İçeriğe Yönlendir

Starmaxx Kış Lastikleri - Sorular, Öneriler, Yorumlar

Ercan Ayas

Recommended Posts

Ercan Ayas

Merhaba arkadaşlar aranıza yeni katıldım aracım ford connect 75 ps . Trabzonda yaşıyorum bugün malüm kış yeniden kendini gösterdi bende sabah köye gitmenin planlarını yapıyordum kar başladı aracımdaki bridgestone B390 yazlıklastikler ile yola çıkmaya korktum sonuçta can taşıyorum kışlık lastik almaya karar verdim lastikçileri biraz dolaştım ama bizim tok tüccarımız kar damlası gördüğü gibi lastik fiyatını iyice yukarı çekmiş bir hafta önce 150 tl olan goodyear ultragrip 9 lastikler 185 tl olmuş bende daha uygun olsun diye starmaxx marka lastik almaya karar verdim internette araştırdım petlasın avrupa markasıymış bende 4x130 tl den taktırdım bir takımda zincir aldım ne olur ne olmaz diye sonuçta köyün rakımı 700 m ler de ve yola çıktım ilk olarak su üzerinde denedim abs devreye sadece 90 km hızla ani frende girdi yeterliydi durma mesafesini ölçemedim malesef, biraz yükseklere çıktıkça asfalt üzerinde 5 cm karda başarılı kontrol sağladı ve eve 4 km kaldığında kar tipi şeklinde yağıyordu ve yerde 10 cm kar vardı ve artık %5 ile %15 eğim arasında tırmanmaya başladım 15 cm kar da ise beni inanılmaz derecede şaşırttı ve tutunması mükemmeldi arada patinaja düşsede antipatinaj ile ilerleme sağladım en son yaklaşık 150 metrelik dik bir beton rampada aracım artık kara takıldı ve kaldım aldığım zincirleri sardım ilk zincir sarma deneyimim olduğundan ve yerlerin beton olmasından dolayı rampa bitmeden zincirler kesildi ama yolda kalmamak için durmadın rampayı çıktım ama araçta zincir kalmamıştı :) yanii kar lastikleri burda da beni çok şaşırttı eve biraz daha yaklaştığımda artık yolum düz ama kar 20 cm olmuştu 2 viteste dip gaz karı yararak eve ulaştım evin önünde motor sıkıştırmadan fan açmıştı ama lastiklere verdiğim parayı çöpe atmadığımı da görmüş oldum biraz reklam kokan bir izlenim olsa da kışın kış lastiği ve yazın yaz lastiği diyorum sıkılmadan okuyan arkadaşlarada teşekkür ediyorum saygılarımla...

UrhePW0.jpg

• Beğen 8
Yorum bağlantısı
Sarp D. Uygur

Taksicilerimizin çoğu kullanıyormuş starmax lastikleri. Fiyat performans oranı bilindik markalardan bile iyi olabilir. Hayırlı olsun, kazasız belasız kullanın..

Yazıyı okurken de bizzat yaşadım sanki anlatım çok etkili olmuş :)

Yorum bağlantısı
Ercan Ayas

İlerleyen zamanlarda türkiye turuna çıkarsam kitap yazmayı düşünüyorum :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Nurullah Mayuk

Kış lastiklerinin bu kadar ciddi oranda faydalı olduğunu bu sene aracıma takınca anladım :)

Michelin vardı bicaklanmasindan dolayı bridstonen takıldı , dunden beri istanbulda ciddi kar yağışı var ve aksam dükkândan eve dönerken yolda kalan araçların sağından solundan geçmek , ufacık bi rampada arabanın burnunu arkasını sağa sola atmalarını ve evime gitmek için çıkmak zorunda olduğum aşırı eğimli rampada yan dönenleei kayanlari görürken 2.viteste araba hic patinaja dusmeden ve hic hız kesmeden yanlarindan sıyrılıp gitmek gerçekten ne kadar önemli , gerekli bi ihtiyaç olduğunu çok ciddi manada anlamama yol acti

Yorum bağlantısı
  • 4 yıl sonra...
Fatih Altınay

Konuyu hortlatalım!! 

Starmaxx 17/45/215 kullananlar var mı?

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...