İçeriğe Yönlendir

Adana Da Nereleri Gezebilirim

Tuncay Küçük

Recommended Posts

O.Yücel Çetin

Ben de cuma gecesi Adana'dayım inşallah. :) Konunun takipçisiyim. ;)

Yorum bağlantısı
Tevfik Özdemir

Baraj yolu-merkez cami-merkez parkı- Atatürk parkı birde dörtyolun orda meşhur bir kebapçı vardı adını unuttum :D Bu arada en son 2010 temmuzda gördüm Adana'yı sonrası ver elini İstanbul :)

Yorum bağlantısı
Taner Kültüroğlu

Baraj kenarında sıkma börek kahvaltı yapılabilir, daha sonra Taş Köprü çevresinde dolaşılıp Merkez Camii görülebilir. Büyük saatin etrafında yeni restore edilmiş eski adana çarşısı var oralardan şekerleme alınıp dolaşılabilir.

tabiki öğle yemeğinde meşhur Adana Kebabı ve nefis şalgam suyu unutulmamalı :) (Gönül Kebap süper bir alternatif)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erkut Şen

Mersinden bir günlüğüne gideceğim.

Sabah öncelikle tavsiyem mendereste sıkma çay keyfi biraz göl kenarında yürüyüş sonrasında öğle saatlerinde büyük saatte biraz gezebilirsiniz aparatif bişeler isterseniz gazipaşa'da kazım büfe de yengen+muzlu süt size iyi gelecektir. oradan merkez camiyi gezersiniz merkez parkta dinlenirsiniz. Akşama doğru ise Stadın çevresinde Yeşil Kapı olarak bilinen Zeki ustamız var orada kebapla midenizi şenlendirebilirsiniz :D Bir Adana'lı olarak bunları öneriyorum :) 

Baraj kenarında sıkma börek kahvaltı yapılabilir, daha sonra Taş Köprü çevresinde dolaşılıp Merkez Camii görülebilir. Büyük saatin etrafında yeni restore edilmiş eski adana çarşısı var oralardan şekerleme alınıp dolaşılabilir.

tabiki öğle yemeğinde meşhur Adana Kebabı ve nefis şalgam suyu unutulmamalı :) (Gönül Kebap süper bir alternatif)

Gönül Kebap on numaradır işin de bizimde ahbabımızdır kendileri. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Rasim Bolat

sabah kahvaltısı menderes bulvarında yapılabilir. akabinde kabasakal'da yamaç paraşütü yapılan  yapılan tepeden seyhan baraj gölü seyredilip, karaisalı tarafında yer köprüde mangal biraz daha ilerleyip alman köprüsünden kanyonu seyredip  kanyon yanında  saat 5 çayı  keyfi,dönüşte direkt karaisalı dönüşü otobandan mersin. şehir merkezinde bir cacık yok boşuna gelme bence  :p  :p  :p   

Yorum bağlantısı
Rasim Bolat

illa şehir merkezi derseniz mendereste kahvaltı, dilberler sekisi, merkez park, sabancı merkez cami, v,s

Yorum bağlantısı
Mithat Tuğrul

Merkez park, sabancı merkez camii,  atatürk evi, sinema müzesi,taş köprü, büyük saat kulesi.

Merkez parktan başlayarak sırasıyla gezebılırsınız. Hepsi birbirine yakın ve 3-4 saat içinde gezebilirsiniz. Atatürk evinde harita ve gezi rehberini ücretsiz alabılırısınız.

Adanadan minübüs her 8 dakikada bir, trende 30-45 dakikada bir kalkıyor.

Mersine göreve gitmıstım bende, gezmeye adanaya gıtmıstım.

Güzel bir kebap yemek istiyorsanız, büyük saat kulesının caddesindeki tarihi adana kebapcısı (cavit abi'yi) bulun derim. Eski ve salaş bir mekan fakat kebabı ve şalgamı müthiş.

Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez

Adana adliyesi olabilir, medyada en popüler yer orası son zamanlarda. :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ahmet Kiriş

Hava kapalı, ona göre tedbirli gelirsiniz.

Büyüksaatte tarihi kazancılar çarşısını bir gezin. Kazancılar da karnınızı doyuracak güzel yerler de mevcut. Merkez Cami'ni ziyaret edin. imkan ve zaman dahilinde 2 rekat namaz da kılarsınız.

Hemen merkez caminin yanında merkez park var ama hava kapalı.

Gölün kenarında çay kahve salep tüketebileceğiniz yerler mevcut. Öğlen yemeğini Kebapçı Abbas Usta'da yersiniz, İmza Giyim'den Ahmet'in selamıyla geldim derseniz, pişman etmez sizi.

Şehir merkezinde Atatürk Evi var gezebileceğiniz. Tepebağ mahallesine giderseniz, Adana'nın Osmanlı zamanından kalma tarihi evlerini görürsünüz.

Muhtemel bu kadar yeri gezene kadar akşam edersiniz.

Ev taşıma ve Babamın sağlık durumuyla ilgilenmek durumunda olmasam, sizi misafir edip ağırlamak isterdim ama kısmet değilmiş.

Birşeye ihtiyacınız olursa da telefonumu yazayım. 0532 543 08 28

İyi gezmeler...

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Hasan Basri Bayraktar

Ahmet...yazin geleceğim... Gezecegiz...[emoji6]

Yorum bağlantısı
Ahmet Kiriş

Ahmet...yazin geleceğim... Gezecegiz...[emoji6]

Geleceğin zaman haber ver abi, dönüşte sizin otobüs uçak biletlerinizi ayarlayayım. Aracını elinden alınca yolda kalmayasınız. Ev halkına selamlar.  :tongue:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Boz

Sabah öncelikle tavsiyem mendereste sıkma çay keyfi biraz göl kenarında yürüyüş sonrasında öğle saatlerinde büyük saatte biraz gezebilirsiniz aparatif bişeler isterseniz gazipaşa'da kazım büfe de yengen+muzlu süt size iyi gelecektir. oradan merkez camiyi gezersiniz merkez parkta dinlenirsiniz. Akşama doğru ise Stadın çevresinde Yeşil Kapı olarak bilinen Zeki ustamız var orada kebapla midenizi şenlendirebilirsiniz :D Bir Adana'lı olarak bunları öneriyorum :)

Gönül Kebap on numaradır işin de bizimde ahbabımızdır kendileri.

+01

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hasan Basri Bayraktar
(düzenlendi)

Geleceğin zaman haber ver abi, dönüşte sizin otobüs uçak biletlerinizi ayarlayayım. Aracını elinden alınca yolda kalmayasınız. Ev halkına selamlar. :tongue:

[emoji2]

Bacanak Adanaya bölge müdürü oldu. İlaç şirketi.temmuzda ev tasima yerleşme derken 15 gün kadar kalacagiz kiralik ev bulma zamani seni arayacagim...gelince zaten bulusacagiz...araba işi kolay...senden iyi müşteriyi nerden bulacagim... O zaman bakimlari yapip geleyim...[emoji6]

tarihinde Hasan Basri Bayraktar tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tuncay Küçük

Adanayi tavsiyelerinize uyarak gezdim tesekurler

Yorum bağlantısı
O.Yücel Çetin
(düzenlendi)

Şimdi sıra bende :D Gece 00.30 itibariyle Adana karasularındayım. :)

tarihinde Osman Yücel Çetin tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
O.Yücel Çetin

Yarın Yeşil Kapı Kebapçısı ziyaret edilecek. :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Alper Arnabat

Yesil kapi isabet olmus :) ziyaret gununuz gecmis ama ben yinede gelecem olan olursa diye yazayim ;

Gece barajyolu kurukopru pacacasindan paca icilir,inonu parki ykb bankasi onu cengizden sirdan yenir.Cakmak cad kardesler yanindan salgam icilir.Kazancilar carsisi gezilebilir buyuk saat restore oldu ordada guzel kebap yenir.Daha sonra turkiyenin en uzun koprusu catalan koprusune gidilebilir orda adana manzarali cay icilebilir :)

Yorum bağlantısı
Erkut Şen

Kebap işi tamam künefede nereyi tercih edelim?

Hasan Masat.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cem Işık

Ciğer sevmeyene bile ciğer yediren "Birbiçer" adı hiç geçmemiş? Sabah kahvaltıda 3 kişi 105 şiş ciğer yedik, ki ben ağzıma ciğer sürmem, varın düşünün ötesini..

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
O.Yücel Çetin

Ciğer sevmeyene bile ciğer yediren "Birbiçer" adı hiç geçmemiş? Sabah kahvaltıda 3 kişi 105 şiş ciğer yedik, ki ben ağzıma ciğer sürmem, varın düşünün ötesini..

Abi bizim listede mevcuttu mekan ama ben yazmamıştım buraya. :) 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...