İçeriğe Yönlendir

Fiesta'nın Hangi Modelini Almalıyım?

Kadir Kasap

Recommended Posts

Kadir Kasap

Arkadaşlar Merhaba,

focus mondeo derken şimdide bir fiesta alayım diyorum. Ancak aklıma takılan şeyler var.

Araç kesinlikle titanium paket olmalı diye düşünüyorum, Bugüne kadar araçlarım hep ghia paketti oradan gelen bir şey  :biggrin:

Model yılı olarak 2012 ve sonrasını mı tercih etmeliyim yoksa 2011-2010 da olabilir mi?

aracın kronik problemi var mıdır?

birde dizel mi yoksa benzinli mi? (benzinli alırsam tüp taktırmak isterim)

araçla ne kadar yol yapacağımı soran olacaktır. yılda taş çatlasın 15.000 km

tavsiyelerinizi bekliyorum.

bütçe 28-34 bin arası

Yorum bağlantısı
Mehmet Yeter

Biraz bekle hemşehrim konunun uzmanı abilerimiz bilgilendirme yaparlar hoş geldin foruma.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet Taşkın

2012 de €5 motor var. Öncesi €4 emisyonunda. Yanından geçerken arabaları dinleyin çalışması da çok farklı sesi de. 2012de DPF var. Ben bir sıkıntı yaşamadım. Çok severek kullanıyorum. Ama forumda aman EGR ne katalitikte neymiş gibi düşünen arkadaşlar DPF'e tümden karşı. Onun dışında 2012 de nin son yarı yılında çıkan fiestalarda hareraret göstergesi var. Benim arabada Ön yolcu tavan kol tutması var. USB aux girişleri var. sonradan taktığım cruise var... 

Yorum bağlantısı
Erkut Uysal

Merhaba...

2010 1.4 TDCI Tit paket fiesta kullanıcısı olarak size yardımcı olmaya çalışıyım... 

2012 kasaların 2009 dan hiç bir farkı yok bir kaç rütüşlama var o kadar onun üzeri zaten yeni kasa... Yılda 15 bin km diiyorsanız kesinlikle dizel almalısınız zaten... 

Bana göre sınıfında en iyi araçlardan biri diyebilirim özellik olarak... 

Aracın kronik sorunlarına gelince direksiyon mili enjektör oringleri sağ ön tarafta boşluktan kaynaklanan bir ses ve hepsinde varmı bilmiyorum ama şanzıman keçesinden yağ kaçırma olayı bunun dışında pek bir problemi yok aracın yakıtı vs zaten çok cazip...

Size tavsiyem bulabiliyorsanız temiz 1,6TDCI 90 ps lik olan modellerden almanız olarak biraz sürat konusunda 1.4 e göre yüksektir uzun yolda yakıt daha düşüktür... 

Hayırlısı olsun diyorum şimdiden... :)

Yorum bağlantısı
Ahmet Taşkın

Ancak €5 motor kim nederse desin teknoloji farkı var. Ayrıca üstünde DFP3 adında benim çalıştığım mazot pompası var ki cidden kendini kanıtlamış bir pompa.

Yorum bağlantısı
Okan Tansel
(düzenlendi)

34 e sıfır ibiza.

Bu iyidir.ama bayide sorun var deyuslar yok çekiyor.fiasta 2012 üstü benzinlide seçilir.tüp tarafımca tercih değildir. benim bakış açım o araçta tüp olacak olsaydı saten öyle imalat edilirdi.neyse o bence tabi tercih meselesi ama dizel bulursanda kaçırma derim ve fiestalar kronik sorunu olan araçlar değildir.artı 38 bine sıfır 1,25 benzinliler var düşün 2014 de göre güvenlik donanımı dolu ve standarttır.iyi inceleyin bence

tarihinde Okan Tansel tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Kadir Kasap

arkadaşlar paket kesinlikle titanium istiyorum,

birde motor hacmi 1.4 altında olmamalı,

yorumlara göre 2012 ve üzeri olacak galiba tercih. birde neden hararet göstergesini hepsine koymazlar ki? ya motor su kaynatırsa?

Yorum bağlantısı
Süreyya Karaçam

Model olarak 2012 öneririm. Araçta usb/aux girişleri standart olarak mevcut ayrıca motoru daha teknolojik diyorlar. Ancak bu fiyata dizel biraz zor bulursunuz dizel isterseniz daha alt modelleri o fiyatlara bulabilirsiniz. Kendim alacak olsam 1.4 benzinli alır tüp taktırırdım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

ne kadar az dpf türü zımbırtılar, okadar fazla güç ve daha az dert. :)

Yorum bağlantısı
Okan Tansel

arkadaşlar paket kesinlikle titanium istiyorum,

birde motor hacmi 1.4 altında olmamalı,

yorumlara göre 2012 ve üzeri olacak galiba tercih. birde neden hararet göstergesini hepsine koymazlar ki? ya motor su kaynatırsa?

Artık bir çok araçta hararet göstergesi yoktur bunun için sisteme ve yazılıma tanımlı tedbirler vardır araç bu tür bir riskte istop eder ve ikaz ışıkları yakar hatta bazı araçlarda istop ettikten sonra çalıştıramazlar. ve artık hararet göstergesi dijitallerde gösteriyor .

Yorum bağlantısı
Kadir Kasap

Artık bir çok araçta hararet göstergesi yoktur bunun için sisteme ve yazılıma tanımlı tedbirler vardır araç bu tür bir riskte istop eder ve ikaz ışıkları yakar hatta bazı araçlarda istop ettikten sonra çalıştıramazlar. ve artık hararet göstergesi dijitallerde gösteriyor .

Okan bey 2010-2011 modellerde harareti gösteren veya böyle bir şey olduğunu işaret eden bir dijital gösterge veya uyarı ışığı var mı?

aracı aynı zamanda eşimde kullanacak

Yorum bağlantısı
Okan Tansel

yol bilgisayırında en alta c harfi var bildiğim sıcaklığın simgesi araba ısındığında telefon anten çekim gücü gibi çizgiler çıkıyor.

Yorum bağlantısı
Ayhan Asil

Focus ve Mondeodan sonra Fiesta size hoş gelmeyebilir ama...

Yorum bağlantısı
Kadir Kasap

Focus ve Mondeodan sonra Fiesta size hoş gelmeyebilir ama...

Ayhan bey bana kalsa 2004 mondi dizel ama işte gelde laf anlat küçük olsun şirin olsun  :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Misafir

Fiesta titanium hatta x paket olmalı. Ghianın üst paketi focusta yoktu ama titanium donanımlı araçlarda en donanımlı olarak x paket düşünülmeli.

Makyajlı kasanın özellikle yenilikçi panjuru, ledli arka stopları ve biraz daha nikelajlı görüntüden arındırılmış iç bölümleri, sony ses sistemli modelleri çok far yokmuş gibi gözükse de makyajlı kasasyı cazip kılıyor. 1.5 tdci motorun ise torku sanki biraz daha dağıtmış ve gücü tüm devirlere yaymışçasına bir tat veriyor.

Eğer cam tavanlı veya sunrooflu modeli olsa ilk sıradaki tercihim olurdu Fiesta. Bu tarz küçük araçları ferahlatmak için çok iyi bir opsiyon olan cam tavan olmaması eksiklik. Hatta karartılmış arka camlar aracı biraz daha karanlık hale getiriyor.

Eğer bu tip ayrıntılar önem taşımıyorsa makyajsız kasa da özellikle şehir içi için gayet ideal.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...