İçeriğe Yönlendir

Forumun 3. Rover'i

Misafir

Recommended Posts

maşallah, yakıyor abi, yakıyor...  :)

Aramıza hoşgeldiniz Yavuz Bey, sizin tecrübe ve tavsiyelerinizle eminim daha iyi olacak. :flowers:

Yorum bağlantısı
Önder Özcan

Arıza lambası hiç yanmıyor. Açıp bakalım dedik. Bu işe bakan tamirci efendi sanıyorum söndüremeyince lambayı söküp atmış. Kendisine hürmetlerimizi! gönderip, eksiği tamamladık. Artık gerektiği gibi çalışıyor.

Açmışken adam akıllı bir temizlik yapalım dedik:

1.jpg

Mükremin abi, km düşürmenin suç olduğunu biliyorsundur umarım :crazy: :crazy: :p

Yorum bağlantısı

Mükremin abi, km düşürmenin suç olduğunu biliyorsundur umarım :crazy: :crazy: :p

Önder hiç onu düşürür müyüm ben? Sıkı sıkı tuttum, düşmemesi için her türlü tedbiri aldım. Kırılır mırılır başıma belâ, nerden bulurum yenisini? :yes:

Yorum bağlantısı
Önder Özcan

Önder hiç onu düşürür müyüm ben? Sıkı sıkı tuttum, düşmemesi için her türlü tedbiri aldım. Kırılır mırılır başıma belâ, nerden bulurum yenisini? :yes:

kilometre di  mi abi,kilometre.

evet evet :D 

Yorum bağlantısı
Sedat Irgın

Mükremin Abi bir ara rover'e çok kafa takmış biri olarak aşağıda parça listesini ve numaralarını bulabilirsin.

ebay üzerinden yada direk kendileri satış yapıyorlar.

talep edersen 1 adet ücretsiz katalog da gönderiyorlar.

pratik olsun diye link ekledim.umarım işine yarar.

http://www.rimmerbros.co.uk/images/PDFs/MG-Rover-Parts-Accessories.pdf

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

Mükremin Abi bir ara rover'e çok kafa takmış biri olarak aşağıda parça listesini ve numaralarını bulabilirsin.

ebay üzerinden yada direk kendileri satış yapıyorlar.

talep edersen 1 adet ücretsiz katalog da gönderiyorlar.

pratik olsun diye link ekledim.umarım işine yarar.

http://www.rimmerbros.co.uk/images/PDFs/MG-Rover-Parts-Accessories.pdf

Çok ilginç, Teşekkür ederim Sedat, şu anda lazım olan veya bulamadığım bir parça yok. Ancak bu hatırlatma çok iyi oldu, daha doğrusu güven verdi. İhtiyaç olursa seni de rahatsız ederim. :good1:

Yorum bağlantısı
Sedat Irgın

Çok ilginç, Teşekkür ederim Sedat, şu anda lazım olan veya bulamadığım bir parça yok. Ancak bu hatırlatma çok iyi oldu, daha doğrusu güven verdi. İhtiyaç olursa seni de rahatsız ederim. :good1:

estağfrullah abi elimden geleni yaparım.

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

136 bg. gücü ile önüne gelene meydan okumuşsun da abi aklıma geldi.. Benim araba da 136 bg. gücünde, Kepekliye kim önce çıkacak bir denesek mi acaba bir buçuk iskenderine diyorum.. :D:p

bu işleri yaparken banada haber verde abi aradan benimkide çıksın,  :biggrin: bende gösterge panellerindeki ampulleri degiştireyim dedim, hafta içi ampulleri almıştım hafta sonu söküp taktık kardeşimle, ampuller tamam ama volt ları farklıymış, yani kimisi çok kısık kimide hiç yanmadı, nasıl yapcez bu işi?

bu arada; ampuller 12. volt, 2 vat yazıyordu küçüklerde, büyükler zaten bir boy büyügü onlarda hiç bir şey yazmıyor, 10 tabe küçük, 4 büyükdü galiba, dikkatimi çeken durum ; panel gayet temiz, ampuller temiz ama ışık zayıf, neden olabilir abi. ?

Tesisatta kayıp kaçak olabilir Süleyman, ışıklar yanar vaziyette iken voltaj ölçümü yapmalıyız ki kablolarda falan bir kayıp oluyor mu bilelim... ;)  Teknik adamımdır, pleksi kesip panjura implant yapamasak da ceryan işinden anlarım... :D

Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

136 bg. gücü ile önüne gelene meydan okumuşsun da abi aklıma geldi.. Benim araba da 136 bg. gücünde, Kepekliye kim önce çıkacak bir denesek mi acaba bir buçuk iskenderine diyorum..

Tesisatta kayıp kaçak olabilir Süleyman, ışıklar yanar vaziyette iken voltaj ölçümü yapmalıyız ki kablolarda falan bir kayıp oluyor mu bilelim...  Teknik adamımdır, pleksi kesip panjura implant yapamasak da ceryan işinden anlarım...

İskender sana feda olsun kardeşim, böyle bir şahsiyetle karşılıklı İskender yemek şeref verir. Kimselere meydan okuduğumuz yoktur. Ahir ömrümüzde 130 (yüzotuzaltı değil yüzotuz) beygirlik tüplü bir araba geçmiş elimize, öyle avunuruz işte. :yes:  :biggrin: Ben senin 90 bg.ni de bilirim, hatta forum bilir. Bizim ne haddimize... :blush:

Ben ona 12 V.luk ampul aldım, onun deneyip de memnun olmadıkları 24 V. imiş. Müsaade edersen 12 V.lukları bir taksın, sorun devam ederse şahsınızdan bir randövu talep ederiz. ;)  :biggrin:

Bu arada pleksi bizim işimiz. :D

tarihinde Mükremin Kocataşkın tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Roverin kamyonu mu varmışta 24 voltluk ampül almış Süleyman.. :D

Siz yüz beygire uçak derken şu garip 2.0 concorde ile şaka yapıyordu.. [emoji14]

Yorum bağlantısı

Siz yüz beygire uçak derken şu garip 2.0 concorde ile şaka yapıyordu.. [emoji14]

Haddimizi bilemedik ağam, gençliğimize ver.[emoji5]
Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

Gidelim dört tane sıfır lastiği taktıralım abi, uçak gibi arabaya çıkma lastik mi bakacağız ?   :)

:unsure2: Ne desem ki?  ;)  :D

Pleksi bizim işimiz. :D

Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

Hafta sonu 3. stop işini hallettik.

Öncelikle led işini bitirdik. Sonra boyama ve montaj:

DSC_0344.jpg

DSC_0350.jpg

DSC_0355.jpg

DSC_0357.jpg

DSC_0358.jpg

DSC_0365.jpg

DSC_0367.jpg

Yorum bağlantısı

Abi yaz lastiği diyor ıslak zeminde yola tutunması iyimi bunların.

Serkan cevaplamış Erol, Dunlop hiç kullanmadım.

Abi bende de aynı lastikten var. 5000 km dir kullanıyorum. Çok şükür şikayet edecek bir durum oluşmadı.

Güle Güle kullanın abi[emoji106] [emoji6] Lastik işide bitti sırada ne var ?

Direksiyon kaplaması. :biggrin:

Yorum bağlantısı

Mükremin abi ellerine sağlık.

Müsaadenle:

Göstergeye ek koyduğun led aydınlatma olmamış. Bana sorarsan komple göstergeyi led'le. Oktay abi yapıyordu hatırlarsan.

3. stop'un bitmiş hali yok?

Arıza lambası gerektiği gibi yanıyor demişsin. Yani yine sürekli mi yanıyor bir önceki işgüzar yüzünden?

;)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...