İçeriğe Yönlendir

Zor Açılan Kapı Kolları

Alper Taş

Recommended Posts

Alper Taş

Arkadaşlar muhtemelen çoğumuzda olan bir sıkıntıdan muzdaribim. Kapı kolları özellikle şoför kapısı açarken çok zorluyor. Kilit yerine ve kolun kenarlarından wurht sıktım ama nafile. Bilgisi olan varsa paylaşırsa çok iyi olur.

• Üzgün 1
Yorum bağlantısı
Serdar Güngör

Arkadaşlar muhtemelen çoğumuzda olan bir sıkıntıdan muzdaribim. Kapı kolları özellikle şoför kapısı açarken çok zorluyor. Kilit yerine ve kolun kenarlarından wurht sıktım ama nafile. Bilgisi olan varsa paylaşırsa çok iyi olur.

Aynı sorun bendede sağ yolcu kapısında var.

Her derde deva kutsal spreyimiz WD40  :good1:  :biggrin:

Yorum bağlantısı
Fuat GÜVEN

kesin çüzüm için iç panzotlar sökülecek, kilit ve kol yerinden sökülecek, önce toz ve yağdan oluşan katman temizlenecek (ben benzinle yıkadım) sonra ince bir yağla yağlanıp güzelce alışınca yerine takılacak. sonuç şıkır şıkır açılıp kapanan kapılar.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Sökmeden olmaz.. Karışık bir sistemdir, sökmeden detaylı fotoğraf çekilmesi ve söktükçe sırayla bir yere dizilmesi geri takarken kolaylık sağlar.. Dış kapı kolunun geri takılması biraz zor oluyor..

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

Aynı sorun focusumun ön kapılarında mevcut, kolu çekince kilidi serbets bırakan yayda sorun var sanırım, kolu çekince kilidi açıyor ama aşağı bırakmıyor, biz de sert çekerek kilidin aşağı inmesini sağlıyoruz, ben de silikon sprey vs sıktım ama işe yaramadı. Geniş bi zamanda sökülecek gibi duruyor.

Yorum bağlantısı
Behram Doygun

Wd-40 alınır dışarıdan kapı kolu kendinize doğru çekilir aradaki siyah plastik kısma ve wd-40in ucundaki cubukla birazda iceri tarafa sıkılır sonra kapı kolu yağlanması için bir 5-10 kere elinizle çekip itin işlem tamamdır.Benimde şoför kapimda vardı serviste bana sürekli kullanildigindan dolayi olur diger kapilarim çok kullanılmadığı icin hala sıfır alınmış gibi serce parmağımla açabiliyorum :):D

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

wd 40 yağlayıcı değil, yağ çözücüdür. ben silikon sprey(yağlayıcı) kullandığım halde bir düzelme olmadı.

• Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Behram Doygun

Valla benimki yumuşadı demekki benimkinin sebebi icinde biriken pislikten diyebiliriz o halde :)

• Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

Valla benimki yumuşadı demekki benimkinin sebebi icinde biriken pislikten diyebiliriz o halde :)

Ben yaydan supheleniyorum, umarım kolayca hallederim, gelişmeleri yazarım :)
Yorum bağlantısı
Timuçin Orcan

Bendede aynı sorun bir ay önce basladı sımdı icerde n açabiliyor um

Yorum bağlantısı
Ferhat Bulut

Wd40 i motor bölümüne sıkmak doğru olurmu sıkıntı çıkarırmı

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...