İçeriğe Yönlendir

40 Mm Led Yerine 36 Mm Led

Yasin Kahveci

Recommended Posts

Yasin Kahveci

Arkadaşlar merhaba, konuyu yanlış yere açtıysam şimdiden özür dilerim. 2007 fiestamın tavan lambası ve plakalar için aliexpressten 36 mm sofit led aldım. Ledler geldi ancak benim tavan lambasına kısa oldu.40 mm olması gerekiyormuş. Şimdi diyorum ki bir tanesini parçalayıp uç kısmını diğerine lehimlesem ve bu şekilde boyunu uzatsam bir sıkıntı olur mu ? Şimdiden teşekkürler.

2619d7c9cbe3ba565175642ceb95e666.jpg

Yorum bağlantısı
Okan Tansel

bence yapma o kulakları biraz esnetirsen gerekli işlemi görür tavan lambasındaki lambanın temas ettiği kullakları

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Dere
(düzenlendi)

İki uca ikişer mm kalınlığında lehim topları koysan da olur. Ya da araya aynı ampüllerin bozuklarından yan kapakları çıkarıp kalınlaştırabilirsin ledleri.

tarihinde Murat Dere tarafından düzenlendi
  • Beğen 4
Yorum bağlantısı
Misafir

İki uca ikişer mm kalınlığında lehim topları koysan da olur. Ya da araya aynı ampüllerin bozuklarından yan kapakları çıkarıp kalınlaştırabilirsin ledleri.

:good1::bravo:

Yorum bağlantısı
Yasin Kahveci

bence yapma o kulakları biraz esnetirsen gerekli işlemi görür tavan lambasındaki lambanın temas ettiği kullakları

:good1::bravo:

Herkese fikirleri için çok teşekkürler. Okan Abi'nin söylediği cuk diye oldu [emoji1]
Yorum bağlantısı
Okan Tansel
(düzenlendi)

başına gelen bilir  :D  :nazar:  :nazar:

Güle güle kullan kardeşim

tarihinde Okan Tansel tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Yasin Kahveci

başına gelen bilir :D:nazar::nazar:

Güle güle kullan kardeşim

Sağol Abicim tekrar teşekkür ederim.
Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu

Yasin eski ampülün birinin kapağını çıkar, küçük bir lehim yap kullan, daha önce bu şekilde kullandım, sorun çıkmadı.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sertaç Karginer

Aynı durum bende de olmuştu sonuç olarak şerit ledden tavan lambası yapmıştım bayada iyi aydınlatıyor doğrusu... :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yasin Kahveci

Yasin eski ampülün birinin kapağını çıkar, küçük bir lehim yap kullan, daha önce bu şekilde kullandım, sorun çıkmadı.

Abicim gerek kalmadı,Okan Abi'nin dediği gibi tavan lambasının takıldığı kulakçıkların bir tarafı çok güzel şekilde sağa sola gidebiliyor.

Yapılmış halinin fotolarını bekliyoruz

Aşırı kar yağışı sebebiyle eve getiremedim arabayı :) Yarın işyerinde atarım.

Yorum bağlantısı
Yasin Kahveci

Tavan lambasının ve plakaların ledlerini taktım. Tavan lambasına taktığım ledin aydınlatması biraz zayıf geldi gözüme ancak hava kararınca görme şansım olmadı henüz.cca7ecb1e9fcd0f443864a283827dcef.jpged6981c2a47f3db76952ca1a05bec5e3.jpg1bfd9c65e9ab497f3e4e406cc89161ad.jpg

Yorum bağlantısı
Yasin Kahveci

Arkadaşlar plaka lambaları güzel oldu ancak tavan lambası nerdeyse hiç aydınlatmıyor bu led ile.Güçlü aydınlatması olan bir led tavsiyesi istiyorum sizlerden.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Tavana 2x5 cm. Ölçülerinde cob led tak olay bitsin, 2 tane al, içinde adaptorde cikar her yere ta karsin kardeş :)

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Yasin Kahveci
(düzenlendi)

Tavana 2x5 cm. Ölçülerinde cob led tak olay bitsin, 2 tane al, içinde adaptorde cikar her yere ta karsin kardeş :)

Abi bunu biraz açarmısın link felan :)

tarihinde Yasin Kahveci tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Okan Tansel

Mrb bu linkteki ürün kaliteli mi ?

Merhaba bu linkteki ürün kaliteli mi acaba

güzel bir ürün iyi aydınlatıyor bence

Yorum bağlantısı
Onur Oflaz

Mrb bu linkteki ürün kaliteli mi ?

Merhaba bu linkteki ürün kaliteli mi acaba

Kendim kullanmadım ama forumda tavsiye edilmişti

Yorum bağlantısı
Gökhan GÜLER

Kendim kullanmadım ama forumda tavsiye edilmişti

Anladim teşekkür ederim
Yorum bağlantısı
Okan Tansel

eski aracımda kullanmıştım formdan bir arkadaşımızdan fazlalık olanları almıştım beni yeterince memnun eden bir aydınlatma sundu

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...