İçeriğe Yönlendir

Nano Borx Nanoborx Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

Okan Tansel

Recommended Posts

Okan Tansel

Merhaba arkadaşlar başlıktaki ürün hakkında bilginiz nedir? boş bir ürünmü yoksa işe yarayan bir ürünmü?

R7MRtVw.jpg

Yorum bağlantısı

Arkadaşım 3 senedir aracında kullanıyor daha sessiz çalıştığını söylüyor ancak ben hiç kullanmadım pek kullanmaya da niyetim yok.

Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Nanoysa tırışkadır :)

Nano+Bor bir de :D Tırışkanın nirvanaya ulaşmış versiyonu :D :D 

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Geçenlerde nano teknolojik leğen aldım.. İçine koyduğunuz su hiç soğumuyor.. 3-5 gün sıcacık tutuyor..Bu nano teknoloji çok güzel be ya. forumda da nano teknolojiye geçsek.. Hiç yazmadan mesela konuları cevaplamış falan olur muyuz ki :p:)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Şaka bir yana bu tip ürünler piston içinde ki motor yağının tutunmasını sağlayan yağ kanallarını tıkadığı için sağlıklı yağlanmaya engel oluyorlar ve belli bir zaman sonunda rektefiyeye davetiye çıkarabiliyorlar. 

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Günümüz motor yağlarında zaten gerekli katkılar mevcut. Ayrıca bir şey koymaya gerek yok.

Yorum bağlantısı
Okan Tansel

Günümüz motor yağlarında zaten gerekli katkılar mevcut. Ayrıca bir şey koymaya gerek yok.

:good1:  :bravo:

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

hTC NanOne çıkmış..  :fiuw:

Ona M9  One Life derler kardeş, öğrende gel  :p

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
(düzenlendi)

dişlerinizi fırçalayın. özel macuna gerek yok. fırçalayın....

Nano+Bor bir de :D Tırışkanın nirvanaya ulaşmış versiyonu : :D:D 

NANO BOR TURBO 9000

edit:  NANO BOR TURBO 9000 PLUS

tarihinde Mehmet Göktürk tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Beyhan Şener

Arkadaşlar bor katkısını kullandığım için az daha Fiesta aracımın motorunu yakıyordum.2013 yazında yaklaşık 2000TL masraf ederek motoru kurtardık.Bu katkı karterdeki yağ pompası üzerindeki süzgece sıvanarak  gözenekleri tıkamış tabiki yağlama yetersiz kalınca araç hararet yaptı.Çevrenizdeki sürücülere de yağ katkılarından uzak durmalarını önerin.

Yorum bağlantısı

Merhaba arkadaşlar başlıktaki ürün hakkında bilginiz nedir? boş bir ürünmü yoksa işe yarayan bir ürünmü?

R7MRtVw.jpg

Sorunu olmayan motorda kullanmaya gerk yok bu tür ek katkıları. Motorsilk yani piyasadaki ilk bor ürününü birçok aracımda kullandım. Ben sorundan dolayı değil, koruyucu olsun diye kullandım. Arkadaşımın Ford Taunusu'na eklediğimizde aracın çalışma sesinin daha ekleme esnasında değiştiğine şahidim. Yine motor isteyen bir megane1'e idare etsin diye uyguladık, nasıl olsa motoru yapılacak diye, 2 yıl daha araç kullanılmaya devam etti. Bu ürünlerin en büyük yalanı yakıt tüketimi etkilemeleri. Yakıt tüketimine hiçbir katkısı yok. Temelinde yaptığı iş, motor iç çeperlerini önce temizliyor sonra yüksek ısı ile ince bir tabaka halinde iç duvarlara sıvanan bor taneleri camsı bir yüzey oluşturuyor. Böylece sıkıştırma kuvveti artıyor, silindir etrafında oluşan çatlaklardan dolayı oluşan kayıplar azalıyor. Bununla beraber bazı motorlardaki fabrikasyon yiv izleri de bu madde sayesinde düz bir yüzeye dönüyor. Bu sağlıklı olmuyor. Ya da sertleşen kurumun sıvandığı çatlaklar temizlenerek ortaya çıkıyor ve bu katkının camlaşmak için tam ulaşamadığı noktalarda kalan açıklıklar aracın performansını düşürebiliyor, sorunşar çıkarabiliyor. Yani 91-92 model bir aracınız varsa, motorda ufak tefek problemler varsa ilk hamle olarak kullanılabilir. Son 3 aracımda tam aynı işlemi yapmasa da carbon clean tercih ediyorum.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...