İçeriğe Yönlendir

Abs Işıgı Yanması

Osman Kara

Recommended Posts

Osman Kara

Hepinize iyi günler ford clup dostlarım benim 2004 model 110.000 km de tüplü aracım var bu gün aracımla seyir halinde iken sol arka tekerden tak diye metal sesi geldi abs ışıgı yandı biraz ilerleyip durdum tekrar kontagı açınca abs ışıgı yanık kaldı sönmedi bir müddet düz asvalt yolda devam edince ışık geri söndü tekrar çukurlu yola girince yine yandı aracı durdurup tekrar çalıştırdım bu sefer zor çalıştı bu sorun neden olmuştur degerli yorumlarınızı bekliyorum bulundugum yerde işten anlayan usta yok

Yorum bağlantısı
Fırat Önal

Müşürlerde sorun olabilir. Bilgisayara bağlansa hangi tekerde sorun olduğu ortaya çıkar sanırım.

Yorum bağlantısı
Fırat Önal

Eğer sorun müşürdense çok pahalı birşey değil. Ford da ne kadar bilmiyorum ancak eski aracım c4 de 40 tl falandı.

Yorum bağlantısı
Osman Kara

Şimdi yine baktım sürüş esnasında metal sürmesi gibi sesler geliyor

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Metal sürtme sesi bilyadan kaynaklanıyor olmalı. Zor çalışma ise akünüz elveda diyor sanırım.

Yorum bağlantısı
Salih Temel

fren balatası bitmiş galiba sürtme sesi ordan da gelebilir 

uyarı lambası o kasa fiestalarda var mı bilmiyorum 

fren balatınız ne zaman değişti?

Yorum bağlantısı
Alparslan Coban

Hocam muhtemrlen fren balataniz bitmistir diske bir goz atin o da incelmis ise degisim yapilmali

Yorum bağlantısı
Osman Kara

Balatayı aldıgımdan beri değiştirmedim bitmiş olma ihtimali yüksek olabilir ama balata bitince abs uyarı lambası yanarmı ?

Yorum bağlantısı
Osman Kara

Bugun araca baktırdım usta tekeri sökmesi ile yassı yassı bilyaların yere dökülmesi bir oldu 70 tl bilya +60tl abs bileziği +20 tl işçilik ile yapıldı yorumlarınız için teşekkür ederim

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...