İçeriğe Yönlendir

Çocuklarımın Okulunda Yaşanan Olay

Servet Aydın

Recommended Posts

Emre Ünal2

Büyük geçmiş olsun. Gereken en kısa sürede yapılmalı bence.

Yorum bağlantısı
Mustafa Gökmen

Abi çok geçmiş olsun, Allah korumuş.İnşallah cezasız kalmaz.

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Dünden beri düşünüyorum. Benim de oğlum var.

Bu işin Çözümü ancak;

Milli eğitim müdürlüklerinde elektrik teknik elemanları var. Müdürlük bunları okullara gönderip kantinleri, okulu da dahil kontrol ettirmeli.

Bu olayı bakanlık örnek gösterip tüm müdürlüklere yazı göndermeli.

Geçen Ali Eren'in okulunda bir öğrenci kantinden aldığı toz yiyeceğin Kapağı nefes borusuna kaçmış. Öğretmen müdehale etmiş ambulans gelene kadar. Ama nafile. Çocuk hayatinı kaybetti. Ailesine Sabır versin Rabbim. Kantinleri denetlesende bu ürünün okulda satışı yasak değil. Ancak tehlikeli. Kar marjı yüksek olduğu için satıyorlar. Okulda kantinciyle çok kavga ettim. Geçen hafta dondurma satışı Başlamış. Dedim bu olmaz.

Hocam ne yapayım bakkal Satışa Başlamış. Benden almasa ordan alır diyor. Yapacak birşey yok. Adamın satışı yasal. Ama vicdanı yasal değil [emoji17][emoji17][emoji17]

Oğlum verdiğim harçlığı oyuncağa yatırıyor. Kantinde oyuncak ne alaka. Ama satışı serbest. Devlet buna ciddi önlem almalı. Sağlık il müdürlükleri kontrol ediyor. Ancak elindeki listenin genişletilmesi Lazım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tolga Erdem

Geçmiş olsun.Çalıştığım okula çok yakın bir okul.Gariban nöbetçi öğretmene kesilir fatura.Kantin inceleme ekibindeydim hiç bir elektrikle ilgili bir madde yok yani sadece bak bakalim sagliklı mi temiz mi deniliyor öğretmene. Bura da sorumluluk kantin ve idare de üstüne giderken diğer unsurların üstüne suç atilmaya çalışırsa bence dikkatli olun.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
İbrahim Arslan

Gecmiş olsun.

KAR yani kacak akım rolesi, sadece 40 TL

Bu ülkede insana verilen değer bu kadar ucuz işte, lanet olsun.

Yorum bağlantısı
Fikri Keleş

Geçmiş olsun,İhmal kimde ,okul yönetimi mi,yoksa kantin işletende mi acaba.

Yorum bağlantısı
Murat Ersel Çevik

Çok geçmiş olsun. Allah beterinden saklasın

Yorum bağlantısı
Serdar Akgül

Gecmis olsun. Yarali ogrencilerimize Allah acil sifalar versin...

Yorum bağlantısı
İbrahim Arslan

Bu vesileyle yazmak istiyorum.

10 yıldan eski evlerde genellikle kacak akım rolesi bulunmaz.

İmkanı olan arkadasların ev tesisatlarına KAKR ekletmesini tavsiye ederim.

KAKR saglıklı çalışması için o evde düzgün topraklama olması da gerekmektedir.

Yorum bağlantısı
Ertan Alptekin

Geçmiş olsun. Allah korumuş abi. Anında müdahale etmek gerekir...

Yorum bağlantısı
Fırat Önal
(düzenlendi)

Geçmiş olsun abi.

Deveye sormuşlar ; neden boynun eğri diye. Nerem doğru ki demiş !!

Mevcudu yüksek olan okullarda kantinler rant kapısıdır. Genellikle kılıfına uydurulup peşkeh çekilir. Ancak o kantini bir başkası alsaydı da böyle sorunlar olabilirdi.

Neden olabilirdi? Çünkü yönetmeliklerde çok fazla güvenlikle ilgili madde yok. Rastgele okullara girin ve prizlerine bakın. Çocuklar parmaklarını çok rahatça sokabilir. Gidin bakın yangın merdivenlerine. Kaç tanesi işlevsel. Olmadı tuvaletlere gidin.   Okullarda bu tür eksiklikler yüzünden kazalar olursa soruşturma açılır. Günah keçisi öğretmen olur ve olay kapanır. Kesinlikle rastgele yaşıyoruz.

tarihinde Fırat ÖNAL tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Geçmiş olsun abi.

Deveye sormuşlar ; neden boynun eğri diye. Nerem doğru ki demiş !!

Mevcudu yüksek olan okullarda kantinler rant kapısıdır. Genellikle kılıfına uydurulup peşkeh çekilir. Ancak o kantini bir başkası alsaydı da böyle sorunlar olabilirdi.

Neden olabilirdi? Çünkü yönetmeliklerde çok fazla güvenlikle ilgili madde yok. Rastgele okullara girin ve prizlerine bakın. Çocuklar parmaklarını çok rahatça sokabilir. Gidin bakın yangın merdivenlerine. Kaç tanesi işlevsel. Olmadı tuvaletlere gidin. Okullarda bu tür eksiklikler yüzünden kazalar olursa soruşturma açılır. Günah keçisi öğretmen olur ve olay kapanır. Kesinlikle rastgele yaşıyoruz.

Dediğiniz doğru. Ancak bunlar için devlet ne personel ne BÜTÇE veriyor. Ben sınıflardaki prizleri her derse Girdiğimde takıyorum ancak bir sonraki hafta yine çıkmış. Bu benim görevim değil. Ancak elektrikçinin gelip gitmesi 50 TL. Okulların tek geliri kantin. Kantin geliri ile okulun temizlik maddesi ve işleri de tüm giderleri bu paradan yapılmalı. Yada velilerden toplanması yasak aidatlarla yapılmalı.

Ben size Katılıyorum Hayatımız pamuk ipliğinde.

Geçen oğlumun okulunda toplantı vardı. Yapılan işler ve maliyet çıktı. Yapılacak daha çok iş var ama okulda para yok [emoji17]

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Fırat Önal

Okulların bir geliri yokki. Bu sizinde dediğiniz gibi devletin desteklemesi gerekiyor. Veliler kesinlikle para vermeyecek okullara diye bağırıyor büyüklerimiz ancak kendiside birşey vermiyor. 2 sene önce bir veli okula 10 lira bağış yapmak istemiş. Müdür aile birliğinin hesap nosunu vermiş. Bankaya gitmiş sırf o 10 tl yi bağış yerine aidat diye yatırdığı için soruşturma açıldı. İl merkezine uzaklığımız 50 km. Bu olay için en az 5 defa müfettişler gelip gitti.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Okulların bir geliri yokki. Bu sizinde dediğiniz gibi devletin desteklemesi gerekiyor. Veliler kesinlikle para vermeyecek okullara diye bağırıyor büyüklerimiz ancak kendiside birşey vermiyor. 2 sene önce bir veli okula 10 lira bağış yapmak istemiş. Müdür aile birliğinin hesap nosunu vermiş. Bankaya gitmiş sırf o 10 tl yi bağış yerine aidat diye yatırdığı için soruşturma açıldı. İl merkezine uzaklığımız 50 km. Bu olay için en az 5 defa müfettişler gelip gitti.

Benim çocuğun okulu buranın en iyi devlet okulu. Il milli Eğitim'in çocuklarıda burda. Yıllık 50 TL toplanıyor. O bile tam toplanmıyor. Okul Israr edemiyor yasak diye. Neyse.

Rabbim Çocuklarımızı korusun. Başka birşey diyemiyoruz.

Yorum bağlantısı
Özdemir Deniz

Geçmiş olsun, her an her yerde diken üstünde yaşıyoruz :(

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Bozulduğu zaman, Hep bozuluyor bunlar diye, elektrikçinin birisi benim evin rölesini iptal etmişti.. 

Ne olduğunu anlayınca başka bir elektrikçiye yeniden taktırmıştım... 

50 değil de 75'e alınca hiç bozulmuyor... 

Usta bile bilinçli olacak... Ama boş insan bazen bir okul müdürü, bazen kantinci, bazen müfettiş, bazen elektrikçi olarak çıkıyor karşımıza... 

Peki biz herşeyi bilmelimiyiz... 

Ne yazıkki evet, Herşeyden az çok anlamamız gerekiyor... 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Bozulduğu zaman, Hep bozuluyor bunlar diye, elektrikçinin birisi benim evin rölesini iptal etmişti..

Ne olduğunu anlayınca başka bir elektrikçiye yeniden taktırmıştım...

50 değil de 75'e alınca hiç bozulmuyor...

Usta bile bilinçli olacak... Ama boş insan bazen bir okul müdürü, bazen kantinci, bazen müfettiş, bazen elektrikçi olarak çıkıyor karşımıza...

Peki biz herşeyi bilmelimiyiz...

Ne yazıkki evet, Herşeyden az çok anlamamız gerekiyor...

İşte sıkıntı bu. Herşey hakkında bilgimiz Olmalı [emoji17]

Hayatta kalabilmek için.

Yorum bağlantısı
Hakan Gürsu

Allah korusun, nası bi rezalettir bu anlamak mümkün değil. Allah o çocuğun yardımcısı olsun.

Yorum bağlantısı
Erdem Bozkurt

abi geçmiş olsun,okullarda  olan bu olayları duyunca bu kadarmı başı boş bu okullar dememek elde değil,giriş kapısının altında kalanlar,çatıdan su deposu uçanlar,elektirilk çarpan çocuklar ve niceleri,kim vebalini taşır o canların? birazcık daha sorumluluk alsın okuldaki görevliler hepsi masum meleklerimiz çocuklarımız....

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Hastanedeyiz, saat ikide görebileceğiz sanırım hasta yakınlarını. Nasıl bir süreç izleyeceğiz, kimi kime şikayet edeceğiz ne gibi yaptırım uygulanabilir öğreneceğiz. İnşallah müdür kantinci karşıma çıkmaz burada

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...