İçeriğe Yönlendir

Yılın En Güvenli Aracı

Osman Bilgin

Recommended Posts

Şahin Topaloğlu

Arkadaşlar yok öyle sağlamı mağlamı bunu test edenler kendilerine göre test ediyor....Getirsinler benim türk insanım bi test etsin ... Bizim insanımız gerçek mankenlerle test ediyor....Bakın çok basit bir örnek vereyim ... 2014 ww jettayı konuştuk arkadaşlarla.... çok sağlam kaliteli araç olduğunu iddia ettiler benim ise tek savunduğum bu zamanda insan hayatını önemseyen tek şey insanın kendisidir.... ..geçenlerde gazetelerde okumuşsunuzdur. tırın dorsesinin altından zor çıkardık aracı tabi içinde beş tane cenazeyle.....

Sağlam araç yok arkadaşlar.... Ben rastlamadım.....hepimiz uzun yolda 120 yi görüyoruz.....hiç şansınız yok arkadaşlar hiç şansınız yok sürat felakettir..... :(

• Beğen 13
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Volvo 2020'de sattığı araçlarda kimse ölmeyecek diyor, inanılmaz geliyor bana. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Osman Bilgin

Ben her zaman Allah a emanet giddiğimizi savunmuşumdur hele ki tek gidiş-geliş şeritli yolda, karşıdan gelen araçla aranda bazen 30-50 cm uzaklık oluyor, bir kaç santim direksiyonu oynatsan yanlışlıkla, kafa kafaya... Allah koruyor...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

Bunu sağlamak için arabayı kısıtlamaları lazım. Bi kere 120 km/h'yi geçmemesi lazım. 

Şahin abinin dediği gibi ben de güzelim t5 transporter görmüştüm tırın dorsesine sıvanmıştı.

Allah korusun. Allah korusun. Gerçekten trafik tehlike. Yavaş gidince sadece tehlike azalıyor, yolda bizden başkaları da var...

Yorum bağlantısı
Koray Demir

Ben her zaman Allah a emanet giddiğimizi savunmuşumdur hele ki tek gidiş-geliş şeritli yolda, karşıdan gelen araçla aranda bazen 30-50 cm uzaklık oluyor, bir kaç santim direksiyonu oynatsan yanlışlıkla, kafa kafaya... Allah koruyor...

Sabah işe akşam ise eve sağ salim gelebildiğime hem şaşırıyor hem de şükrediyorum. Mucize gibi [emoji3]
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ekin Güney

Evren bey bir volvo'nun karşılaşacağı en kötü şey başka bir volvoyla çarpışmasıdır. Onun dışında ne derlerse çıkıyor sağlamlık anlamında.

Yorum bağlantısı
Koray Demir

Volvo nedir ya ? Ford'un Yan Sanayisi :)

Ford bir dönem Volvo yu bünyesinde barındırmasa ve teknoloji işbirliği yapmasa idi Pinto dönemindeki güvenlik seviyesinde kalırdı.

Bkz. The ford Pinto case

Yorum bağlantısı
Koray Demir

Volvo Volvo demeyin. Çin malı o.. ;):D

Tüm Çin mallarının bu anlayış ile üretim yapmasını temenni ederim. Volvo Çinliler e ne güzel bir emsaldir.
Yorum bağlantısı
Ferhat Bulut

Sen istediğin kadar sağlam araba üret, sağlam şoför ol, karşındaki de dikkatli olacak, saygılı olacak. Adam sağlam değilse araba ne yapsın.

Çokmu derin oldu ne? [emoji53]

Yorum bağlantısı
Osman Bilgin

Daha önce de yazmıştım yeri yine gelmişken yazayım, Araba sürmeye başladığım zamanlar da; Yaşlı bir Kamyon şoförü "Önemli olan kendi arabanı değil karşındaki (benim anladığım ve uygulamaya çalıştığım: karşıdan gelen, önünde giden, yandan çıkan vs. araba, insan, hayvan vs.) arabayı sürmektir." demişti....

Yorum bağlantısı

Kazada sağlamlık, arabanın eğilip bükülup yamulmayani değil, kabin içine emerek verdiği darbeyi en aza indirendir.

Yorum bağlantısı

Kazada sağlamlık, arabanın eğilip bükülup yamulmayani değil, kabin içine emerek verdiği darbeyi en aza indirendir.

Peki Hakan Bey,euro cap testlerini takip etmekte faydalı olur mu bu durumda ?

Yorum bağlantısı
Şahin Topaloğlu

120 nin üzerindeki süratlerde darbeyi emiyor emiyorda ......Araç içinden yada dışından gelen parçalar jilet gibi doğruyor adamı....güneşliğe koyduğumuz cd  bile kafatasına öyle bir saplanıyorki bıçak bile öyle delmez inanın bana....

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Peki Hakan Bey,euro cap testlerini takip etmekte faydalı olur mu bu durumda ?

Olmaz, money talk vardır, ayrıca o testi 100 le hatta 90 la yapsınlar bakiiim, ncap batar, çünki sağlam araba zaten kalmaz :)

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Bu şekilde 100 km ile çarpışmada yaşama şansı sıfır. Sıradan üç noktalı kemerler tutamıyor. F1 kemeri gibi kemer lazım. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...