İçeriğe Yönlendir

Bu Araçlardan Hangisini Tavsiye Edersiniz Neden Arkadaşlar

Okan Tansel
Çözüme git Okan Tansel tarafından,

Recommended Posts

Okan Tansel
Mesut Eyibil

5. araç daha hoş duruyor ama bence en yüksek modellisini almak mantıken daha iyi olacaktır. Hepsi de birbirinden güzel, bizim kriterlerimiz belli, en ucuz en yüksek model en dolu en az yakan en az km li :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Oktay Demirağ
(düzenlendi)

0 km satın aldığım, 6 yıl boyunca kullanmış olduğum bir vito sahibi olarak hiçbirini tavsiye etmiyorum.

Nedenleri;

1 - Virajlarda araç içindeki hava değişimleri

2 - Heryerlerinden ses gelmesinin muhtemel olması, özellikle bagaj kapakları.

3 - Araç içinde bagajın tam bir sorun olması. Bunu şu anlamda yazıyorum, bebek arabasını koyuyorsunuz ancak sağa sola dönüşlerde tüm eşyalarda sağ sol yapıyor.

4 - Ki bence en önemlisi, hava yastıkları gerçekten az geliyor. benim bildiğim gönderdiğiniz modellerde maksimum 4 hava yastığı var vianoların.

5 - Yakıt tüketimi 8 den aşağıya düşmeyecektir.

6 - Her yıl muaynesi :(

7 - Hız sınırları

8 - Araç büyük olunca, içine alabilecek insan sayısı da büyük olabiliyor. Bu da bir yerlere gittiğinizde masraf olarak karşımıza çıkıyor :)

9 - Körüklü modellerin körük problemleri

Aklıma gelenler bunlar. Özet olarak ben tekrar hiçbirini tavsiye etmiyorum. Picasso - S-Max gibi modellere bakın bence. En azından aileniz arabada yokken, gerçek bir araca biniyor olursunuz. Hiç bir ticari araç, bir otomobil konforunu maalesef veremiyor. 

tarihinde Oktay Demirağ tarafından düzenlendi
  • Beğen 7
Yorum bağlantısı
Rifat Şeker
(düzenlendi)

Bu araçları da düşünebilirsiniz . Almanya'da yaşayan dayımlar da var idi bununla gelip giderlerdi. Vito dan hiç memnun değildi ama bunun için iyi laflar ediyordu. Ben kullanmadığım için bir şey diyemem ama aklıma geldi. Paylaşayım istedim. Dizel olanı da var.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-opel-2010-opel-zafira-1.6-16-v-cosmo-7-kisilik-hatasiz-boyasiz-202886006/detay

tarihinde Rifat Şeker tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Misafir

Bence elindekini satma abi. Bebekler 9 ay sonra daha da büyüyecek. 2 koltuk arkaya, ortaya anne, bir koltuk öne, hava yastığı kapatılarak monte edilebilir. Öndeki zaten yolu, ağaçları, böcekleri seyrederken oyalanacak. Sürekli ilgilenmeye gerek yok. Acil ihtiyacı durumunda sağa çekip ilgilenilir. Bu donanımda, Tr de tek ve memnun kaldığın bir aracı şuan için bence değiştirmeye değmez. (kelebek camlarda bile ısıtma var)  ;)

Bu Seatları çok beğeniyorum ama pahalılar.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-minivan-van-panelvan-seat-seat-alhambara-200871933/detay

Fiyatı abartı olmuş ama bu da geniş aileler için oldukça işgörür.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-seat-2010-sanruflu-altea-xl-203544568/detay

Saygılarımla.

Alhambra.. Orjinal çocuk koltuğu..  :bravo:  :flowers:  :blush:

Yorum bağlantısı
Misafir

Hiçbirini. Çünkü günlük kullanıma uygun değiller. Ayrıca, otobanda, feribotta, yıkamacılarda vs. normalden daha fazla para ödersiniz.

+1

Yorum bağlantısı
Okan Tansel
(düzenlendi)

peki ön koltuğa puset bağlamak nekadar güvenilir veya tehlikeli airbag devre dışı bırakacağız tabi

Birde arakadaşlar şöyle söyleyeyim ALLAHIN izniyle ikinci bir araç olacak evde fiesta günlük kullanım saten bununla olur diye düşündüm 3 çocuk ben ve eşimle gideceğimiz yerde böle büyük bir araç düşünmüştüm lakin Kerem kardeşiminde dediği gibi donanımı dolu sıfır az yakan memnun olduğum aracı 10 yaş aşa bir araç için vermekte işgence gibi geliyor acaba diyorum bir yere gitimizde 2 araç birden gitmekmi daha mantıklı olur.  off  :unsure2:

tarihinde Okan Tansel tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Okan Tansel
(düzenlendi)

Bişey sorucam 5008 düşündünüz yada baktınız mı hiç

Örnek olsun diye atıyım bi tane dedim

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-peugeot-5008-1.6-e-hdi-premium-pack-cam-tavan-otomatik-7-kisilik-203480629/detay

güzelmiş vallaha da tek sorun koltuklardan en az birin ters dönmesi gerekli öteki türlü bir işe yaramıyor ;(

bu arada ford fiyat güncellemesine girdi sıfır araç fiyatlarında değişim oluyor galiba

tarihinde Okan Tansel tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Misafir

peki ön koltuğa puset bağlamak nekadar güvenilir veya tehlikeli airbag devre dışı bırakacağız tabi

...

Sonuçta var olan ve uygulanan bir opsiyon. Güvenilirliği tabii ki tartışılır ama yukarıda sorduğun araçlarında geniş iç hacmi olması, annenin çocuklara bakmak için sürekli ayakta duracak olması, arkadaşların yukarıda bahsettiği olumsuzluklar vs bana çok güvenilir/ kullanışlı gelmiyor nedense.. 

Yorum bağlantısı
Misafir

7 koltuk varya bunda şimdi koltuğun teki yatırılıp koridor gibi boş bırakılabilir ön koltuk boş kalır

Yorum bağlantısı
Misafir

Annenin çocuklarla ilgilenebilmesi için galiba vito bence gereksiz ve güvensiz geldi neden bilmiyorum ama 5008 dediğim gibi yapılabilir en azında araba engeli yok hız Sınırı yok görünüşü süper

Yorum bağlantısı
Önder Özcan
Misafir
(düzenlendi)

Bunları tek tek eklemekle neden uğraştın,direk sahibindennokta kom linkini koysaydın Okan :crazy:

Öyle yapılmış zaten :)

Başka araba kalmamış çünkü :p

tarihinde Yasin Şahin tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Okan Tansel

Koltuklardan birinin neden ters dönmesi gerek?

Keremim üç çocuk var üçüde anneyi göre bilmeli annede üçünü göre bilmeli ki mamaydı suydu gibi ihtiyaçları için 

Öyle yapılmış zaten

Başka araba kalmamış çünkü 

:D  :p

Yorum bağlantısı
Misafir

Keremim üç çocuk var üçüde anneyi göre bilmeli annede üçünü göre bilmeli ki mamaydı suydu gibi ihtiyaçları için 

:D  :p

Abi, yukarıdaki mesajımda da dediğim gibi 7/24 mama su verilemeyecek sonuçta. Acıktıklarında yada susadıklarında yada ağladıklarında kenara çekip gerekli ilgili gösterirseniz hem dahada güvenli olmuş olur. Tabi sen aracını değiştirmeyi kafaya koyduysan..  ;)  :)

Yorum bağlantısı
Mesut Eyibil
(düzenlendi)

herkes aynı şeyi söylüyor, sizin alacağınız araç Mpv tarzı araçlar,3 çocuk olacak doğru ama anne ortada oturup 7 koltuklulardan alsanız örn olarak arka 2 ye çocukları bağlar orta 3lünün ilk arkaya geçmek için yatan koltuğu tamamen iptal eder cam kenarına diğer çocuk yanınada anne oturdumu hepsini ordan rahat rahat idare edebilir. Söylediklerinizden sanki çocuklara arabaya girince varış noktasına kadar sürekli ağlıyolar sanar :D bence bukadar kasmayın derim. En mantıklısı söylediğim şekilde olur,hemde hersene muayene parasından yüksek yakıttan kurtulmuş olursunuz. Hemde süper dolu tam güvenlikli aile aracınız olmuş olur.  ;)

tarihinde Mesut Eyibil tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mustafa Şimşek

sefa bey, bende çok beğeniyorum s-max'ı

siz ne kadara almıştınız ? MaşaAllah aracınız çok güzel.

Yorum bağlantısı
Sarp D. Uygur

Abi niye otomobil ruhsatlı caravelle veya transporter lara bakmıyorsun? 8+1 e kadar olan tüm "minibüsler" otomobil sınıfına giriyor artık, alırken de minibüs ruhsatlı alırsanız ileride otomobile çevirebilirsiniz. Bana kalırsa hazır otomobil ruhsatı alınmış bir transporter sizin ihtiyacınızı fazlasıyla görür.

Yorum bağlantısı
  • Çözüm
Okan Tansel

evet arkadaşlar servisten yeni geldim fiestayı teslim aldım ALLAH daha iyilerini size nasip etsin ve bu konudaki sorunumu servis çözdüm ön koltuk çeviriliyor lakin kemer tokası terse geliyor bunun yerine bir adet b-max ön koltuğu alınıp benimkinin yerine ters takılacak ve sorun çözülüyor güvenlik olarak daha sağlam oluyor çünkü koltuk döndüğünde puseti bağladımızda tam orta direğin izasına geliyor sağlam olan kısım dedi arkadaşlar fiyat belirleyip verecekler tek şey vizeye gittiğinde eski koltuk yerine takılacak onuda sök tak bir biçimde ayarlıyacaklar kısacası sanırım kuryeyle devam yola ;)

Yorum bağlantısı
Serdar Güngör

Böyle dirayetli insanları seviyorum naptın ettin koltuğu oraya montelettin tebrikler  :bravo:

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...