İçeriğe Yönlendir

Mazda 626 Far Yıkamam

Misafir

Recommended Posts

Serkan Toker

Süleyman ellerinize sağlık.. Benim tavsiyem hortumları daha ince olanlarla değiştirmeniz.. Biraz kalın göründü gözüme, basınç kaybı oluşturur bence.. ;)  Ayrıca farklı pompa işi daha iyi çözer..

• Beğen 2
Yorum bağlantısı

Süleyman, bu kadar emek var çıtayı az daha yükselt derim. Su deposuna harici pompa bağlayıp far yıkamayı ayır. Mükemmel olur

abi ; harici pompa için su kabına gerek yok dimi ? paralel çekilen hattın arasına konurmu.?

Süleyman ellerinize sağlık.. Benim tavsiyem hortumları daha ince olanlarla değiştirmeniz.. Biraz kalın göründü gözüme, basınç kaybı oluşturur bence.. ;)  Ayrıca farklı pompa işi daha iyi çözer..

abi bunların incesi varmı bilimiyorum, ama varsa basınç farkedecektir, bi araştıralım.

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

abi ; harici pompa için su kabına gerek yok dimi ? paralel çekilen hattın arasına konurmu.?

abi bunların incesi varmı bilimiyorum, ama varsa basınç farkedecektir, bi araştıralım.

Ayrı su kabı olmasa da olur ama su çabuk bitecektir çünkü farlar kapalıyken de püskürtme olacak... Motor su kabının dibinde su kabına monte edilmiş haldedir tahminimce, açıp görmek lazım ayrı hat mı gerekecek diye .. 

Yorum bağlantısı

Arac sedansa hb olanin su kabinile dgisirse yeterli su olur kapta. Hatcback ise zaten daha buyuk su haznesi olmaz:)

Saygilarimla.

Yorum bağlantısı

Ayrı su kabı olmasa da olur ama su çabuk bitecektir çünkü farlar kapalıyken de püskürtme olacak... Motor su kabının dibinde su kabına monte edilmiş haldedir tahminimce, açıp görmek lazım ayrı hat mı gerekecek diye .. 

hafta sonu bi bakalım abi.

Arac sedansa hb olanin su kabinile dgisirse yeterli su olur kapta. Hatcback ise zaten daha buyuk su haznesi olmaz:)

Saygilarimla.

araç sedan, su kabını degiştirmeye gerek yok gibi, sık sık doldurur bişey olmaz... :)

Yorum bağlantısı
Salih Özer

araç sedan, mazda 626 2.0 lt 136bg.

benim bildiğim tüm su kaplarının dibindedir motorları, ayrı bir motor alsanız bile kap olmadan monte edilmez ki,

yanlış biliyorsam düzeltiniz...

Farlar için ayrı püskürtme yapmak istenirse eğer, ayrı bir su sistemi alınacak ve boş bir yere monte edilecek, onada ayrı bir

tesisat çekilecek...

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

Hb pompası alınıp takılırsa çift yönlü çalışacağından farlar ayrı camlar ayrı kontrol edilebilir..

Yorum bağlantısı

araç sedan, mazda 626 2.0 lt 136bg.

benim bildiğim tüm su kaplarının dibindedir motorları, ayrı bir motor alsanız bile kap olmadan monte edilmez ki,

yanlış biliyorsam düzeltiniz...

Farlar için ayrı püskürtme yapmak istenirse eğer, ayrı bir su sistemi alınacak ve boş bir yere monte edilecek, onada ayrı bir

tesisat çekilecek...

buna bi ara bakalım.

Hb pompası alınıp takılırsa çift yönlü çalışacağından farlar ayrı camlar ayrı kontrol edilebilir..

bak bu mantıklı, degerlendirelim, saol ersen.

Yorum bağlantısı

O zaman silecek kolu da degisirse daha iyi olur. Fikrin cok iyi ama:)

Saygilarimla.

Yorum bağlantısı
  • 5 ay sonra...
  • 10 ay sonra...
Muharrem Ersin Başaran

Çok güzel olmuş.Ellerinize sağlık.  Mazlemeler olsada bende yapsam.İftar -Sahur arası boş durmayalım.  :bravo: 

Yorum bağlantısı
Serhan Gürbüzol

Bu arada araç satıldı, yerine 2006 model Mazda 6 geldi[emoji56]

Hadi hayırlı olsun Süleyman  :)

Yorum bağlantısı

Hadi hayırlı olsun Süleyman :)

saol abi, çok güzel Mazda 6 çok beğen dim, hafızalı ısıtmalı koltuklar, sunroof, esp, dijital klima gibi ağzına kadar dolu, 5 ileri otomatik şanzıman, sorunsuz motor, yani çok iyi. [emoji5]
Yorum bağlantısı
Mustafa Serhat

Do it yourself en sevdiğim konular :)

Yeni araç hayırlı olsun.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...