İçeriğe Yönlendir

Yeni Aldığım Ka Ile Ilgili 4 Soru.

Salih Ertuğrul

Recommended Posts

Salih Ertuğrul

Merhaba.. Öncelikle aranıza katılmaktan memnun olduğumu bilmenizi isterim.

Civic aracım varken onu eşime verdim. Kendime ka kaldım :) Şunu belirtmek isterim ki civic i alırken bu kadar heyecanlanmamıştım. Sanırım insanın gençlik yıllarında hayalini kurduğu vosvos bunda etkili oluyor.

Benim size sorum 2000 model ka aracım, hafifte olsa titreme yapması. Motor ısındıkça bu azalıyor. ama özellikle kırmızı ışıkda durduğumda hafif bir titreme var arabada. bu normal midir?

İkinci olarak arabayı aldığım kişi yüksel ustaya götürüyormuş. kendisiyle tanıştım. çok bilgili ve ilgili bir insan. Fakat triger kafamı karıştırdı. benim aracım 141000 de. Yüksel usta 200000 gider dedi. Siz bu konuda ne yapıyorsunuz. Bunlarda zincir olduğumu biliyorum.Zincir son zamanlarında şıngırdama yapıyormuş. Doğru mu?

Üçüncü olarak yakıtı kontrol ettim. 100 km de 7.2 litre şehir içi yaktı. Bunun içerisinde 1,5-2 km gibi çok kısa mesafeli kullanımlar da var. Bu değer normal mi? Lpg ile kullanan arkadaşlar memnun mu acaba?

son olarak ta yağ çubuğunu kontrol ettim. 9000 km de alttaki çentiğin yarım santim altına inmiş. Yağ olarak Mobil 1 kullanmışlar. Bu kadar eksiltme sizde de oluyor mu?

İlginiz için teşekkürler...

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Hayırlı olsun öncelikle.

Titreme için ateşleme elemanları ve subap ayarı kontrol edilecek.

Triger zincirli bu araçta. Ses yoksa, sorun da yok.

Yakıt normal.

Yağ minimumun altına inmiş. Değiştirin komple 5-30'la kafanız rahat etsin.

Yorum bağlantısı
Salih Ertuğrul

İlginiz için teşekkür ederim Sani bey.

Baktım ama tam olarak bulamadım. Bu aracın 140000 de değişmesi gereken önemli bir parçası var mı acaba? 

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

O km'lerdeki bir araç için söylenebilecek tek şey, eskiyen parçaların değişmesidir. İlla şurası değişsin demek doğru olmaz.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...