İçeriğe Yönlendir

Sağ Kapıdaki Vuruk

Murat Korkmaz

Recommended Posts

Murat Korkmaz

Merhabalar, bir kaç ay önce aracı parkederken kaldırımdaki dubaya çarpmam sonucu sağ arka kapıda çizik şeklinde vuruk oluştu. Autokinge götürdüm aracı boyanması lazım dediler. Sizce boyatmaya değer mi yoksa bu şekilde kullanmaya devam ediyim mi ? Teşekkürler.

Rk1iYCQ.jpg

Yorum bağlantısı
Murat Ersel Çevik

Bunun için boyatmazdım ben olsam.

Yorum bağlantısı
Tuna İşgören

Vakum ile cekilemezmi ? Bi deneme yaptirabilirsiniz bence olmazsada boyle kalsin boyatmaya degmez

Yorum bağlantısı
Misafir

Ben çizikgöçüğe taamul edemem mesela.Tavanda olsa boyatırım.Neymiş orijinalmiş beni bağlamaz mesela arabaya sıfat lazım[emoji12]

Yorum bağlantısı
Mustafa Erkan

Araç beyaz olduğu için çok fazla belli olmaz. Bence bırakın nazar boncuğu olarak Kalsın.

Yorum bağlantısı
Mehmet Küçük

Kesinlikle Boya işine girmeyin derim... Geçmiş olsun

Yorum bağlantısı
Murat Korkmaz

Vakum ile cekilemezmi ? Bi deneme yaptirabilirsiniz bence olmazsada boyle kalsin boyatmaya degmez

Vakum ile de serviste denedik olmadı. 10 cm lik yer için boyanırsa bir de tüm kapı boyanıyor

Araç beyaz olduğu için çok fazla belli olmaz. Bence bırakın nazar boncuğu olarak Kalsın.

Herkes sizin gibi nazar boncuğu olarak kalsın diyor. Ben de işte kararsızdım bir iki aydır ne yapıyım diye böyle herkese sorup düşüncelerini öğrenmek istedim

Kesinlikle Boya işine girmeyin derim... Geçmiş olsun

Ben de öyle düşünüyor gibiyim. Teşekkür ederim.

Yorum bağlantısı
Misafir

Merhabalar, bir kaç ay önce aracı parkederken kaldırımdaki dubaya çarpmam sonucu sağ arka kapıda çizik şeklinde vuruk oluştu. Autokinge götürdüm aracı boyanması lazım dediler. Sizce boyatmaya değer mi yoksa bu şekilde kullanmaya devam ediyim mi ? Teşekkürler.

Rk1iYCQ.jpg

Kötü yere denk gelmiş. Yarım kuşak altı boya olur gibi m ustsı tüm kapı boyanacak dediyse vardır bildiği. Ben çok daha ufak bir hatayı boyatmış bir kullanıcı olarak, boyanmasında sakınca olmadığı görüşündeyim.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Emrah Altun

Bende böyle ufak tefek vuruklara tahammül edemiyorum. Aracımda çok parça boya var ama dıştan bakınca yakışıklı görüyorum :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

Boyada zarar yok gibi gorunuyor, kapi dosemesini soker icerden disari dogru duzeltirdim, ne kadar duzelirse artik oyle kullanirdim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Anıl Akgül

Kuşaktada olsa boyasız göçük düzeltme ile çok daha görünmez olur.. Boyaya değmez ama..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hasen Kara

Çiziğe hafifce rötüş yapın ki, boya kalkması pas akması gibi şeyler olmasın. Belli bile değil.

Yorum bağlantısı
Ahmet Taşkın

Vakumla olmaz. Macun boya şart. Gözüme dokunur rahatsız olurum derseniz boyatın. Yoksa satarken değer kaybeder diye boyatmayayım derseniz ben alıcı olsam bu hali daha çok gözüme batar.

Yorum bağlantısı
Murat Korkmaz

Kötü yere denk gelmiş. Yarım kuşak altı boya olur gibi m ustsı tüm kapı boyanacak dediyse vardır bildiği. Ben çok daha ufak bir hatayı boyatmış bir kullanıcı olarak, boyanmasında sakınca olmadığı görüşündeyim.

Saygılarımla.

Orası tek boyanırsa bir süre sonra şerit şeklinde iz oluşuyor dediler o yüzden kapının üst çizgisinden itibaren boyanıyormuş iz oluşmasın diye. Vuruğun olduğu yer 380 mikron boya vurulurmuş geriye kalan kısım 180 mikron oluyormuş o da cila şeklinde farklı tonda olmasın diye yapılıyor dediler. Boyanın kalınlığını ölçen cihazlar genelde 200 mikron üstüne uyarı verirmiş ama ne kadar doğru orasını bilmiyorum.

Geçmiş olsun,burası boyasız düzelir..

Boyasız kapıyı sökmeden yapabilecek bir tanıdığınız var mıdır? Ben ümraniyede göçük timine götürmüştüm aracı yaparız ancak kapıyı tamamen araçtan söküp yapmamız lazım dediler bir de 300 TL fiyat verdiler ben de kalsın demiştim.

Vakumla olmaz. Macun boya şart. Gözüme dokunur rahatsız olurum derseniz boyatın. Yoksa satarken değer kaybeder diye boyatmayayım derseniz ben alıcı olsam bu hali daha çok gözüme batar.

Boyasız olur diyen de var boya şart diyen de ben de bilemedim. Doğru söylüyorsunuz ben de araba alıcak olsam ben de dikkat ederdim oraya ama küçük bir yer içinde tüm kapı boyanmak zorunda kalmasaydı direk yaptırcaktım da işte

Çiziğe hafifce rötüş yapın ki, boya kalkması pas akması gibi şeyler olmasın. Belli bile değil.

Hafif rötuş yaptırdm, araba kirliyken belli olmuyor öyle özellikle sağ kapıya gidip bakmadıkça ancak aracı yıkattığımda tertemiz olduğumda gözüme batmıyor değil

Boyada zarar yok gibi gorunuyor, kapi dosemesini soker icerden disari dogru duzeltirdim, ne kadar duzelirse artik oyle kullanirdim.

Servisteki ustada aynı sizin dediğinizi dedi baharda iç döşemesini söküp içerden biraz müdahale ediyim dedi ancak boya tamamen çatlamasın ondan çekindim

Kuşaktada olsa boyasız göçük düzeltme ile çok daha görünmez olur.. Boyaya değmez ama..

Boyasız göçük düzeltme için tavsiye edebileceğiniz bir yer var mı ? Teşekkür ederim.

Yorum bağlantısı
Misafir

Boyasız kapıyı sökmeden yapabilecek bir tanıdığınız var mıdır? Ben ümraniyede göçük timine götürmüştüm aracı yaparız ancak kapıyı tamamen araçtan söküp yapmamız lazım dediler bir de 300 TL fiyat verdiler ben de kalsın demiştim.

Maslakta Hakan ustamız var,kendileri bu konuda oldukça uzmandır..

Yorum bağlantısı
Ahmet Taşkın

Servisteki ustada aynı sizin dediğinizi dedi baharda iç döşemesini söküp içerden biraz müdahale ediyim dedi ancak boya tamamen çatlamasın ondan çekindim

Boya çatlamaz önceden boyanmadıysa. Daha düzelir ama kesinlikle tam düzelmez.

Yorum bağlantısı
Murat Korkmaz

Boya çatlamaz önceden boyanmadıysa. Daha düzelir ama kesinlikle tam düzelmez.

Haklısınız içerden müdahale etse de tam düzelme olmaz hani çok iz kalmazsa öyle kullanabilirim. Boyasız tam düzeltebilecek olan biri olsa işçiliğinden emin olabileceğim ona da yaptırabilirim

Yorum bağlantısı
Ahmet Taşkın

Haklısınız içerden müdahale etse de tam düzelme olmaz hani çok iz kalmazsa öyle kullanabilirim. Boyasız tam düzeltebilecek olan biri olsa işçiliğinden emin olabileceğim ona da yaptırabilirim

Döşeme sökülüp içerden çekiçle tıklatçak dış karşılık kısma da kalın bir demir koyacak tıklatırken. Ne kadar şekil alırsa. Ki tam almıyor. İç kalır orası. Bombe olsa o düzeliyor bu yöntemle sizinki düzelmez. Bir nebze daha iyi olur.

Yorum bağlantısı
Murat Korkmaz

Döşeme sökülüp içerden çekiçle tıklatçak dış karşılık kısma da kalın bir demir koyacak tıklatırken. Ne kadar şekil alırsa. Ki tam almıyor. İç kalır orası. Bombe olsa o düzeliyor bu yöntemle sizinki düzelmez. Bir nebze daha iyi olur.

Öğrenmiş olduğum iyi oldu bilmiyordum işlemin nasıl olduğunu. Peki sizce direk boyatıyım mı bu işlemin pek faydasını görmiyceksem ?

Yorum bağlantısı
Ahmet Taşkın

Öğrenmiş olduğum iyi oldu bilmiyordum işlemin nasıl olduğunu. Peki sizce direk boyatıyım mı bu işlemin pek faydasını görmiyceksem ?

Siz bilirsiniz.  :)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...