İçeriğe Yönlendir

Radar Cezası

Kerem Başsimitci

Recommended Posts

Murat Dere

Korhan abi uyarıya neden ihtiyaç duyuyoruz [emoji4]

Devlet tuzak kurmaz. :p

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Korhan Şenörer

Korhan abi uyarıya neden ihtiyaç duyuyoruz [emoji4]

Devlet tuzak kurmaz. :p

Aslında cezaların caydırıcı olması, kazaların en aza indirilmesi için uyarıya falan gerek yok. Hız sınırını aşıyorsak anında yapıştıracaklar cezayı.  :good1:

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Bugün bende ödedim haşrtdıblackborttan875b948c4be888a06fe46bcc1f740c06.jpg

Dava aç.. Hız makuldür kararı veren hakimler var :D

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

Bir kaç ay önce de bana bir ceza geldi.Hatalı park nedeniyle.1998 den beri aynı yere park edilen araca ceza yazmışlar.Ancak

1)Sokak ismi cadde olarak yazılmış.(Cengaver Sokak yerine Cengaver Caddesi)

2)Benim evim o sokağın bitiminden sonra başlayan başka bir sokakta.Yani tutanakta yazılan yer ile alakası yok.

3)Bahsedilen gün ve saatte aracın orda ihtimali de yok.

4)Park yasak olsaydı benim önümde-arkamda duran aracada ceza yazmaları gerekirdi ki benden başka kimseye gelmemiş ceza.

5)EGM'den sorgulattığımda çıkan cezaya ait yer de bambaşka bir yer.(Cengizhan Caddesi)

Nerden bakarsanız bakın işin içinde bir bit yeniği var.

tarihinde Çağlar Aymelek tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

Emmiye katılıyorum. Bana katılacak talihli arıyorum.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı

Abi bundan sonra 2 tane daha yemisim az önce baktim[emoji20]

Hangi birine itiraz edeyim zaten paso ceza yemissin bide itiraz ediyon demezlermi633e4ff3b1d992b95007d52c8b79402e.jpg

Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu

Emmiye katılıyorum. Bana katılacak talihli arıyorum.

benimde katılasım var :D

uzağa değil Bulgaristana gidinde nerelere ne tuzaklar kuruyorlar görün. :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

Sana katılasım var

benimde katılasım var :D

uzağa değil Bulgaristana gidinde nerelere ne tuzaklar kuruyorlar görün. :)

Ben önce Çağlar abiye katılacağım. Mikanosun radarlarını bi gör hasta olursun dedi... Sonra Bulgaria notumu aldım.
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı

Benim gordugum tek yabanci ulke Cek cumhuriyetiydi. Radarlari kamerali. Kameranin oldugu yeri gosteriyor kademe kademe hiz dusurtuyor. Genelde bu kameralar yerlesim birimlerinin girisi ve cikisinda oluyor. Amac o bolgeden gecerken trafigi yavaslatmak.

Saygilarimla.

Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Hasan Kaynak

Buradan devam edelim yeni konu acmadan. Bugun Bolu'ya giderken 2 radara yakalandim sanirim. 190km'lik otoyolun bu bolumunde yolda iki radara bugune kadar rastlamamistim. Donuste bostu. Bu arada ogsmizi diger aractan sonra ilk defa kullandik. Elimle giselerde gosterdim ama bolu cikisinda 13tl yazdi giriste okumamis demek ki, Ankara ya gelirken dikkat ettim bolu girisinde okudu araci ama Ankara giselerinde kacak gecis gibi birsey yazdi. Yani bir Bolu seyahati bize epey pahaliya patlayacak:)

Saygilarimla.

Banada birçok kez uzak mesafe cezası yazdılar ama itiraz ve ispat ederseniz, aşağıda gödügünüz gibi iade işleminide yaptılar bilgilerinize,

-----Original Message-----

From: Otomatik Geçiş Sistemi [mailto:ogs@kgm.gov.tr]

To: Hasan KAYNAK

Subject: ***13

Merhabalar;

..........  nolu OGS hesabınıza ait fazla tahsilata konu olan geçişlerinize gerekli iade işlemi uygulanmıştır. Banka onayı sonrasında hesabınızda görmeniz mümkündür.

27 Mart 2011 tarihinden itibaren okunamayan geçişlerde uzak mesafe ücreti alınacaktır.

Genel Önemli Hatırlatma : OGS’ de; zaman zaman kullanıcı ya da sistem kaynaklı elektronik etiketinizin(cihaz) giriş/çıkış gişesinde okunamadığı durumlar olabilmektedir.

14/05/2012 tarih ve 28292 sayılı Resmi Gazeteden yayımlanan yönetmeliğin 10. Maddesi  gereği uzak mesafe uygulanmaktadır.Oluşan uzak mesafe geçiş düzeltmelerinin geçiş tarihinden itibaren 45 gün içinde bildirilmesi halinde gerekli düzeltme yapılacaktır.45 günü geçen bildirimler kesinlikle değerlendirilmeye alınmayacaktır.”

OGS çıkış gişesinde cihazınızın okunamadığı ve kaçak geçiş uyarısı ile karşılaştığınız durumlarda;sistem araç plakanızı görüntülemektedir.Şayet geçiş yaptığınız araç sistemde kayıtlı (bankaya ruhsat beyan edilen araç) ve hesabınız aktif durumda ise herhangi bir cezalı ücrete maruz kalmazsınız.Sistem; kayıtlı araç ile yaptığınız bu geçişinizi  otoyollarda uzak mesafe,köprülerde normal geçiş ücreti olarak düzeltip hesabınıza yansıtacaktır.

Cihazı elde kullanıyorsanız camınıza sabitleyiniz!

Daha sonraki geçişleriniz normal şekilde ise sistemi kullanmaya devam  edebilirsiniz. Şayet cihazınız peş peşe 2-3 kez kaçış uyarısı verirse cihazınızı test yaptırmanız gerekecektir. 1 ay içerisinde yapılan okunamayan geçişlerde 10 (on) geçişe kadar düzeltme yapılmaktadır.Böyle bir durumda en yakın test istasyonlarına gelmeniz gerekmektedir.  Cihazınızın arızalı olduğunu düşündüğünüz durumlarda;Boğaziçi Köprüsü;Fatih Sultan Mehmet Köprüsü; Mahmutbey,Edirne ; Çamlıca; Ankara Akıncılar ,Ankara Dışkapı; İzmir (Tahtalıçay ve Çeşme Gişeleri); Adana  Batı  Alın(Adana/Pozantı Gişesi) Gaziantep Kuzey ve Şanlıurfa Alın İstasyonlarındaki Karayolları İdari binasında cihazınızı test yaptırabilirsiniz. Diğer illerde ise doğrudan OGS satışına yetkili bankalara başvurulması gerekmektedir.Cihazınızın arızalı olduğunu düşündüğünüz durumlarda;Boğaziçi Köprüsü;Fatih Sultan Mehmet Köprüsü; Mahmutbey,Edirne ; Çamlıca; Ankara Akıncılar ,Ankara Dışkapı; İzmir (Tahtalıçay ve Çeşme Gişeleri); Adana  Batı  Alın(Adana/Pozantı Gişesi) Gaziantep Batı  ve Şanlıurfa Alın İstasyonlarındaki Karayolları İdari binasında cihazınızı test yaptırabilirsiniz. Diğer illerde ise doğrudan OGS satışına yetkili bankalara başvurulması gerekmektedir.

Bilgilerinize rica ederiz.

Karayolları 1.Bölge Müdürlüğü

Ana Kontrol Merkezi Başmühendisliği

Etiler Mah. Cengiz Topel Cad. F.S.M. Köprüsü BEŞİKTAŞ/İSTANBUL Çağrı Mrkz: 444 11 17 (7/24)

Faks: 0212 263 42 23

0212 287 71 22

0212 257 04 81

0212 265 76 04

E-mail :ogs@kgm.gov.tr 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...