İçeriğe Yönlendir

Ceza Detaylarina Nasil Ulasabilirim

Bünyamin YOLCU

Recommended Posts

Bünyamin YOLCU

Merhaba arkadaşlar,

internetten kontrol ettigimde 2 adet toplam 450 tl lik cezam gozukuyor fakat tebligat gelmedi bu cezalarin nerde kesildiğini nasil ogrenebilirim ve indirimli odeme firsatim varken teblig edilmedigi icin simdi faizi ile odemek zorundayim sanirim. Daha once basimada gelmedigi icin bilgim yok yardimlarinizi rica ederim...

Yorum bağlantısı
Ömer Lütfi Şahin

En yakin emmiyete giderek plakandan sorgulatabilirsin. Telefonla sorgulamazlar. Indirimli odeme sana teblig tarihinden itibaren baslar

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
O.Yücel Çetin

Önce bu cezaların daha önce ödediğiniz cezalar olup olmadığını kontrol edin.

Yorum bağlantısı
Ayşin Korkmaz

Merhaba arkadaşlar,

internetten kontrol ettigimde 2 adet toplam 450 tl lik cezam gozukuyor fakat tebligat gelmedi bu cezalarin nerde kesildiğini nasil ogrenebilirim ve indirimli odeme firsatim varken teblig edilmedigi icin simdi faizi ile odemek zorundayim sanirim. Daha once basimada gelmedigi icin bilgim yok yardimlarinizi rica ederim...

Cezaların tarihlerine ilişkin bilgileri mevcut mu? Eğer mevcut ise yazıldığı tarihten itibaren ne kadar zaman geçmiş? Görünüşe göre radar cezası. Eğer çok uzun zaman önce yazıldı ve hala tebliğ edilmedi ise mahkemeye verip iptalini isteyebilirsiniz. Bana da bir kaç ay önce gezici radar cezası gelmişti. Ödedim ama mahkemeye de verdim. Hem ceza yazılan yolun başladığı noktada hız sınırınının 82km'den 70km'ye indiğini gösteren tabela yoktu, hem de radarın o tarihte yapılan ölçümde akredite bir kurumdan geçerli bir kalibrasyon sertifikası olup olmadığının mahkemeye beyanını istedim. Sonuçta radarların çoğunun kalibrasyon sertifikası olmadığını biliyoruz, benim hızmı ölçen radarın doğru ölçüm yaptığı ne malum değil mi?

Yorum bağlantısı
Bünyamin YOLCU

Vergi dairesi sitesinden kontrol ettigimde

tutanak tarihi :22.07.2014 -teblig tarihi 23.11.2014 - tutar faizli : 373 tl

tutanak tarihi: 08.10.2014 - teblig tarihi : 24.10.2014 tutar faizli 88 tl

ilk cezanin teblig tarihi neden bu kadar gec zaten tebligat ne eve nede muhtarliga geldi :/

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...