İçeriğe Yönlendir

Disk Değişimi

Uğur Kaya

Recommended Posts

Uğur Kaya

ön diskleri değiştireceğim bendix marka nasıldır kullanan var mı acaba

yada riske etmeyip orjinal mi taktırsak fiyatları aşağıdaki gibi 

ford serviste bu fiyatlar çok fark eder mi yoksa işçilik farkımı olur

orjinal disk 300

orjinal balata 140

bendix marka ön disk 140

bendix balata 80 

Yorum bağlantısı
Osman YILDIZ

Connect'imi aldığımızda önce ki sahibi yan sanayi disk taktırmış...Azıcık yağmur görünce disklerden aşırı ses gelmeye başladı...Eğer için cız etmeyecekse yan sanayi senin için ideal ama ben şahsen o sese tahammül edemiyrm.

Yorum bağlantısı
Koray Demir
(düzenlendi)

Orjinal alırsanız daha iyi olur. Fren ekipmanı ve lastiğe verilen paraya acinmamali hayatî önemi var.

tarihinde Koray Demir tarafından düzenlendi
  • Beğen 4
Yorum bağlantısı
Osman YILDIZ

Orjinal alırsanız daha iyi olur. Fren ekipmanı ve lastiğe verilen paraya acinmamali hayatî önemi var.

+1 kesinlikle

Yorum bağlantısı
Uğur Kaya

Orjinal olucak tamam peki servistemi degistirsek yoksa parcayi kendimiz alip sanayide taktirsak fiyat cok farkeder mi

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Orjinal değil trw.

Motorcraftta eğilme daha hızlı. Forumda trw kullanan arkadaş çok. Hatta yüksek hızda bile.

Trw disk ve kale balata uyumlu iki Parça.

Mondeoda disk eğilmesi çok fazla. Fabrika çıkışlı disk haricinde eğilme oluyor.

Orjinal olucak tamam peki servistemi degistirsek yoksa parcayi kendimiz alip sanayide taktirsak fiyat cok farkeder mi

Yorum bağlantısı
Uğur Kaya

Orjinal değil trw.

Motorcraftta eğilme daha hızlı. Forumda trw kullanan arkadaş çok. Hatta yüksek hızda bile.

Baktigim sitede disk orjinal balata motorcraft demis diskte marka belirtmemis
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Baktigim sitede disk orjinal balata motorcraft demis diskte marka belirtmemis

Başka siteye bakın veya gidip sanayide Parçacıdan alın.
Yorum bağlantısı
Koray Demir

Orjinal değil trw.

Trw bosch valeo diskler aynı partiden üretilmiyor mu made in china olarak?

Servis işçiliği sanayinin yaklaşık olarak 2 katıdır. Usta 50 lira işçilik alacak ise servis 100 ister ortalama, ilden ile ve pazarlığa göre değişir tabi.

Güvenilir parçacıdan alın sahtesi çok uygun bir yerde de taktirin.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Trw bosch valeo diskler aynı partiden üretilmiyor mu made in china olarak?

Satıcı arkadaşım.piyasadaki Motorcraft önermiyor.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Alper DEMİR

Brembo taktım dün itibariyle şuan için gayet memnunum öle bi rodaj durumuda olmadı öneririm ön disk+ön balatalar 310 TL + karta peşin fiyatına 8 taksit yaptırdım..

Kale balata önermem direk satıcıyla konuştuğumda ellerinde kale balatanın olduğunu yalnız şu aralar sorunlu olduğunu belirttiler,Trw önerdiler ben istemedim,kötüde değildir..

Yorum bağlantısı
Koray Demir

Brembo taktım dün itibariyle şuan için gayet memnunum öle bi rodaj durumuda olmadı öneririm ön disk+ön balatalar 310 TL + karta peşin fiyatına 8 taksit yaptırdım..

Kale balata önermem direk satıcıyla konuştuğumda ellerinde kale balatanın olduğunu yalnız şu aralar sorunlu olduğunu belirttiler,Trw önerdiler ben istemedim,kötüde değildir..

Çok sert kullanmayın bir müddet alışma evresi vardır
Yorum bağlantısı
Uğur Kaya

Trw disk 208 tl balata 130 tl fena degil makul fiyat internetten baktim haftasonu sanayide bakicam insallah

Yorum bağlantısı
Hakan Gürsu

Bosch marka var ise ondan alın, ben Focus kullanırken orjinal motocraft taktırmıştım oda yamulmuştu.

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

ford larda diskler kolay mı aşınıyor? Hyundai de 150binde orjinal disk var. 

Yorum bağlantısı
Misafir

ford larda diskler kolay mı aşınıyor? Hyundai de 150binde orjinal disk var.

Mondeolarda kolay aşınıyor. Enterasan olan mk2'de bu sorundan muzdariptim ama mk3'te 118.000km'de orjinal diskler son derece sorunsuzdu.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

ağır araçta normaldir diye düşünüyorum. Bir de bakımlarda kontrol edilip zamanında değişim de etkiler değil mi? 

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Ov araçlar daha çabuk harcıyor.

Ben Orjinal diski 160 binde Değiştirdim.

Ondan sonra 3 takım Değişti. En son aldığım düzgün çıktı şükür. Hatta biri taktım uzun yola çıktım. Bir gün sonra eğildi.

Yorum bağlantısı
Onur Oflaz

Ov araçlar daha çabuk harcıyor.

Ben Orjinal diski 160 binde Değiştirdim.

Ondan sonra 3 takım Değişti. En son aldığım düzgün çıktı şükür. Hatta biri taktım uzun yola çıktım. Bir gün sonra eğildi.

duzgun cikanin markasi nedir abi?

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

duzgun cikanin markasi nedir abi?

Valla aklıma gelmiyor. Ama satıcı kendi Aracına da taktı. Geçen arkaları değiştirmek için talep ettim. Gardaş bulsam 20 takım alacağım dedi.
Yorum bağlantısı
Uğur Kaya

Valla aklıma gelmiyor. Ama satıcı kendi Aracına da taktı. Geçen arkaları değiştirmek için talep ettim. Gardaş bulsam 20 takım alacağım dedi.

mehmet hocam bir şey daha sorayım muhtemelen bujilerde değişecek motorcraft mı taktırayım yoksa bosch bujilerde işimizi görür mü yetkili servis özellikle orjinal taktırmamızı söylüyor  

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

mehmet hocam bir şey daha sorayım muhtemelen bujilerde değişecek motorcraft mı taktırayım yoksa bosch bujilerde işimizi görür mü yetkili servis özellikle orjinal taktırmamızı söylüyor

Bosch LPG bujisi takarsanız 3000 devire kadar Aracın performansında yükselme olur.

Orjinal buji alacaksanız Dışarda Orjinal diye satılan 4lü kırmızı paket motocraft buji Orjinal değil. Alırken dikkat edin.

Burada da buji Kodları var.

http://www.otoclubturkiye.com/forum/index.php?/topic/239419-Mk3-Mondeoda-Yapmam%C4%B1z-Yapmamam%C4%B1z-Gerekenler

Yorum bağlantısı
İlker Yüksel

Bosch LPG bujisi takarsanız 3000 devire kadar Aracın performansında yükselme olur.

Orjinal buji alacaksanız Dışarda Orjinal diye satılan 4lü kırmızı paket motocraft buji Orjinal değil. Alırken dikkat edin.

Burada da buji Kodları var.

http://www.otoclubturkiye.com/forum/index.php?/topic/239419-Mk3-Mondeoda-Yapmam%C4%B1z-Yapmamam%C4%B1z-Gerekenler

Banada o kırmızılardan taktılar 4 ay sonra arızalandı. Değiştirdiler ancak yinede memnun değilim. Tek tırnak çift tırnak nasıl oluyor? 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...