İçeriğe Yönlendir

1500 Devirde Gelen Titreme Sesi

abdullah tetik

Recommended Posts

abdullah tetik

merhaba aracımı kaldırırken ve vites değişimlerinde 1500 devir civarında sanki bir yerde bir boşluk ver ve motorun hareketi ile hırrrr diye anlık titreme yapıyor ve geçiyor bunu bir türlü çözemedim servise gittim baskı balata dan kaynaklanıyor eksozu oynaıtıyor dedi baskı balata değişmesi lazım dedi balata kaçırmıyor bu servis elemanlarına güvenmez oldum neden derseniz aux girişi çalışmıyor diye servise gittim değişmesi lazım dediler sinirlenip çıktım ve vitesin oldugu yeri kaldırdıgım da kablosunun takılı olmadıgını gördüm adamlar iş yapmamak için başından sagıyorlar 

bana bu hırlama sesi ile ilgili önerileriniz nelerdir yani tahminim bir yerde birşey gevşek gibi belirli devirde anlık bir hırlama oluyor

Yorum bağlantısı
abdullah tetik

2 ay önce triger değişti acaba ondan olabilir mi ?

Yorum bağlantısı
Murat Bal

Her kalkışda mı aynı şey oluyor yoksa, araba sabah ilk kalkışında  mı? Aklıma ilk hareketlenme de ABS devreye girmesi gibi birşey geldi. Araç çalıştırıldıktan sonra ilk hareketde öyle bi şey oluyor ki tamamen normal bi durum.

Yorum bağlantısı
Berkay Özdemir

Katalitik Konvertör olabilir. Aynı sorunu 2008 focusum ve 2001 ibizamda yaşamıştım..

Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Fatih Taylan

araç rolantidayken ve gaza fazla yüklenince bende de titreme gibi gelen ses var. hırlama da diyebiliriz. baskı balata triger yeni değişti ama öncesinde de vardı.  

berkay bey'in dediği gibi katalitikten ve turbo dan şüpheleniyorum. 

Yorum bağlantısı
  • 3 ay sonra...
Turgay Yarımbaş

manifolt dan  geliyordur daha önce de benım başımdan geçti 

yenisi bin lira ama aracı eksoz cuya götür 50 tl ye yaparlar .

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 9 ay sonra...
abdullah tetik

Şanzıman alt kulağından olduğu tespit edildi teşekkürler 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...