İçeriğe Yönlendir

Citroen C-Elysee 1.6 Hdi 92 Hp Exclusive Donanım Nasıl Araba ?

Serkan Çevik

Recommended Posts

Serkan Çevik

Arkadaşlar merhaba , birader citroen c-elysee 1.6 HDİ ( dizel ) 92 HP manuel vites araç satın almayı düşünüyor , yorumlarınız ne yönde olur acaba , nasıl araba dır ? çevremden bir kaç kişi güzel araba az yakar sağlamdır dedi. 4.000.000 Km gibi bir test ten geçip seri üretime başlanmış. Sizlere de bir sorayım dedim.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

testten geçmeyen araç yoktur motoru zaten milyar km ler yapmış ford da kullanıan bilindik bir motor. test reklamı bir pazarlama olarak öne sürülmüş olmalı zararı da yok.

beklenti ve ihtiyacı karşılarsa alnınır. fazla kalite ve sessizlik beklemesseniz.

Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

symbol a alternatif, az yakan araba istiyorsanız doğru tercih ama konfor ve donanım beklemeyin derim.

Yorum bağlantısı
Hasan Basri Bayraktar

Yakıt için üretilmiş...sizi bir yerden bir yere götürmesi için tasarlanmış... başka bir şey beklememek lazım...Haa alınır mı alınır tabi...

Yorum bağlantısı
Serkan Çevik

symbol a alternatif, az yakan araba istiyorsanız doğru tercih ama konfor ve donanım beklemeyin derim.

valla symbol den çok daha yakışıklı araba bana göre. Donanım olarak ta ;

- ABS ,ASR , ESP

- 4 Airbag ( sürücü+yolcu+ yan perdeler )

- dijital klima

- elektrikli dikizeler

- B segmenti diye geçiyor ama bagaj ve arka koltuk diz mesafesi sınıfında değil  gibi.

bence bir araç için yeterli donanım mevcut gibi 

Yorum bağlantısı
Onur Bulut

Dediginiz araçtan kullandım.Seri ve atak bir araç yol sesi çok alıyor.Konfor konusunda orta düzey.İç dizayndaki plastikleri çok sert.Ama alınmıcak bir araç değil.

Yorum bağlantısı
Serkan Çevik

Avrupa'dan ziyade asya, afrika için tasarlanmış gibi. 

afrika yolları için tasarlandığını düşünüyorsanız bence bu çok iyi derim , yollarımız malum afrikaya göre 1 tık iyi gibi ancak oraya göre tasarlanmış bir alt takım varsa TR'de iyi gider gibi duruyor.

Yorum bağlantısı
Emrah Altun

Motoru gerçekten güzel. Konforu ise muamma. Genişlik hariç Linea ayarında bir araç

Yorum bağlantısı

2 gündür kullanıyorum kiraladik iş için bende süper b 1.4 tsi var ortakta Kia Sportage 2.0 var bu aralar çok yol yapmamız gerektiği için yakıt tüketimi nedeni ile bu araçtan kiraladik araç çok seri daha önce Citroen C4 kullanmıştım kullanisi aynı öyle çok kötü bir araç değil bagaj ve içi yeteri kadar geniş yakıt gerçekten çok güzel tsi den sonra yakmiyor gibi geldi bana bu fiyat aralığında bu sınıfta bir araç alacak olsam kesin tercih ederdim dış görünüşte bana göre gayet güzel

Yorum bağlantısı
Murat DEMİRHAN

4000.000 km test edilmesi gerçek manada mümkün değil.Kısa bir hesapla:24 saat hiç durmadan saatte 120 km yol yapsa 4000.000 km için 3,5 yıldan fazla sürmesi gerekir.Belki aşınmaları felan oranlayarak söylüyorlardır o değerleri.

Yorum bağlantısı
Tuna İşgören

motor ve yakıt olarak gayet tatminkar falan sağlam arabadır olayı gerçekten biraz muamma :) , ayrıca ben bu aracın şanzumanını sevmedim geçişleri bi tuhaf , belli bi kmden sonra vites kolunda boşluklar meydana geliyor vs vs. kapılar çok hafif ben pek ısınamadım bu araca , konfor beklemeksizin yakıt için tercih edilebilecekler listesinde

Yorum bağlantısı
Ekin Güney

valla symbol den çok daha yakışıklı araba bana göre. Donanım olarak ta ;

- ABS ,ASR , ESP

- 4 Airbag ( sürücü+yolcu+ yan perdeler )

- dijital klima

- elektrikli dikizeler

- B segmenti diye geçiyor ama bagaj ve arka koltuk diz mesafesi sınıfında değil  gibi.

bence bir araç için yeterli donanım mevcut gibi 

Serkan bey görünüş tasarım olarak standarttır. Kıyaslama için birde citroen c4'e bakın. Segment farkı tabiki var ama hangisinin cidden binilebilir olduğu anlaşılıyor. Kendi görüşümdür. Kesinlikle sağlam bir araba değildir. Öyleki çoğu rakibi olan araçlar euro ncapten geçebilirken bu euro ncapten yıldız bile alamamıştır.Euro ncap testlerininde belli  noktalar kontrol edilerek yapılır. Yakıt çok az yakar. Özellikle standarttır. Kıyaslama yapmak gerekirse fiyat olarak sedan bu segmentte çok fazla alınabilcek araç yok.

Yorum bağlantısı
Guest Aykut Can
(düzenlendi)

Gecen sene arkadasim sifir km almisti. Cok da test etme imkanim oldu.

700 kmde enjektorleri garantiden degistirildi. Daha 8 bin kmde acayip trim sesleri olusmaya basladi. Sofor kapisi ayar tutmuyordu.

Ciddi bir fren zaafiyeti var. alinacaksa en azindan adam akilli bir lastik alinmali bence uzerine.

Olumlu yonleri: cok iyi denecek derecede derecede dusuk yakit sarfiyati, cok ciddi ic ve bagaj hacmi, yeterli donanim. Onden durusu guzel tasariminda.

Olumsuz yonleri: dusuk malzeme kalitesi, cok kacmasi ama duramamasi, yuksek hizlarda ve virajlarda guven vermemesi, cirkin arka tasarimi. Camlar tam otomatik degil ve butonlar kapilarda degil.

Bir sure cok satildi, ucuz girdi piyasaya, tutunca gereksiz pahalilasti. Simdi yollarda nadiren gormeye basladik. Bir furyaydi, gecti gitti. Iyi bir filo arabasi iste.

Ben almazdim sahsen.

tarihinde Aykut Can tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Akif Özkan

Kıyas bir referansa göre yapılır

.Mesela forumdaki tüm arkadaşların arabası konforsuz ve gürültülüdür ve motorları güçsüzdür neye göre? audi RS 8 ' e göre.:)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Cihat

symbol C-elysee ve aveo aynı klasman aracı gibi. Aveo nun sıfırı yok ama temiz ikinci eli bulunursa bunların ikisindende donanım güvenlik ve konfor olarak üstündür.

Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
Orhan Oral

Konuyu hortlatiyim..cunku ben c elysee 1.6 vti yeni aldigim icin konulara yeni bakmaya başladım; araç bagaj ve iç hacmi açisindan benim için yeterli, seriligi hizlanmasi gayet güzel,zaten az yaktığı biliniyor..1.6 artik üretmiyormuş fabrika vergi diliminden dolayi az satis olmus tr de..ben bilhassa 1.6 aldim ki yokusta iyi kacsin diye..yokus icin araca puanim 10 uzerinden 7...cunku lpg de nede olsa biraz hiz azalmasi var ama cok rahatsiz edici değil..ses yalitimi zayif diyorlar ön kaput izalasyonu yapildi benimkine ses gelmiyor pek içeri..ancak 140-150 km de biraz dewir sesi aliyor o zaman..tavsiye edermiyim..35-40 bin icin modeli yuksek arac ve ekonomik arac düşünüyorum diyenlere evet..tabiki bu fiyata dusuk model diger araclar alinabilir istege göre...selamlar

Yorum bağlantısı
Oğulcan Akıncıoğlu

Konuyu hortlatiyim..cunku ben c elysee 1.6 vti yeni aldigim icin konulara yeni bakmaya başladım; araç bagaj ve iç hacmi açisindan benim için yeterli, seriligi hizlanmasi gayet güzel,zaten az yaktığı biliniyor..1.6 artik üretmiyormuş fabrika vergi diliminden dolayi az satis olmus tr de..ben bilhassa 1.6 aldim ki yokusta iyi kacsin diye..yokus icin araca puanim 10 uzerinden 7...cunku lpg de nede olsa biraz hiz azalmasi var ama cok rahatsiz edici değil..ses yalitimi zayif diyorlar ön kaput izalasyonu yapildi benimkine ses gelmiyor pek içeri..ancak 140-150 km de biraz dewir sesi aliyor o zaman..tavsiye edermiyim..35-40 bin icin modeli yuksek arac ve ekonomik arac düşünüyorum diyenlere evet..tabiki bu fiyata dusuk model diger araclar alinabilir istege göre...selamlar

Hayırlı olsun...Ses birazda hdi motor için geçerli gibi şirkette 301 kullanıyoruz aynısı zaten [emoji4] Motor sesi olduğu gibi içerde yalıtım yok.Neticede bu otomobillerin üretim amacı belli tam bir şirket aracı.Beğendiğim noktaları gitmem demiyor torku güzel ve arka diz mesafesi çok iyi.
Yorum bağlantısı
Orhan Oral

Fabrika ucuza maletmek için birazcik sağdan birazcik soldan kısmis güya..kaputa izalosyon yapan var diger forumlarda sesin kesildigini soyluyolar..

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...