İçeriğe Yönlendir

Mtv De Baz Alınan Tarih?

Mehmet Can Yıldırım

Recommended Posts

Mehmet Can Yıldırım

Merhabalar.. Benim aracım ruhsatta model yılı 2012 yazıyor... Ilk tescil tarihi 05.02.2013... Benim aracı aldığım tarih 03.11.2014 ... MTV Ödemek için GiB in internet sayfasında sorgulamamda araç modeli 2013 gözüküyor dolayısıyla ene üst dilimde ödüyorum . 2012 gözükse bir alt dilimde ödeyeceğim az para değil... Bir yanlışlık mı var model yılımı baz alınıyor yoksa tescil tarihimi ona göre ödeme yapacağım... Teşekkür ederim

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Bence ilk tescil tarihini baz alıyordur.

Yorum bağlantısı
Mehmet Can Yıldırım

Kesin bilgi Lazım ona göre itiraz edeceğim

Yorum bağlantısı
Ahmet Aybeyaz

İlk tescil tarihi baz alınıyor. Benim araç 2011 ancak 08/2010 da çıkmış trafiğe, bu yüzden 2014 de 1-3 olan dilimden çıkmış ve indirimli ödemiştim.

Yorum bağlantısı
Mehmet Can Yıldırım

Ozaman satarken ne demeli ilanda ? 2012 mi 2013 MÜ demem doğru olur .

Yorum bağlantısı
Turkay Enez

Yaş hesaplanırken ilk tescil tarihi değil, ruhsattaki model yılı dikkate alınır. Bu konuda tereddüt yok. Model yılı 2012 olan bir araç 4 yaşındadır...

Hesabı : Bulunulan yıl - model yılı + 1 = 2015 - 2012 + 1 = 4...

Öncelikle vergi dairesinde aracın model yılını düzelttireceksin. Aracın faturası varsa iş çok kolay...

Benim başıma benzer bir durum gelmişti. Ruhsatta ve faturada 2000 cc olan araç, vergi dairesinde 2300 cc olarak görünüyordu. Benden önceki sahibi yıllarca 2300 cc olarak vergi ödemiş, ben düzelttirdim 2000 cc den vergi ödedim...

Yorum bağlantısı
Bekir Burak Aydos

2004 1.6 aracı olanlara soruyorum, herhangi bir bankanın online işlemlerinden MTV sorguladığınızda 7-11 yaş(412 TL) danmı vergilendirildiğini görüyorsunuz yoksa 12-15 yaş(291 TL) lik dilimdenmi ? Benim aracın 291 lik den değerlendirildiğini gördüğümde çok şaşırdım, hatta işyerinde 1.2 tsi 2013 golfü olan arkadaş var oda 4-6 yaş aralığından yani 412 TL den vergilendiğini söyledi şaşırmış şekilde. Etrafımda bu durum çok sayıda var bu Ocak ayı zammından sonra.

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

2004 1.6 aracı olanlara soruyorum, herhangi bir bankanın online işlemlerinden MTV sorguladığınızda 7-11 yaş(412 TL) danmı vergilendirildiğini görüyorsunuz yoksa 12-15 yaş(291 TL) lik dilimdenmi ? Benim aracın 291 lik den değerlendirildiğini gördüğümde çok şaşırdım, hatta işyerinde 1.2 tsi 2013 golfü olan arkadaş var oda 4-6 yaş aralığından yani 412 TL den vergilendiğini söyledi şaşırmış şekilde. Etrafımda bu durum çok sayıda var bu Ocak ayı zammından sonra.

2015-2004+1 =12 olduğu için. Arkadaşınızın aracı için birşey diyemem.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ertuğrul Büber

Merhabalar.. Benim aracım ruhsatta model yılı 2012 yazıyor... Ilk tescil tarihi 05.02.2013... Benim aracı aldığım tarih 03.11.2014 ... MTV Ödemek için GiB in internet sayfasında sorgulamamda araç modeli 2013 gözüküyor dolayısıyla ene üst dilimde ödüyorum . 2012 gözükse bir alt dilimde ödeyeceğim az para değil... Bir yanlışlık mı var model yılımı baz alınıyor yoksa tescil tarihimi ona göre ödeme yapacağım... Teşekkür ederim

Burada bir yanlışlık olduğu kesin,acaba ruhsata mı yanlış yazıldı yoksa vergi dairesi kayıtlarında mı bir yanlışlık var.Aracınızın gerçek modelini öğrenmelisiniz.Buna göre hareket ederek gerekli düzeltmeleri yaptırmanız gerekiyor.

Yorum bağlantısı
Mehmet Can Yıldırım

Fordun yetkili bir servisine gidip kayıtlardan kaç model olduğuna baktırayım.. Eğer 2012 çıkarsa ozaman vergi dairesine gidip Düzeltirme yapayım. 2013 çıkarsa ruhsatta düzelttirme yapayım.

Yorum bağlantısı
Mehmet Can Yıldırım

Araç ruhsatta yazıldığı gibi 2012 modelimiş üretim tarihi 21.12.2012 Trafiğe çıkış 2013. Vergi dairesine gidip durum düzeltildi 2012 gözüküyor artık

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Model yılı...

Yani 2012

Buna göre 2015-2012+1= 4 yaş

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Can Yıldırım

Evet Mehmet bey, ama daha Düne kadar 2013 gözüküyordu bugün düzelttik 2012 yaptık

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...