İçeriğe Yönlendir

Arçelik Çamaşır Makinası Motor Arızası

Mehmet Akif Acer

Recommended Posts

Mehmet Akif Acer

Selam abiler arkadaşlar. Çamaşır makina arızalandı servis geldi motor arızalı dedi fiyatına çok yüksek dediler. Bilgisi olan var ise bir kaç sorum var. Makina biraz eski ama çok iş yapıyor. İlk olarak motoru tamir ettirsem düzenli olurmu. 2.El motor alsam sağlıklı olurmu. Sıfır motoru alayımmı

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Motoru tamir ettir devam et, gayette güzel olur.

Geçmiş olsun...

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Özcan Keskin

1. mesajı bu kadar kısa yazmamın sebebi bugun bozulan çamaşır makinesini dışarı atmış olmam dı. konuyu görür görmez koşarak mororunu söktüm geldim işinize yararsa gönderebiririm benimkinin modeli 3340 yg . motor sağlam bilya dağıttığı için tekme tokat attım dışarı :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Özcan Keskin
(düzenlendi)

gkOZrO.jpg

9Vm2aN.jpg

q4GPdd.jpg

tarihinde Özcan Keskin tarafından düzenlendi
  • Beğen 3
Yorum bağlantısı
Nurullah Mayuk

İstanbulda olsaydınız dukkanimin yaninda servislerin is yaptırdığı motorcu vardı , yardımcı olmaya çalışırdım :) Ama kesinlikle motorunuzu yaptırın kullanın eski makinalar çok daha sağlam . Bizim abi yaptığı 2.el motora bile seri numarası vurup garanti veriyor , o denli yani :) Geçmiş olsun

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Okan Tansel

tamir olur cilop gibide kullanılır.Özcan kardeşimizin motoru uyar sanırım bir degerlendirin

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serhan Gürbüzol

Geçmiş olsun Akif, yaptırıp kullanman daha sağlıklı olacaktır yeni makineler maalesef ki beş para etmiyorlar....

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Kenan Koç

servis dışında bir yere gösterin.kayın validemin makinasınada aynı şeyi dediler 400 tl birmaliyet çıkarmışlar makinayı açıp baktımki motorun kömürü bitmiş 15 tl ye hallettim 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

Annemin vardı arçelik marka eski ama sağlam olan modellerden çok tamir gördü sağı solu en son artık yaptır yaptır olacak gibi değildi yeni aldık. Yeni makinelerin esas avantajı A sınıfı olmaları ve yüksek kg kapasiteleri. Eğer ilk arızası ise yaptırıp kullanılabilir ama daha önce çok tamir görmüşse yenilemeyi tercih ederdim. Yamalı bohça gibi oluyor biyerden sonra yaptır yaptır nereye kadar.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Yaptırın bence.. benim de geçen gün bulaşık makinesi bozuldu. Kendim söktüm ventil girişlerini falan temizledim düzelmedi. Sorun su cebinde ki tıkanıklıkmış.. Orayı temizleyince sorun kalmadı.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

Yaptırın bence.. benim de geçen gün bulaşık makinesi bozuldu. Kendim söktüm ventil girişlerini falan temizledim düzelmedi. Sorun su cebinde ki tıkanıklıkmış.. Orayı temizleyince sorun kalmadı.

Aynısı geçen ay başıma geldi abi. bulaşık makinesi suyu atamıyordu, kilitlenip kalıyordu, söktüm ters çevirdim vs yok olmadı(komşum makine mühendisi arkadaşım bile geldi baktı yok yapamadık). Servis geldi bi ters-düz çevirmiş suyunu tam akıtmış kaptı 35 tl yi gitti(buna da şükür parça bozulmamış).

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mesut Eyibil

Annemde senelerdir neredeyse çöp durumundaki makineyi bozuldukça yaptırıp yaptırıp kullanıyor gerçi önemli 2 kez arıza yaptı ama nerdeyse benimle aynı yaşta,sorsam anne napacan bunu uğraşıp duruosun diyorum alalım yenisi,yok oğlum diyor bunların içi çelik çok sağlam şimdikiler aleminyum hemen bozuluyormuş o yüzden kullanıorum diyor :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet Taşkın

Yazın bizim makinede bozuldu. Söktüm motoru yaptırttım. Tekrar taktım. Kömürleri bitmişti galiba. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Sadık Güleryüz

Selamlar,

Motorun fiziki yapısı aynı olsa bile soket yapısında farklılık olabilir. Bu nedenle buna da dikkat edin. Ama en sağlıklı yöntem motorun tamir edilmesidir. Bildik bir yerde yapılırsa daha iyi olur... Çözemezseniz bana özelden mesaj atın çare bulmaya çalışalım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Bahadır Akdemir

Büyük ihtimal kömürü bitmiştir.Motor tamir eden yerler var.kendi motorunu veriyosun ,anında sana revizyon görmüş yani kömürü sarımı yenilenmiş 2.el bir motor veriyor.ben 4 sene önce 30 tl ye halletmiştim.

Yorum bağlantısı
Mehmet Akif Acer

250 tl istediler motor için burada gezdim bir kaç yeri eski makinaları çoğu kötü durumda dostumuz yazmış irtibata geçeyim inşallah uyar. Makina gerçekten iyi o bakımdan değerli yorumlarınız için sağolun :)

Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez

Analog makinlar en yisidir, aşınma dışında arızası olmaz, motoru yaptırın devam edin, uzun bir müddet sizi üzmez.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...