İçeriğe Yönlendir

Sorun Akü Mü?

Metin Mankal
Çözüme git Metin Mankal tarafından,

Recommended Posts

Metin Mankal

Herkese merhabalar. Az önce arabanın farları söndü ,kalorifer çalışması yavaşladı..Bir kaç saniye sonra düzeldi.Hafta sonu Ankara'dan gelirken 4-5 kez araba gaz kesti.O anda hararette kırmızıya dayandı.Bu da bir kaç saniye sürüyor.Ayrıca giderken farları açtığım anda yine araba yığılıyor , gaz kesiyor .Vakit bulup sanayiye gidemedim.Buradan yardımcı olursanız sevinirim...

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Büyük ihtimalle akü. Elektronik aksam zarar görmeden acil kontrol ettirin.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
O.Yücel Çetin

Akü olsa seyir halinde pek bir şey belli etmez tahminimce. Bana göre sıkıntı başka yerde.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

akü şöntlüyor. yolda kalırsınız. Yeni akü ya da emanet akü koyun bagaja. anahtar takımını da alın yanınıza. kalınca değişin.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı

Bence Akü Şarj etmiyor. Nedeni ise büyük ihtimalle şarj dinamosu arızalı. En kısa zamanda elektrikiçiye gidip bir kontrol ettirin.

Yorum bağlantısı
Bayram Aktaş

Bence Akü Şarj etmiyor. Nedeni ise büyük ihtimalle şarj dinamosu arızalı. En kısa zamanda elektrikiçiye gidip bir kontrol ettirin.

Aynen abi bende bu kanıdan yanayım.Aynısı 1 1,5 hafta önce başıma geldi.Büyük ihtimal şarj dinamosu arzalandı.Peki arabada farklı bir ses var mı gaz verirken.Eğer arabanın gaz seside değiştiyse %100 şarj dinamosu.En kısa zamanda yolda kalmadan kontrol ettirin hocam.Geçmiş olsun.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Mankal

Yorumlarınız için çok teşekkürler arkadaşlar.Aracı aldığımdan beri akü değişmedi.4yıldır kullanıyorum.Benden önce ne kadar kullanıldı bilmiyorum.O yüzden aküdür diyordum ama dediğiniz gibi şarj dinamosuda olablir sanırım...

akü şöntlüyor. yolda kalırsınız. Yeni akü ya da emanet akü koyun bagaja. anahtar takımını da alın yanınıza. kalınca değişin.

Mehmet Bey akü şöntlüyor ne oluyor ?Pek anlamadım...

Aynen abi bende bu kanıdan yanayım.Aynısı 1 1,5 hafta önce başıma geldi.Büyük ihtimal şarj dinamosu arzalandı.Peki arabada farklı bir ses var mı gaz verirken.Eğer arabanın gaz seside değiştiyse %100 şarj dinamosu.En kısa zamanda yolda kalmadan kontrol ettirin hocam.Geçmiş olsun.

Arabanın sesinde ,çalışmasında filan bir fark yok.Araç şarj etmese ilk çalıştırmada biraz zorlanmazmı?İkinci kontağı hiç yapmadım bu güne kadar.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

şarj dinamosu beyin kontrollüdür. ehil bir elektirkçiye baktırın, şarjı

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Mankal

şarj dinamosu beyin kontrollüdür. ehil bir elektirkçiye baktırın, şarjı

Burada özel ford servisine gidiyorum.Sanırım iyi bir elektrikçileri vardır...

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

aküler bazen içerden kısa devre yapar ve alternatörü bile aşağı çeker. bu durumda bırakın yavaş yavaş zayıflamayı hiç akü olmamıştan daha fena olur. alternatörün ürettiğini de yer. göstergeler ölür vs. iç kısa devre demek.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Mehmeh Hocam, araç çalışırken akü kaç volt olmalı? benim 13.5 falan. Bu verilere göre durumunu anlayabilir miyiz?

Yorum bağlantısı
Bayram Aktaş

Yorumlarınız için çok teşekkürler arkadaşlar.Aracı aldığımdan beri akü değişmedi.4yıldır kullanıyorum.Benden önce ne kadar kullanıldı bilmiyorum.O yüzden aküdür diyordum ama dediğiniz gibi şarj dinamosuda olablir sanırım...

Mehmet Bey akü şöntlüyor ne oluyor ?Pek anlamadım...

Arabanın sesinde ,çalışmasında filan bir fark yok.Araç şarj etmese ilk çalıştırmada biraz zorlanmazmı?İkinci kontağı hiç yapmadım bu güne kadar.

Benim aracında son güne kadar çalışmasında ve sesinde problem yoktu,bende hiç iki defa marş yaptığımı hatırlamıyorum hocam taki son gün araç stop edene kadar.Ertesi gün bir baktırdım abi şarj dinamonun ömrünün sonuna gelmişsin dedi.Yinede bi baktırın hocam siz ikisinede..

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Mehmeh Hocam, araç çalışırken akü kaç volt olmalı? benim 13.5 falan. Bu verilere göre durumunu anlayabilir miyiz?

mk3 mondeo'lar bu voltajda çalışıyordu. Eski ford'lar 14.4'le çalışır. Sizinki için forumda araştırma yapmanızı öneririm.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Çözüm
Metin Mankal

Sorun kutup başının biraz gevşemesi imiş arkadaşlar.Yardımlarınız için çok teşekkürler...

Yorum bağlantısı

Sorunun nerede olduğunu biliyorsan GESTAY diye bir şey var. (Gözle, Elle, Sıkıştırma, Temizleme, Ayarlama, Yağlama) Askerliğini yapan çoğu insan bunu bilir.  

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...