İçeriğe Yönlendir

Talihsizlikler..(Sorun Devam Ediyor)

Alper DEMİR

Recommended Posts

Alper DEMİR

Bahsettiğiniz müşür değişmişti.. Enjektör ler temizlenip takıldı parca değişimi yapılmadı bundan dolayı yeni kodlamanin gereksiz olduğunu söylediler..

Bugün aracim hic çalışmadı malesef yarin çekici çağırıp cektiricem sanayiye aradım konuştum iyi bi sivazLadim ,çünkü bu olay gerçekten canımı sıkmaya başladı bakalım ne olacak..

Yorum bağlantısı
Cengiz Koşak

Simdi o enjektor yuvasindan cikti temizlendi değil mi o yüzden yeni kod a ihtiyacı var bu bir gercek kardeşim ayrıca o ustaya bidaha ugrama lutfen :) enjektorleri delphi servisine göturde su arabadan bi zevk bi tat al artik geçmiş olsun tekrardan..

Yorum bağlantısı
Alper DEMİR

Delpi servisi sakarya da var :( Yarın neler olacak bakalım..

Yorum bağlantısı
Alper DEMİR

Yarin sigortamda ki çekici hizmetinden faydalanicam,acaba bu olay bir kereye mahsus mudur ? Yoksa ikinci üçüncü hakkımda var midir ?

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Yarin sigortamda ki çekici hizmetinden faydalanicam,acaba bu olay bir kereye mahsus mudur ? Yoksa ikinci üçüncü hakkımda var midir ?

Sigorta mı kaskomu?
Yorum bağlantısı
Misafir

Alper bey sizin sorununuz ya enjektorlerden yada pompa üzerindeki yakıt basınç müşürü denilen parçadan kaynaklanıyor.

Ben enjekyorleri delpi servisinde yaptırdım öncesinde çok araştırdım forumda da bilgili arkadaşlar var bu konuda.Enjekyorler araçtan söküldügü an yeniden kod verilip araca tanıtılması gerekiyor yoksa tam duzenli çalışmıyor.Ben ve imkan varsa mutlaka delpi servisi olan bir yerde enjektorkeri kontrol ettirin bunun için ciddi maliyetli makinalar var sonuçta o yüzden her pompacida bulmak mümkün değil.Bir diğer sorunda dediğim müsürden olabilir pompanin üzerinde araca giden yakıtı ayarlıyor yaklaşık 250 tl civarında olan küçük bir parça pompanin on kısmı söküldünde ulaşılıyor.Kızdırmak bujileri bende de yanıyordu eskiden ben bujiden sanıyordum ama yakıt sistemindeki arıza da k.bujilerinin yanmasına sebeb oluyor.Ben serviste baktirdigim zaman yakıt sistem arızası göstermişti

Bugun 1 sene olmus Akan:)

Saygilarimla.

Yorum bağlantısı
Alper DEMİR

Sigorta Mehmet abi yaptırırken özellikle çekici hizmetli yaptırdım..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Sigorta Mehmet abi yaptırırken özellikle çekici hizmetli yaptırdım..

Normalde yok. Siz yaptırdıysanız Şartı bilemem.

Mesela Kaskoda sayı Sınırı yok.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

trfaikl sigortasınan 3 defa aynı dönemde çekici çağırmıştık axa idi

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

trfaikl sigortasınan 3 defa aynı dönemde çekici çağırmıştık axa idi

Mehmet abinin yaptığı poliçelerde varmı abi.
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Mehmet abinin yaptığı poliçelerde varmı abi.

kasko da varsa boşuna trafiği zamlatmaya gerek olmuyor ancak kasko olmayacaksa çekicili trafik sigortasına bir meblağ artışı ile yaptırmakta fgayda var. arıza , yakıtsız kalma hatta kapana tersten girip lastik yarmada biler çewkici sağlanıyor

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

kasko da varsa boşuna trafiği zamlatmaya gerek olmuyor ancak kasko olmayacaksa çekicili trafik sigortasına bir meblağ artışı ile yaptırmakta fgayda var. arıza , yakıtsız kalma hatta kapana tersten girip lastik yarmada biler çewkici sağlanıyor

Çağlar Abi cahillik kötü işte.

Kapana ters giren yakıtı biten düşünsün [emoji23][emoji23][emoji23]

Arıza beni ilgilendirir [emoji23][emoji23][emoji23]

Yorum bağlantısı
Alper DEMİR

Evet benimkide Axa yaptırırken 30 TL fazla verdim.. Daha önce yaptirmadigim için çekiciye elden 150 TL vermek zorunda kalmistim

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Alper DEMİR
(düzenlendi)

Bugün çektirdik aracı yarın öğleden sonra teslim alıcam..Söylediğine göre pompanın ordan bir parça çıkmış metal parçası gibi birşey ve daha önce enjektörlerle oynanmış ve yanlış kodlama yapmışlar beyin kabul etmiyor dedi, tekrardan komple resetleyip kodlama yapıcaz dedi,bakalım yarın tam olarak ne çıkıcak..

-Ciddi anlamda bir oynama mı yapılmış acaba,artık aldığım galericiyi aramayı düşünüyorum..

tarihinde Alper DEMİR tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Önder Özcan

Gecmis olsun,arkadaslar defalarca kodlama gerek dediler israrla gerek yokmus dediniz.sizce bu sorunu yasayan ilk siz misiniz.birdaha yazicam,israrla reddettiniz.simdi is gene kodlamaya geldi.keske "o konuya da bir baktirayim" falan deseydiniz.

İnsallah en kisa surede cozulur

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Alper DEMİR

Abicim ben burdakileri inkar etmedim ki hic aksine ne ogrendiysem direk pompacida aldım soluğu israrla parca değişimi yapılmadığı için kodlamaya gerek yok deyip durdu.. Şimdide daha önceden oynanmış beyin kabul etmiyor diyor.. Kivirmaninda alası bu olsa gerek sonuç nolacak bakalim

Yorum bağlantısı
Cengiz Koşak

Abicim ben burdakileri inkar etmedim ki hic aksine ne ogrendiysem direk pompacida aldım soluğu israrla parca değişimi yapılmadığı için kodlamaya gerek yok deyip durdu.. Şimdide daha önceden oynanmış beyin kabul etmiyor diyor.. Kivirmaninda alası bu olsa gerek sonuç nolacak bakalim

Enjektorlerin uzerinde yazan marka vs yazilari görmek isteyin ve orjinal mk3 enjektorleri ile karsilastiralim :) ayrica enjektorlerle oynanmis olsa bu arac bukadar yolu nasıl yaptı ecu hicmi ariza yaktirmadi baba senin usta sahtekar tek kelime ile sana nasıl kitlerim diye ugrasiyor hatasini kabul etmiyor ben 3 takim enjektor değiştirdim ve her girisinde çıkışında enjektorleri kodlattik gerekirse size yarin kendi ustamin numarasini vericem adanaya yollayin enjektorleri cincik gibi yapsinlar göndersinler

Ve biraz daha ugrasirsaniz basiniza cok buyuk masraflar acicaksiniz ve buda sizi büyük zararlara ugraticak mondeo küçük masraflar acan bir arac degil dikkat edin ustanizi güzel secin lutfen sevgiler saygilar

Yorum bağlantısı
Fatih Öztürk2

Alper ben sana usta vs. konusunda sana yardımcı olurum demiştim. En azından kimlere gitmemen gerektiğini söyleyebilirdim. İnşallah sorunun düzelir. Enjektörler için gittiğin ve sıkıntı yaşadığın yeri merak ettim??

Yorum bağlantısı
Alper DEMİR

Çok şükür bütün sıkıntılarımızdan arındık,meğersem sorun daha önceden enjektörler takım olarak değişmiş fakat yanlış kodlama sebebiyle orantısız çalışıyormuş akabinde yakıt pompasının basıncı çok düşük çıkmış onu ayarlamışlar aracın beynini komple sıfırlayıp Ford serviste tekrardan yazılım yüklenmiş artı enjektörler yeniden kodlanıp ecuya tanıtılmış çok şükür gerekli incelemelerim sonucunda aracım çok başarılı oldu büyük bir oh çektim  : :)  :-[
 * Buyrun yıkanıp paklanıp cilalandık  :alkis:

BRGvaM.jpg
dWM8vp.jpg
ZAnMX3.jpg
89XP61.jpg
XDl9b5.jpg
yAjNjn.jpg

Enjektorlerin uzerinde yazan marka vs yazilari görmek isteyin ve orjinal mk3 enjektorleri ile karsilastiralim :) ayrica enjektorlerle oynanmis olsa bu arac bukadar yolu nasıl yaptı ecu hicmi ariza yaktirmadi baba senin usta sahtekar tek kelime ile sana nasıl kitlerim diye ugrasiyor hatasini kabul etmiyor ben 3 takim enjektor değiştirdim ve her girisinde çıkışında enjektorleri kodlattik gerekirse size yarin kendi ustamin numarasini vericem adanaya yollayin enjektorleri cincik gibi yapsinlar göndersinler
Ve biraz daha ugrasirsaniz basiniza cok buyuk masraflar acicaksiniz ve buda sizi büyük zararlara ugraticak mondeo küçük masraflar acan bir arac degil dikkat edin ustanizi güzel secin lutfen sevgiler saygilar

Sağol kardeşim hallettik teşekkürler..

Alper ben sana usta vs. konusunda sana yardımcı olurum demiştim. En azından kimlere gitmemen gerektiğini söyleyebilirdim. İnşallah sorunun düzelir. Enjektörler için gittiğin ve sıkıntı yaşadığın yeri merak ettim??

Fatih abi bahsettiğin yere gittim ve ufak tefek rutin bakımlarını yaptırdım ne adam akıllı muhattap bulabildim ne de doğru dürüst iş yapan birini soru sorduğumda tersler gibi ağız göz eğmek nasıl esnaf olduklarını gösterdi,hiç mi hiç memnun kalmadım 15 dklık işe benden haybeye 50 TL işçilik alınca temiz ve yeni değişmiş filtreleri abi ölmüş bu bunuda değişelim demeleri artı 3 lt lik antifirizi 40 TL yazınca nasıl bir yer olduğunu anladım ve daha da kapılarının önünden geçmem,artı bahsettiğiniz kişi oranın sahibi belki sözü sohpeti iyi gelmiş olabilir fakat adam kandırmaya yer arıyorlar ve iki dkka dükkanının başında durmuyor haybeye müşterilere zaman kaybına sebep oluyor..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Gözün aydın. İnşallah bundan sonra keyifle binersin.

Yorum bağlantısı
Alper DEMİR

Gözün aydın. İnşallah bundan sonra keyifle binersin.

Teşekkürler Mehmet abi :)

Gözün aydin kardeşim güle güle bin

Sağolasın kardeşim inşallah..

Herkese yardımlarından ötürü teşekkür ederim.. :flowers:

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...