İçeriğe Yönlendir

Siber Saldırı Nedir ?

Aydın Akdeniz

Recommended Posts

Gökhan Çoşkun

benim anladığım şu :

soldaki liste "saldırı kökenleri "   sağdaki hedefler.

en çok saldırıların Çin kaynaklı olduğunu söylüyor.Çoğunlukta USA a saldırıyormuş.hacker lık işte işin özü.kişiye yada firmalara gümletiyolar sonra ver elini paralar.

Bizim ülkemizdede firmaların bilgilerini çalıyolardı bi ara Ruslar.para karşılığı geri satıyolardı bilgileri.mecbur veriyodun paraları çünkü içinde bi ton müşteri bilgin vardı.2-3bin $ a da veriyolar.

geleceğin savaş stratejisi deniliyor.ülkenin teknoloji,iletişim altyapısını çökertmek ilk saldırı olur artık.hatta gelecek demişken bu zamanlardada olmaya başladı.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Aydın Akdeniz

çok iyi bişeymiş  :) tamamen strateji savaşı yani :)

anlamadığım şey çin ve amerika arasında olması . neden bu iki ülke ?

Yorum bağlantısı
Onur Bulut

Abi en yogun saldırılar ABD ve ÇİN arasında oluyor.1.Dünya siber savaşı başladı bile deniliyor.Çin dunyanın en iyi siber ordusunu kurdugunu bile açıkladı.Amaç haberleşme agını çökertmek ülkeye zarar vermek.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Aydın Akdeniz

valla 1 saattir izliyorum . uzaktan izlemesi zevkli ama ucu bu yannı dönerse iş kötü desenize :D

başka bir görüntü 

PT4ED9h.png

soldaki listede türkiye de çıkıyor ara sıra 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Gökhan Çoşkun

amerikada bilişim suçu çok fazla.adamlar kendilerini geliştirmişler. Çin'inde dünyaya hükmetme arzusu var tabi. bu yüzden bunlar ilk sırada olabilir.

Ruslarda bu konuda baya ustalar aslında Çernobil virüsü vardı bi ara o gün kimse bilgisayarı açmazdı  :)  

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Aydın Perçem

Biraz önce forumada giremedim neden acaba [emoji48]

Aydın internet sitene erişilemiyor :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...