İçeriğe Yönlendir

Mondeo Mk2- Mondeoya Yeni Anahtar

Devrim Kara

Recommended Posts

Devrim Kara

merhabalar arkadaşlar bir hayli eskimiş olan anahtarımı bir arkadaşım sayesinde değiştirdim sonunda :) keçiören civarında birkaç anahtarcı gezdim anahtar benden olmasına rağmen 60 ila 85 lira civarlarında fiyat verdiler ve çok köhne dükkanlardı yapabileceklerinden bile şüphe duydum umudumu kesmişken nette biryer daha buldum ve fiyat falan almadan direk gittim çok güler yüzlü ve tertipli temiz bir dükkandı anahtarları gösterdim basit iş hallederiz dedi fiyat dedim 30 yeterli deyince hemen yapalım dedim malzeme takımları ve işçiliği ve 1 saatten fazla uğraşı on numaraydı bukadar uzun yazmamın sebebi işini severek yapan birini bulmamın sevincidir ilgilenen olursa yardımcı olayım dedim veeeeee en çok beğendiğim orjinal anahtarımda bile olmayan bağaj açma bu kumandadan çalışıyor :)

">http://X6ICm4P.jpg

">http://TxHjxNB.jpg

">http://PGL21pa.jpg

">http://gle8IR5.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Devrim Kara

Yani anahtar imbobilizerli ve 30 tl ye Yaptılar öylemi yanlış anlamadım?

evet hocam ama kumanda bendendi yanlış anlaşılma olmasın

Yorum bağlantısı

Fiyat süper valla bnm şuan tek anahtar var ve birşey olsa yandık özel mesaj olarak nerde olduğunun tam adresini yollayabilirmisiniz birde Anahtarı özel biyerdenmi aldınız yeni olanı

Yorum bağlantısı
Serdal Soysal

Güle güle kullanın kumanda değeri tl civarıdır yine de hesaplı olmuş.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Rahmi topal

Vallahi oyle bir niyet benimde var 150 tl cekince şimdilik faz gectim

Yorum bağlantısı
Mehmet Fatih Bayrak

devrim bey dükkanın adresini ve telefonunu paylaşırsanız daha iyi olur benimde yaptırmam lazım.

Yorum bağlantısı

200den aşşa fiyat çeken olmamıştı banada direk yaptırıcam valla süper bi Paylaşım saolun

Bence adamla Konuşun forumdan sonra baya giden olur diye düşünüyorum fiyat makul

Yorum bağlantısı
Emre Tutak

Izmir'de bi anahtarcı var (tanıdığımız vasıtasıyla gitmiştik) yedek anahtarı 70 tl ye kumandalı sustalı anahtarı 150 tlye yapacağını söylemişti

Yorum bağlantısı
Devrim Kara

Fiyat süper valla bnm şuan tek anahtar var ve birşey olsa yandık özel mesaj olarak nerde olduğunun tam adresini yollayabilirmisiniz birde Anahtarı özel biyerdenmi aldınız yeni olanı

hocam yeni anahtar ford bayisinde çalışan bir arkadaşımdan bana hediye geldi orjinal anahtarın çipi kullanıldı yani orjinalini  yedek olarak kullanabilirsin ama sadece kapıları açabilirsiniz ama araç çalışmaz

200den aşşa fiyat çeken olmamıştı banada direk yaptırıcam valla süper bi Paylaşım saolun

Bence adamla Konuşun forumdan sonra baya giden olur diye düşünüyorum fiyat makul

evet hocam banada herşey dahil fiyatlarda 130 ile 180 arası fiyat vermişlerdi kumanda benden olunca bu fiyat oldu 

Yorum bağlantısı

İşte soru buydu çalıştırmayan Anahtarı 20tl ye bende yaptırabilirim isteyen olursa ben komple anahtar sandım orjinal gibi kapı kumandası ve çalıştırıyor sandım

Yorum bağlantısı
Devrim Kara

devrim bey dükkanın adresini ve telefonunu paylaşırsanız daha iyi olur benimde yaptırmam lazım.

tam açık adresi bende bilmiyorum keçiören belediyesine yakın telefonu 0535 497 31 98 gerçekten işinin ehli pinpirikli biri olarak çok begendim :)

İşte soru buydu çalıştırmayan Anahtarı 20tl ye bende yaptırabilirim isteyen olursa ben komple anahtar sandım orjinal gibi kapı kumandası ve çalıştırıyor sandım

dediğimi yanlış anladınız sanırım eski anahtarınız aracı çalıştırmayacak çipi alındığı için  sustalı anahtara aktarılıyor çip

tam açık adresi bende bilmiyorum keçiören belediyesine yakın telefonu 0535 497 31 98 gerçekten işinin ehli pinpirikli biri olarak çok begendim :)

dediğimi yanlış anladınız sanırım eski anahtarınız aracı çalıştırmayacak çipi alındığı için  sustalı anahtara aktarılıyor çip

yeni anahtar bağajı bile kumandadan açıyor orjinalinde bu yok ilk yazdığım başlığı okumadınız sanırsam

Yorum bağlantısı

Hımm çok pardon yanlış anlamışım şimdi oldu yine de güzel bilgi paylaştığınız için çok teşekkürler

Yorum bağlantısı
Devrim Kara

Hımm çok pardon yanlış anlamışım şimdi oldu yine de güzel bilgi paylaştığınız için çok teşekkürler

rica ederim :)

Yorum bağlantısı

Ben çip olayını anlamıştım da sustalı kabı da adamdan aldınız sanmıştım :) Hemen gönderme yollarını düşünmeye başlamıştım size anahtarı ama son yorumunuzda sustalının hediye olduğunu öğrendim :( Telefonla ulaşıp elinde bu sustalıdan var mı varsa kaça yapar sorabilir misiniz? 

Yorum bağlantısı
Devrim Kara

Ben çip olayını anlamıştım da sustalı kabı da adamdan aldınız sanmıştım :) Hemen gönderme yollarını düşünmeye başlamıştım size anahtarı ama son yorumunuzda sustalının hediye olduğunu öğrendim :( Telefonla ulaşıp elinde bu sustalıdan var mı varsa kaça yapar sorabilir misiniz? 

yarın ilgilenmeye çalışacağım

Yorum bağlantısı
Hasen Kara

Bu üründen alsak yedek anahtarı götürsek (kumandasız olan) anahtarcı yapar mı ? Anahtarlarda da chip varmış. Bu site http://www.transpondery.com/transponder_catalog/ford_transponder_catalog.htmlFord otomobillerin chiplerini gösteriyor.

Yaparlar. İstrseniz chip kopyalanır, isterseniz orjinal chip yenisine yerleştirilir. Sorunsuz çalışır. 

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Bu anahtarın içinde immo çipi yok sanırım, önemli olan immo çipinin olması ve kodlanması.. Kapılar için kumandayı kendinizde kodlayabilirsiniz.. Boş anahtar zaten ucuz... ;)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Devrim Kara

6B5rmW1.jpg?1

Bu üründen alsak yedek anahtarı götürsek (kumandasız olan) anahtarcı yapar mı ? Anahtarlarda da chip varmış. Bu site http://www.transpondery.com/transponder_catalog/ford_transponder_catalog.htmlFord otomobillerin chiplerini gösteriyor.

yedek anahtarınız aracı çalıştırıyorsa mutlaka çipi vardır onu kullanabiliyorlar 

Bu anahtarın içinde immo çipi yok sanırım, önemli olan immo çipinin olması ve kodlanması.. Kapılar için kumandayı kendinizde kodlayabilirsiniz.. Boş anahtar zaten ucuz... ;)

evet benim orjinal anahtardaki çipi yeni kumandanın içerisinde bir yer açarak oraya koydu :)

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

evet benim orjinal anahtardaki çipi yeni kumandanın içerisinde bir yer açarak oraya koydu :)

Zaten o rakama olmasının başka bir yolu yok.. Para tutan immonun kopyalanması ve arabaya tanıtılması. Yedek anahtarı olmayan ikinci el alınmış arabalarda her ihtimale karşı eski kodlar silinip yeni bir kod yüklenmeli, olmaz ama eski anahtarı ile bir şekilde araba gidebilir.. ;)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

Serkan abi kumanda kodlama olayı aç kapa dıt sesi duy tuşlara bas şeklinde oluyor mu yeni alınan kumanda için, yoksa makineyle bağlanıp anahtarcının tanıtması mı gerekiyor? 

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Serkan abi kumanda kodlama olayı aç kapa dıt sesi duy tuşlara bas şeklinde oluyor mu yeni alınan kumanda için, yoksa makineyle bağlanıp anahtarcının tanıtması mı gerekiyor? 

Kontağı aç kapa aç kapa sinyal sesinden sonra düğmelerden birine bas, tamam.. Anahtarcıya gerek yok..  ;)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...