İçeriğe Yönlendir

T12 Çürüme Sorunsalı Aldı Başını Gidiyor.

Tacettin Kadı

Recommended Posts

Tacettin Kadı

96 Model Transit T12 aracım. Kasis veya bozuk yoldan geçerken aracın arakasından "tak tak" diye ses geliyordu. Arka tarafa komple mdf yatırmışlardı dedim herhalde onu sabitlemediler ses ondan geliyor. Arka koltukları falan komple söktüm mdf'yi kaldırdım taban sacının berbat durumu karşıma geldi. Tekerlek üstleri içeriden çürümüş, resimdeki iç davlumbazlar çürümüş neredeyse yerinden koptu kopacak sallanıyor. Davlumbazın tanesinin sıfırı 55.00 TL buldum. Yan döşemeleri falan komple söktüm. leş gibi kokmuşlardı. Onların yerine 8mm mdf den yenisini yapıp taktım (Orj Tk 250.00 TL). Neyse aracın koltuklarını yerine takmadım. "Tak tak"  vurma sesi gitmedi. Bir kaç gündür yoğundum bakamadım. Bugün aşağı eğildim bir baktım ki, amortisörün bağlandığı yer mi? Makasları tutan bir yer mi? Tam altına yatamadım. Çürümüş koptu gibi birşey. Sonra bagajın köşesine doğru artık altın vurmasında olmuş ki taban sacında  yukarı doğru şişkinlik olmuş. Sesi bu kadar çok önemsemiyordum, eski araba her yerinden ses yapar diyordum ama iş ciddiye bindi. Şimdi ne yapmam lazım. kaportacılar mı bu işlere bakıyor. İstanbul'da şuraya git baksınlar kardeşim diyebileceğiniz yer söylermisiniz?   

gHuDuw.th.jpg

gjBrzW.th.jpg

Yorum bağlantısı
Erdem Çağla

Sanayide kaportacıya git diyeceğim ama... Kazalı bir t12 bulup arka kısmını komple sizin araca kaynaklamak lazım. Anladığım kadarıyla zımpara vs. ile gitmeyecek bir pas tek çare paslanmamış bir aracdan sizinkine kaynak.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...