İçeriğe Yönlendir

Doblo Otomatik Alsak Mı?

Mesut Eyibil

Recommended Posts

Mesut Eyibil

Arkadaşlar merhaba;

2 Hafta önce aracımı sattım otomatik ve büyük araç bakıyoruz bir ara caddy alacaktık ama ani bir karar değişikliği ile araba için çektiğim krediyi kapattım elimizdeki para ilede caddy alamayacağımız için en iyi alternatif doblo comformatik var, bu araç hakkında görüşü olan varmı, aracı tanıyan bilen,sıkıntı vs varmı,kronik  arızası gibi, doblo forumuna üye oldum orda da araştırıyorum ama burayı benimsediğim ve hergün vazgeçilmezim olduğu için :) sizlere de sormak istedim, şuanda bir araç bulduk 75 binde 2011 model full boyasız vs yazmış ama tabi baktırıcaz alsak sıkıntı çekermiyiz?

araçtırdığım kadarı ile Eksi yönleri şöyle

-start-stop olması araç durduğunda klima açıksa kapattığı ve tekrar çalıştırıp kalkana kadar biraz zaman alması,

-90 bg olduğundan o kasa yetmemesi

-robotik şanzumandan dolayı vites geçişlerinin aman aman olmasada hissedilmesi

-sıfır park esnasında hızlı kalkış olduğundan yanaşmalarda sorun çıkarması(bu durumu 1 kişi yaşadığını söyledi belkide onun aracından dolayıdır bilmiyorum)

tabi yukardaki eksikliklerin benim için çok sıkıntısı yok önemli olan bozulmaması, fazla masrafı olmaması,siz ne dersin?

Herkese iyi forumlar.

Yorum bağlantısı
Burak Kuşçu

merhabalar arac hakkında ki bilgilerimi kısaca anlatayım son modelleri ile alakalı herhangi bir bilgim yok ama 2006 yılında çıkan kasadan sıfır çıkarttırmıştık zamanında ehliyet aldıktan sonra 2 sene aktif kullandım motor olarak multijet motor gayet başarılı sorunsuz ve masrafsız bir motor fiesta dan sonra şuan ki aracımı alma sebebim de o araba 1.3 75 lik modeli idi herhangi bir çekiş problemi vs yaşamadık ki bursanın dağlık kısmında oturmamıza rağmen. İlk kalkışta benim diyen çoğu aracı geçiyordum seri bir araçtı yaklaşık 150 bin km kullandık hiç üzecek masrafı çıkmadı hatta rutin bakımlar dışında ekstra bir şey yapılmadı ön takımına anahtar değmedi satarken de sorunu yoktu sadece her sene muayene ve hız limiti düşüklüğü satmamıza neden oldu onun dışında gayet menlunduk ticari araç ihtiyacımız olsa tekrardan alacağım tek araç

Yorum bağlantısı
Mesut Eyibil

masraf çıkarmaya yatkın olur. 

Kullananlar şimdiye kadar o yönde birşey söylemediler ama ne gibi bilgi verirmisiniz?

merhabalar arac hakkında ki bilgilerimi kısaca anlatayım son modelleri ile alakalı herhangi bir bilgim yok ama 2006 yılında çıkan kasadan sıfır çıkarttırmıştık zamanında ehliyet aldıktan sonra 2 sene aktif kullandım motor olarak multijet motor gayet başarılı sorunsuz ve masrafsız bir motor fiesta dan sonra şuan ki aracımı alma sebebim de o araba 1.3 75 lik modeli idi herhangi bir çekiş problemi vs yaşamadık ki bursanın dağlık kısmında oturmamıza rağmen. İlk kalkışta benim diyen çoğu aracı geçiyordum seri bir araçtı yaklaşık 150 bin km kullandık hiç üzecek masrafı çıkmadı hatta rutin bakımlar dışında ekstra bir şey yapılmadı ön takımına anahtar değmedi satarken de sorunu yoktu sadece her sene muayene ve hız limiti düşüklüğü satmamıza neden oldu onun dışında gayet menlunduk ticari araç ihtiyacımız olsa tekrardan alacağım tek araç

Sizin bahsettiğiniz araç otomotikmidir? Teşekkürler bilgi için.

Yorum bağlantısı
Burak Kuşçu

Kullananlar şimdiye kadar o yönde birşey söylemediler ama ne gibi bilgi verirmisiniz?

Sizin bahsettiğiniz araç otomotikmidir? Teşekkürler bilgi için.

hayır bizimki manuel di 

Yorum bağlantısı
Mesut Eyibil

hayır bizimki manuel di 

Teşekkürler, manueli ztn kendini kanıtlamış bir araç sattığım focusdan önceki aracımızda doblo idi gayet iyidi. Benim merak ettiğim otomatikleri işte :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mesut Eyibil

Problemsiz robotize otomatik yok obdan dedim

Çevremde robotik kullananlar var kimsede rastamadım sıkıntı olduğuna ama illaki vardır tabi.

fiyat aralığı nedir ?

en fazla 32 bin 

Yorum bağlantısı
Zafer Bakar

Çevremde robotik kullananlar var kimsede rastamadım sıkıntı olduğuna ama illaki vardır tabi.

en fazla 32 bin 

opel zafira sizin için iyi bir seçenek olabilir :good1:

Yorum bağlantısı
Mesut Eyibil

opel zafira sizin için iyi bir seçenek olabilir :good1:

şanzımandan dolayı ben tercih etmezdim.

Teşekkürler arkadaşlar fikirleriniz için,dikkate alıcam ama zafira hiç düşünmedim tipide pek hoşuma gitmiyor açıkcası.

Yorum bağlantısı
Okan Tansel

Formda abilerim kardeşlerim den bu firmanın ürünlerinden çok kullana var.lakin şahsi kanatım ve fikrimdir.hiç birzamda büyük konuşmuyorum ama fiat veya tofaş ürünü hiç birzaman tercih listemde olmamıştır. kendini kanıtlayan mekanik aksamları tabiki var bazı modeller nam yapmış durumda bana güvenlik kısmında 20 yıllık araç kullanan biri olarak karşılaştığım ve yaşadığım olaylarda yine söylüyorum bu sadece şahsımın düşüncesidir .sınıfta kalamış bir üründür servis ağının kuvetli olması yedek parçanın bol  olması bir çok avantajı getirmektedir.dediğim gibi malzeme kalitesi benim hoşuma gitmiyor ülkemizde satılan modeller için bahsediyorum tabi birde bazı çevremdeki arkadaşlarım,eşim,dostum yerli otomobil demesi beni tav eder ülkemizde pazarı olan bir çok vatandaşımızada ekmek kapısı açmış olan bir kuruluştur.eyvallak inkar etmiyorum ama yerdi değildir türk malı değildir. ;)  :flowers:

Yorum bağlantısı
Taner Kültüroğlu

ben geçenlerde fiorino otomatik bir araç kullandım bir yere park etmek için pek hoşuma gitmedi. durup durup birden zıplıyor

Yorum bağlantısı
Ahmet Çankaya

kardeşimde bir süre vardı 2011 dizel otomatik doblo premio.

araç donanım olarak gayet yeterli hatta o sınıftan beklenmiyecek kadar üst seviyede.

içinin açık renk olması zaten geniş olan aracı iyice ferah hale getiriyor.

aracın otomatik vitesi 1.6 motor multijet tadını hissetmenize engel oluyor.

özellikle rampalarda manuele alıp gidiyorduk biz.

aracı biz tanıdığımız bir arkadaşa sattık o da hala kullanıyor.

sanırım şu an 60 binli km lerde. bizdeyken devirdaiminde bir sıkıntı olmuştu garantiden değiştirdiler.

1-2 ay öncede arkadaş viteslerin geçmediğinden bahsetti tahminimiz gibi baskı balatasının değişmesi gerekiyormuş

sanırım robotizeleride değiştirmişler.

hatta bir ara satılıktı ama hala satmaya niyetlimi bilmiyorum.

Yorum bağlantısı
Guest Mert Boran
(düzenlendi)

1.3 dizel otomatik linea kullanıyorum. Sanırım aynı şanzıman ama isimleri farklı benimki Dualogic. 
Yine herkes robotize şanzımanlara sallamış. Nedense sahipleri yakınmıyor ama etrafı yakınıyor. 3 gün önce tam 1 yıl oldu aldığımız. 178binde olmasından dolayı ilk baskı balatasını yedi. Oda normal manuel araç ile aynı parçayı kullanıyor. 1000 TL'ye hallettik. Klasik otomatik veya çift kavrama şanzımanların en ufak arızasının ne meblağlar olduğunu yazmaya gerek yok sanırım. :)

Baskı balata değişmeden önce dar alanlara park ederken basınca kalkmama çok basınca fırlama sorunu vardı. Değişince ortadan kalktı. Şimdi manuel hassaslığında gaz pedalı var. 
Yokuşlarda kararsız. Genelde manuele alıyorum. Geri de kaçıyıror. Hill hold yoksa tabi. 
Geçişler yavaş ve sarsıntılı. Ama bir süre sonra rahatsız etmiyor. Biraz aceminin vites atışı gibi. 
Yakıt açısından üzmez klasik otomatiklerden de manuellerden de az yakar. (Tecrübe ile sabit.)
Başka sorunuz varsa cevaplarım. :)

tarihinde Mert Boran tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tayfun Doğan

Bende de yarı otomatik linea var. Aşırı yakmasından ve nazardan dolayı fiestamı sattım ve geçiş aracı olarak kısa süreliğine almıştım. Eşim de kullansın diye dualogic aldım. Şimdi diyorum ki bu kadar az yakan araç bulana kadar satmam lineamı. Şanzıman otomatik kadar kararlı değil ama 1-2 Geçişi dışında klasik otomatikten %30 daha fazla hissedilir. Sakin kullanırım diyorsanız ALIN bence. Ama sert kullanırım ve performans isterim diyorsanız başınız çok ağrır. Geri kaçırma olayına çok takılmayın. Neden frenden ayağını çekip bekleyeceksin ki. Bas gaza en fazla 5-10 cm Kaçar. Zıplama olayı benim araba 100.000 de OLMASINA rağmen yok. Baskı balatanın bitikliğiyle alakalı. Ama robot yağ kaçırma kronik sorununa dikkat edin. Tamam fiatlar biraz konforsuz ama Onun dışında lineanın orjinal ön farı 100 TL. Bundan iyisi var mı? Bu arada 1.3 mj 90 bg. Ş.içi ortalamam kışın 5.5 litre ş.dışı 3.9 litre...

Yorum bağlantısı
Tayfun Doğan

100tlye cikmasini alabilirsiniz sadece oda zor :)

Ünlü oto da şu an yan sanayi 110 orjinal 145 TL. Arkadaşıma Eylül Ekim gibi aynı siteden 112 TL ye orjinali almıştık o zaman yan sanayi de 89 TL idi.

Tam fiyat vermedim zaten yaklaşık tutardı yazdığım.

Yorum bağlantısı
Emre Öğüt

Manuel alacaksanız temiz bir 1.6 Mj Premio alınır otm. Fiat ta sıkıntı çıkarabilir ben güvenmiyorum

Yorum bağlantısı
Emin Önal

Aynı şanzımanlı fiorino kullanıyorum 8ay/20bin km oldu.

Alışmanız zaman alsada, öyle veya böyle otomatik rahatlığını yaşamak istiyorum, performans istemiyorum diyorsanız tavsiye ederim.

Zamanla vitese müdahale edeceğiniz anları ve durumları kavrayınca biraz daha zevkli oluveriyor ;)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Guest Mert Boran
(düzenlendi)

Ünlü oto da şu an yan sanayi 110 orjinal 145 TL. Arkadaşıma Eylül Ekim gibi aynı siteden 112 TL ye orjinali almıştık o zaman yan sanayi de 89 TL idi.

Tam fiyat vermedim zaten yaklaşık tutardı yazdığım.

Tecrübe ile sabit. Bulunmuyor. Çıkma alıp taktım 100 tl'ye. :)

Ya stok olmuyor vs bir sürü bahane.

tarihinde Mert Boran tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...