı benim gibi taze otomatikçiler için basit değil:) alışmak gerekiyor alışınca güzel . Ben sw yi çok beğendim gerçekten spor ,üst sınıf havasında beyaz ve siyahı çok dikkat çekici bir araba geniş, Bayağı bir geniş. HB ise iç mekan Genişliği aşağı yukarı golf gibi ön konsolu sevmiyorum , hiç bir zaman kullanmıyacağınız bir Sürü Düğme ile dolu. Yol sesi tirim sesi çok az, motor sesi tatlı... 140 hp gibi değil ama tatmin edici 122 lik TSİ daha iyi gidiyor hissi veriyor ama denemek lazım. Yakıta gelince 3 günlük Kullanım üzerinden karşılaştırmalı yazacağım . BÜrükselde 2 günde(2.5) 110 km Yaptım 10 lt Yaktı . Hızım şehir içi 50 km(üstü Bayağı bir ceza) şehir dışı hava alanı git gelde 100-110 km.Yine BÜrükselde golf 7 TSİ dsg kiralamıştım 3 günde aynı şartlarda 240 km yapmıştım ve 15 lt yakmıştı . Golfü merak ettiğimden biraz kalkışlarda ve otobanda sollama Payı da dahil 140 km ye bir kaç kez deneme yaptım:) . Genel olarak yakıtı dışında benim hoşuma giden bir araba...

tarihinde Uğraş Özyurt tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 2 yıl sonra...
Mert Üçkaleler
On 22.12.2014 at 00:00, Mert Üçkaleler yazdı:

Bahsettiginiz aractan az once indim. Arac arkadasimin. 8.7 litre yakit ortalamasi vardi. Istanbul sehir ici. Tipi cok guzel ve konforlu bir araç.

Hortlatalım konuyu :)

Zaten kendimde yorum yazmışım 2014 de :)

Bu aracı kendim için almayı düşünüyorum. Otomatiği için soru işaretleri vardı kafamda fakat herkes otomatiğini övüyor. Yakıt üzer mi beni benzin olmuş 5.4 TL . Fiestamdan en az 10 kuruş fazla yakacağını tahmin ediyorum. Fiestam İstanbul şehir içi ( 6,2 LT )

Araç 2013 Kasım çıkışlı ( Bayiden ben çıkartmıştım ) Sport  model 1.4 T Astra HB. Ekstra olarak  Sunroof mevcut, beyaz renkte. Kaza yine ben yanındayken arkadan bir araç çarmıştı arka tampon değişti. Ön tamponu da kendi boyattı sürtmelerden ötürü.Birde garanti den enjektörleri değişmişti. Geçmişi bu yönde.

İlanı yok sadece arkadaş çevresine söyledi arkadaşım fiyat olarak 51 Bin TL ye bırakacak . ( piyasaya göre uygun  olduğunu düşünüyorum)

Sizler ne dersiniz alınır mı?

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...