İçeriğe Yönlendir

Ma Plakalı Araçlar Hakkında

Bahadır Kılınç

Recommended Posts

Bahadır Kılınç

Piyasadaki yabancıdan yabancıya kullanılan/satılan araçlar hakkına bir şey sormak istiyorum. Arkadaşımın Alman vatandaşlığı var. Birincisi burada o araçları alabiliyor mu? İkincisi o aracı biz kullanabilir miyiz? yani en azından onun arabasıyla ben uzun yola çıksam herhangi bir cezai işlemle karşılaşır mıyım?

Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

Türk olup çifte vatandaşlığı varsa alamaz

tarihinde Eray Turan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
İsa Erdoğan

Arkadaşınızın burda çalışma izni varsa yada okuyorsa ma plakalı araç alabilir yada almanyadan getirebilir.bankaya teminat yatırması lazım ama motor vemodeline ggöre yatırıcagı para değişiyor.

Siz kullanamazsınız.

Arkadaşınızın burda çalışma izni varsa yada okuyorsa ma plakalı araç alabilir yada almanyadan getirebilir.bankaya teminat yatırması lazım ama motor vemodeline ggöre yatırıcagı para değişiyor.

Siz kullanamazsınız.

Eray beyin dediğide doğru.Ama Türk vatandaşlığından çıkmışsa mavi kartı varsa alabilir.

Yorum bağlantısı
Bahadır Kılınç

Türk ama doğum Almanya bu sene sonuna kadar sanırım tercih yapması gerekiyormuş. Burada da yabancı öğrenci olarak yüksek lisansa başladı. Oradan getirebiliyor diye biliyorum. Asıl mesele o MA plaka araç aldığında ben kullanmak istediğimde bir sıkıntı çıkar mı? atıyorum tatile gidip geleceğim onun arabasıyla gitsem herhangi bir sorun ceza olur mu?

Yorum bağlantısı

O getirilen arabayı sadece getiren kişi tarafından kullanılması gerek diye biliyorum.Arkadaşımın hollandadan getirdiği 2,5 caravelle ile ben polise yakalanmıştım,arkadaş yanımda olmasa bağlayacaklardı arabayı 

Yorum bağlantısı
İsa Erdoğan

ma plakalı aracın 6 ay süresi yoktur.getiren kişi türkiyede olduğu sürece kullanılabilir.ama siz kullanamazsınız.aracın sahibi yanınızda oturursa belki.

Yorum bağlantısı
Samet Düzgün

Gürcistan'dan araba al daha iyi. En azından daha resmi olur.

Gürcistan'dan araba almayla ilgili toyotaclubtr' de bir makale paylaşılmış.  Bir kişi bizzat Gürcistan'a giderek ve bu olayları araştırarak araç getirme diye bir şeyin mümkün olmadığını yazmış ama araç tamiri hakkında olumlu yönde bilgiler mevcut. Yazının hepsini okumanızı tavsiye ederim.

http://www.toyotaclubtr.com/index.php?topic=60258.260

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Arkadaşım İran vatandışıydı. Oturma ve çalışma izni vardı. Araç ta alabildi. Alım satım sürecini bilemiyorum ancak vizesini devam ettirebildiği sürece araca sahip olabiliyor. Ancak üstüne bu araba hariç hiç bir şey satın alamadığından İran vatandaşlığını bıraktı.

Yorum bağlantısı
Bahadır Kılınç

forumlarda herkes farklı şeylerden bahsediyor. Bu konu hakkında kimsenin net bilgisi yok sanırım çünkü uygulama da boşluklar var. Kimisi olmaz diyor başkası altına tam tersi şekilde ben yaptım diye bahsediyor kafam karıştı burada da bi sorayım dedim. Anlaşılan gidip uğraşmadan bu yola girmeden net bir bilgi alamıycaz  :biggrin:

Yorum bağlantısı
İsa Erdoğan

forumlarda herkes farklı şeylerden bahsediyor. Bu konu hakkında kimsenin net bilgisi yok sanırım çünkü uygulama da boşluklar var. Kimisi olmaz diyor başkası altına tam tersi şekilde ben yaptım diye bahsediyor kafam karıştı burada da bi sorayım dedim. Anlaşılan gidip uğraşmadan bu yola girmeden net bir bilgi alamıycaz :biggrin:

Ssize kullanamazsınız diyoruz ama siz illa kullanıcam diye uğraşıyorsunuz

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Yeter

Olsaydı zaten ben bizim fiestayı tr ye getirir satardım. Ama öyle bir olay yok linki veren Samet hocam sağ olsun orada arkadaş güzel tecrübe etmiş. Bu arada ben gürcistan da yaşıyorum.Forumun gürcü temsilcisi ilan ettim kendimi ama Sani hocam ve diğer moderatör abilerimiz duymasın.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...