İçeriğe Yönlendir

Orta Konsol Sökümü

Ertan Çabuk

Recommended Posts

Ertan Çabuk

Uzun zamandır yapma niyetinde oldugum ambiyans aydınlatması için konsolun sokulmesi gerekiyordu, söküldü [emoji4] Detaylar adım adım aşağıdadır.

1. İlk olarak teyp ve vites çerçevesi körükle beraber çıkartılır. Aşağıdaki resimde teyp kafanizi karıştırmasın. Tırnaklarsan kurtulmus durumda olduğu için ileri de tarif edeceğim vidaların çıkmasına engel değil.

e416b987da12bb656458aa620cad8e70.jpg

2. Aşağıdaki resimde ayaklarım yan kısmına gelen panellerin alınması için sökülecek vida görünüyor. Her iki tarafta da bu vidayı alıp üzerinde başka vida bulunmayan paneli çekerek söküyoruz.

d40be130e2c38219d5dd73072c128d7a.jpg

3. Bu panel çıkınca aşağıdaki ilk resimde genel yeri işaretlenmiş ikinci resimde gösterilen vidayı söküyoruz .

9ced95cda890011b77f65042841d0e55.jpg

Vidalar aşağıda

ac68e31868451613b806c7976937857b.jpg

4. Aşağıda nokta ile gösterilen vidaları da alıyoruz

ea47744c0dd39e87ee0ce5708a7f6ee7.jpg

3. Ve 4. Adımlar vites etrafındaki plastik trimi almak için di. Bu trimi alınca aşağıdaki adımda anlatılan işlemleri yapabiliyoruz.

5. Vites etrafındaki trim çıkınca aşağıdaki vida açığa çıkıyor.

6be472fd4dc17898224850e5af71d253.jpg

6. Bardakligi ve kul tablasını söküp bardaklik altındaki bu vidayı söküyoruz .

c9285314fd4ecea434a1b2796cfc8613.jpg

7. Daha sonra kol dayama içindeki bu cıvatalar da çıkıyor

4135183caca22285c689a49d35821c5c.jpg

Daha sonra el frenini tam çekip konsolu söküyoruz .

Konsol toplandıktan sonraki resimler de aşağıda

a8afd1fd7e815470b58fa4a35f40a5ec.jpg

56c963788f51a78cee068b20909d6020.jpg

Kolay gelsin.

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Eline sağlık abi. Son hali ? [emoji4]

Yapılan değişiklik ne. Niye söktün [emoji4][emoji4]

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Murat Dere

Olm başlıkları düzgün yazın len! :punish: Orta konsolu nereye sokmuşlar bakam diye girdim ha. :crazy:

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Olm başlıkları düzgün yazın len! :punish: Orta konsolu nereye sokmuşlar bakam diye girdim ha. :crazy:

Aynen, sokup sokup çıkardı konsolu sandım :biggrin:

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
İrfan Aşcıoğlu

Elinize sağlık, bitmiş halini de görmek isteriz. daha önce iki kez de benim sökmüşlüğüm var o konsolu. Hatta otomatik vites için sökmüştüm.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ertan Çabuk

Eline sağlık abi. Son hali ? [emoji4]

Yapılan değişiklik ne. Niye söktün [emoji4][emoji4]

Aydınlatma için söktüm ama konuyu ayrı açtım. [emoji6]

Olm başlıkları düzgün yazın len! [emoji14]unish: Orta konsolu nereye sokmuşlar bakam diye girdim ha. :crazy:

Abi çocuklar bilgisayarıma el koydu. Telefon sokmak isterse sokuyor sökmek isterse de söküyor.

Aynen, sokup sokup çıkardı konsolu sandım [emoji3]

Sokma yok gapa gapa.....

Bitmiş halini sabah atayım bir fark yok yani. Ne eksik vida ne de fazla parça [emoji12]

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ertan Çabuk

Bir vida kaybolmuştu onu da stoktan tamamladım [emoji12] aramızda kalsın [emoji4]

Ohoo eksik parça olmadan usta olunmaz

Yorum bağlantısı
Murat Dere

Ohoo eksik parça olmadan usta olunmaz

Ben vida arttırıyom, sayılır mı abi? :unsure2:

Yorum bağlantısı
Murat Dere

Olmamışsın daha kaybetmen lazım

Aletin içinde eksik kalıyo işte, o açıdan bak bakam bi, olur belki... Hadi be hacı... :crazy:

Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
Ersin Alan

Vitesin etrafındaki ahşap görünümlü çerçeve nasık sökülüyor ben oraya anlayamadım

Yorum bağlantısı
Ertan Çabuk

Vitesin etrafındaki ahşap görünümlü çerçeve nasık sökülüyor ben oraya anlayamadım

Dikkatlice çekiyorsunuz. Tırnaklıdır, sökülür.
Yorum bağlantısı
Ersin Alan

Alt ucu veya yukarıdan başlamanın bir sakıncası var mı birde saatin etrafında ki parça da mı aynı sekilde sökülür aklımda buralara karbon kağıt yapıp rengini değiştirme fikri varda

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Saat ve vites çerçevesinde vida yok, vites çerçevesini karşıdaki bardaklik tarafından başlayarak sökmelisiniz. Saat cercevesinin üst kısmı tırnaklıydi hatırladığım kadarıyla.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...