İçeriğe Yönlendir

Tebliğ Edilmeyen Hgs Cezasi Muayenede Cikar Mi

Güven Kaya
Çözüme git Mehmet Ozyurek tarafından,

Recommended Posts

Güven Kaya

7 ay önce hgs cezası yedik 150 TL sistemden bakinca cikiyor ama teblig yok acaba fenni muayanede cikar mi?

Yorum bağlantısı
  • Çözüm
Mehmet Ozyurek

Var.. 

Muayenede çıkar ve muayene yaptıramazsınız.. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Zekeriya Kahraman

Var.. 

Muayenede çıkar ve muayene yaptıramazsınız.. 

+1000

Yorum bağlantısı
Guest Aykut Can

Muayeneyi bilmiyorum. Ama satışta çıkmıyor. Satışta sorun çıkarmayan cezanın, muayenede çıkaracağını sanmam.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Muayeneyi bilmiyorum. Ama satışta çıkmıyor. Satışta sorun çıkarmayan cezanın, muayenede çıkaracağını sanmam.

Serhan'a sormuştum ben... 

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran
(düzenlendi)

Gib.gov tr de gözükmeyen herhangi bir cezanın satışa mani olacağını sanmıyorum. Şimdiye kadar da hiç yanılmadık.. aynı zamanda muayene de buraya bakıyor zaten.

tarihinde Ayhan Onaran tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Necat Ertan

internet vergi dairesi gib.gov.tr ye düştüyse satışta da, vizede de çıkar ;)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Arda Bülent Güzel

OGS ise sadece satışta çıkıyor. Muayene de çıkmıyor. Hgs bilmiyorum. OGS başıma geldi ordan biliyorum.

Yorum bağlantısı
Emre Emiroğlu

Hgs muayenede çıkmıyor ama satışta çıkıyor yakın zamanda başıma geldi tecrube ile sabit :)

Yorum bağlantısı
Misafir

Hgs muayenede çıkmıyor ama satışta çıkıyor yakın zamanda başıma geldi tecrube ile sabit :)

Biz de satışta da muayenede de çıkmadığına şahit olduk :) mechul bir durum
Yorum bağlantısı
Emre Emiroğlu

Biz de satışta da muayenede de çıkmadığına şahit olduk :) mechul bir durum

Eylülde aracı aldım muayeneyi sabah sahibiyle yaptırdık hic bisey cikmadı :) noterde cıktı onuda son anda yetiştirdik :)
Yorum bağlantısı
Murat Gök

Yaklaşık 10 gün önce muayeneye girdim.Plaka adına 143 lira kaçak geçiş ihlal cezası var iken,tereddüt de etmiştim açıkcaası.Hiç bir sıkıntı olmadı.Satışta da görünmemişti ayrıca.Bu hgs tam bir saçmalık ayrıca.Herhangi bir tebligat yok,borcumuzu ödemek istesek muhatabımız yok,Ptt'ler almıyor evrak olmadan.Saçma sapan işler.

Yorum bağlantısı
Serkan Karadağ

Çok değişik bir ceza türü, yapılandırılamyor, tebligat gelmeden ödenemiyor ama kabul istersen ödeyebiliyorsun.

Yorum bağlantısı
Ramazan Çetin

Yaklaşık 10 gün önce muayeneye girdim.Plaka adına 143 lira kaçak geçiş ihlal cezası var iken,tereddüt de etmiştim açıkcaası.Hiç bir sıkıntı olmadı.Satışta da görünmemişti ayrıca.Bu hgs tam bir saçmalık ayrıca.Herhangi bir tebligat yok,borcumuzu ödemek istesek muhatabımız yok,Ptt'ler almıyor evrak olmadan.Saçma sapan işler.

Sadece işine gelmeyen uğraşmak istemeyen ptt ler almaz.Karayollarını ararsınız hgs borcunuzu öğrenip bunu %25 indirimli olarak ptt ye gider yatırırsınız (genelde tek geçiş için 25 tl).Ptt de denk geldiğiniz memur önemli.Şu da bir gerçek hgs den kaçak geçtiniz .bunun tebligatının size gelmesi 1,5 yılı bile bulabiliyor ki satışta sorun çıkarmıyor ama tebligat basılıp sisteme işlendi ve de size tebliğ edildi karşınıza çıkar bu olay satışta . Benim bilgim bu yönde

Yorum bağlantısı
Murat Gök

Sadece işine gelmeyen uğraşmak istemeyen ptt ler almaz.Karayollarını ararsınız hgs borcunuzu öğrenip bunu %25 indirimli olarak ptt ye gider yatırırsınız (genelde tek geçiş için 25 tl).Ptt de denk geldiğiniz memur önemli.Şu da bir gerçek hgs den kaçak geçtiniz .bunun tebligatının size gelmesi 1,5 yılı bile bulabiliyor ki satışta sorun çıkarmıyor ama tebligat basılıp sisteme işlendi ve de size tebliğ edildi karşınıza çıkar bu olay satışta . Benim bilgim bu yönde

En az 4 ptt'ye gittim.Hiçbiri tebligat olmadan işlem yapamayız diyorlar.En sonunda Serhan abi bi posta çeki no verdi oraya havale geçtim fakat sistemde hala ceza görünüyor.Anlamadım ben bu işi?

Yorum bağlantısı
Guest Aykut Can
(düzenlendi)

En az 4 ptt'ye gittim.Hiçbiri tebligat olmadan işlem yapamayız diyorlar.En sonunda Serhan abi bi posta çeki no verdi oraya havale geçtim fakat sistemde hala ceza görünüyor.Anlamadım ben bu işi?

Siz sorgulama ekranında gördüğünüz tutarı mı havale ettiniz posta çeki hesabına? Benim bildiğim ekranda görünen %15 indirimli tutar. Ama tebliğ edilmeden erken ödemede %25 indirim var. Onu nasıl hesapladınız?

Düzeltme: ekranda görünen indirim zaten %25 imiş.

tarihinde Aykut Can tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Murat Gök

Siz sorgulama ekranında gördüğünüz tutarı mı havale ettiniz posta çeki hesabına? Benim bildiğim ekranda görünen %15 indirimli tutar. Ama tebliğ edilmeden erken ödemede %25 indirim var. Onu nasıl hesapladınız?

Düzeltme: ekranda görünen indirim zaten %25 imiş.

143 tl cezayi 110 tl odeme yaparak kapattim cok sukur. Sistemden de silinmis borcum.
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...