İçeriğe Yönlendir

Telematik Nedir?

Gökhan Albayrak

Recommended Posts

Gökhan Albayrak

Gazeteleri karıştırırken şu haber gözüme çarptı ve sizinle paylaşmak istedim. Radikal değişiklikler yolda.

Haber Linki;

Yorum bağlantısı
Murat Dere

Güzel de parasını kim verecek bu aletin ve hizmetin?

İsteyenler taşıyacak derler, taktırmayanların primleri artar.

Yorum bağlantısı
Mehmet Cihat
(düzenlendi)

özel bir şirketin sistemini dayatamazlar diye düşünüyorum şu an için :) araç içi kameraya geçemedik daha

Şirketler filo araçlarını takip için kullanabilir şu an için  :D

tarihinde Mehmet Cihat tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Serdar Güngör

Çoğunlukla sigorta şirketlerine yarıyor.

Sigorta Şirketleri için avantajları;

• Hasar maliyetlerini düşürme,
  • Sahte hasarları engelleme ve tespit etme,
  • Hırsızlık oranlarında azalma, çalınan arabanın bulunması,
  • Müşteri segmantasyonu, riskli sürücülerin tespiti ve elenmesi,Eksper masraflarında azalma,
  • Asistans hizmet çeşitliliğinde artış,
Yorum bağlantısı
Hikmet Demirtaş

Zaten sistem onun üzerine kurulu. Kötü sürücüden alacağı parayı, iyi sürücü tabir edilen diğer sürücüye prim indirimi olaraka, geri verecek. Firmanın cebinden para çıkmaycağı gibi bu siistemi satan ve kurulumunu yapan da para kazanmış olacak.

Yorum bağlantısı
Kazım Yılmaz

Çok güzel bir sisteme benziyor. En azından yapılan hareketlerin kayıt altına alındığının bilinmesi bile bazı sorumsuz sürücüleri dizginleyebileceğini düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
Gökhan Albayrak

Bayilik alınabilir. :D

Ben şuna benzettim, Tüvtürk muayene yapmaya başlayınca ilk etapta  sistemin özel sektör mantığıyla paraya dayalı çalışacağını söylüyordu. Bir nebze de öyle oldu ama sonuçta karayollarına evrak götürüp muayeneden geçen araçlar vardı ve artık yok. İyi bir sistem bence.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

Valla direksiyon tutuşu dışında :)  bana uyar adam gibi araba kullanmayan sinyal kolu ile hiç işi olmayan, kırmızı ışıkları sallamayan, emniyet şeridinden gidenler düşünsün

tarihinde DOĞUŞ BAĞ tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Güzel de parasını kim verecek bu aletin ve hizmetin?

İsteyenler taşıyacak derler, taktırmayanların primleri artar.

Bişeye de muhalif olma ya.. Kurallara uymuyor musun, nedir bu çaresizlik nedir bu sisteme karşı koyma, nerede şiir gibi inkilizcenin size kattığı özgüven..  :p

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Valla direksiyon tutuşu dışında :) bana uyar adam gibi araba kullanmayan sinyal kolu ile hiç işi olmayan, kırmızı ışıkları sallamayan, emniyet şeridinden gidenler düşünsün

Aynen [emoji106][emoji106][emoji106][emoji23]
Yorum bağlantısı
Murat Dere

Bişeye de muhalif olma ya.. Kurallara uymuyor musun, nedir bu çaresizlik nedir bu sisteme karşı koyma, nerede şiir gibi inkilizcenin size kattığı özgüven.. :p

Kurallara uyuyom olm, da bunu taktıracak param yok. :p Biri benim arabacaazıma taktırıverirse gullanırım. Güzel olduğunu söyledim ya, gözlüğünü takmadın di mi yine? :spiteful:

Yorum bağlantısı
Gökhan Albayrak

Ama her insanın içinde ufaktan bir maganda vardır. Adam sol şeridi kapatmış tın tın gidiyo, sağına çekip kornaya asılıp tokadı yapıştırmak her türk erkeğinin içinden gelen bir hareket olsa gerek yoksa ben kendi yaptığıma bahane mi bulmaya çalışıyorum? :D

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Serhan Gürbüzol

Birileri bu malzemenin ülkeye getirilmesi ve satış pazarlaması yönünde voleyi vuracak, he zaman olduğu gibi bakımı ve iyileştirilmesi yönünde eksiklikler diz boyu olacak bir süre sonrada unutulup gidecek bir uygulama olarak düşünüyor ve gereksiz olacağını iddia ediyorum maalesef.

İşte en basit örneği HGS sistemi, birileri getirerek köşe oldu işi bilmeyen PTT ye sen işlet dediler PTT de yüzüne gözüne bulaştırdı ve işte sonuçları ortada.

Bu arada benden sizlere ufak bir uyarı belli aralıklarla internetten  HGS ve OGS sorgulama sayfalarından plakalarınızı sorgulatın.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...