İçeriğe Yönlendir

Kış Lastiği Tavsiyeleri

Berk Yalçın (REZULTEO)

Recommended Posts

Bedri Baki

205'ler benim de aklıma geldi ama çok araştırmadım. Çok fiyat farkı olursa öyle yaparım büyük ihtimal. Ara tatile gitme işi olmasa bu kışı böyle idare ederim de, çanakkale'de kaz dağlarından geçeceğim için, daha doğrusu uzun yola çıkacağım için lastik almam şart oldu. Yaz lastiklerim de epey eskidi, şimdi kış lastiği alacağım, 2,5 ay sonra da yaz lastiği ihtiyacı olacak.

Yorum bağlantısı
Bedri Baki

Bugün fiyat aldım da petlas 215 lastiklere 250 tl, 205 lastiklere 190 tl fiyat çekiyorlar. Bir de çorlu'dan fıyat alacağım. Gerekirse hem Kerem Minaz'ı ziyaret ederim hem lastik alırım :)

Yorum bağlantısı
Bedri Baki

Nokian 205x55x16 hepsiburada 180 tl. Onu mu alsam ki.

Yorum bağlantısı
Uğur Köker

Nokian 205x55x16 hepsiburada 180 tl. Onu mu alsam ki.

nokian lastikle ilgili video paylaştım,bence izleyin kararınızı ona göre verin;)paylaştığım videodaki rampalar buz ve üzerine yeni başlayan kar yağmıştı,size fikir verebilir...

Yorum bağlantısı
Bedri Baki

Nokian'ın kalitesinden zaten şüphem yok da sadece 205x55x16 uyar mı o konuda tereddütlüyüm.

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
  • 3 hafta sonra...
Ertan Çabuk

Kullandığım lastik Conti ts850 serisi. Ebatlar 205 55 16 .

Her ne kadar metropollerdeki bazı arkadaşlar kadar olmasa da [emoji12] kasım ayından beri sürekli zorluyorum. Her koşulda 4/4 luk bir lastik. Tek dezavantajı etken aşınması olabilir ama o da benim için kriter değil. En kötü şartlarda 3 yıl gider diye tahmin ediyorum. Dolayısı ile çok da önemsediğim bir konu değil.

Anı frenlemede, kalkışlarda, anı manevralarda gerçekten kendinizi güvende hissetmenize sebep oluyor. Ama yine de bizim meşhur lafimiz dır; buza ve tipiye yiğitlik olmaz. Doğa kanunlarını zorlamamak gerek.

Yorum bağlantısı

Kullandığım lastik Conti ts850 serisi. Ebatlar 205 55 16 .

Her ne kadar metropollerdeki bazı arkadaşlar kadar olmasa da [emoji12] kasım ayından beri sürekli zorluyorum. Her koşulda 4/4 luk bir lastik. Tek dezavantajı etken aşınması olabilir ama o da benim için kriter değil. En kötü şartlarda 3 yıl gider diye tahmin ediyorum. Dolayısı ile çok da önemsediğim bir konu değil.

Anı frenlemede, kalkışlarda, anı manevralarda gerçekten kendinizi güvende hissetmenize sebep oluyor. Ama yine de bizim meşhur lafimiz dır; buza ve tipiye yiğitlik olmaz. Doğa kanunlarını zorlamamak gerek.

Kuru asfaltta sesi nasıl? Özellikle 3 ve daha sonraki sezonlarda?

Yorum bağlantısı
Ertan Çabuk

Kuru asfaltta sesi nasıl? Özellikle 3 ve daha sonraki sezonlarda?

3 sezon sonra söylerim abi [emoji12]
Yorum bağlantısı

Kis lastiklerim 3'uncu doneminde ozelligini kaybetti. UG8 Fazla da yol yapmiyorum. İlk aldigim donemle simdiyi karsilastiriyorum arada daglar kadar dark var.

Fark nedir?

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...