İçeriğe Yönlendir

Puzzle Çerçeveletme

Misafir

Recommended Posts

Misafir
(düzenlendi)

EVNgy8.jpg

Yapboz için cam mı mika mı kullanmak gerekir acaba ? Bu konuda yardımlarınızı bekliyorum. (70 cm x 100 cm) 

(Dipnot: Resim (Kaplumbağa Terbiyecisi) Muğla'nın Yatağan ilçesinin Turgut Kasabasında yapılmıştır. Kasabamızda Osman Hamdi Bey'in Konağı restore edilmiş şekildedir.)

tarihinde Necati Öner tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Misafir
(düzenlendi)

Cam görsel olarak tabiki daha hoş ama çok ağır asarken sıkıntı olucaktır hoş bir çerceveye mika hem maddi hemde hafiflik açısından uygun olucaktır çok yakından bakmıcaksanız sonuçta duvarda duruyor bence mika

tarihinde Yasin Şahin tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Abi eline sağlık. İyi sabır. Hiç tarzım değil :) Benim büyük oğlum seviyorum. Annesiyle beraber yapıyor.

Yorum bağlantısı
Misafir

abi yapıştırıcısını sürdün mü ? bizim evde şöyle birşey var. üstünde mika kullanılmış. hediye gelmişti :) arkadaş sabırla yapmış sağolsun :biggrin:

e5ad646e8bf68860377740967c72a274.jpg
Yorum bağlantısı
Mert Keçeci

Amerikan cam olarak tabir edilen camdan yaptır abi parlama vs. yapmaz ayrıca pasparto da kullansınlar çerçevelerken derinlik vereceginden daha hoş durur. Çerçeveletmeye götürmeden evvel puzzelle ters çevir ve arkasını komple koli bantıya bantla dagılmaması için aynı işlemi çerçeveci yapar ancak baştan sağma yapıyorlar.  

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Fikret Özsoy

Maşallah ne sabır varmış. Çok güzel uğraş ama uğraşabilene tabii. :bravo:

Yorum bağlantısı
Misafir

abi yapıştırıcısını sürdün mü ? bizim evde şöyle birşey var. üstünde mika kullanılmış. hediye gelmişti :) arkadaş sabırla yapmış sağolsun :biggrin:

Bitmedi ki daha. Sendeki de Osman Hamdi sanırım.

2000 parça. Nöbetlerde ve günlük uğraşıyorum. 1 ay oldu. 1000 parçayı izinde 10 günde bitirmiştim,

Yorum bağlantısı
Misafir

Bitmedi ki daha. Sendeki de Osman Hamdi sanırım.

2000 parça. Nöbetlerde ve günlük uğraşıyorum. 1 ay oldu. 1000 parçayı izinde 10 günde bitirmiştim,

Bandırma'da bir yer tavsiye edebilirim abi burda yaptırmak istersen. Sen hele bitirde :)
Yorum bağlantısı
Murat Dere

EVNgy8.jpg

Puuzle için cam mı mika mı kullanmak gerekir acaba ? Bu konuda yardımlarınızı bekliyorum. (70 cm x 100 cm) 

(Dipnot: Resim (Kaplumbağa Terbiyecisi) Muğla'nın Yatağan ilçesinin Turgut Kasabasında yapılmıştır. Kasabamızda Osman Hamdi Bey'in Konağı restore edilmiş şekildedir.)

"Puzzle"ler götürsün seni e mi Necati? :punish: "Yapboz" diyemiyon mu olm? :p

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Misafir

Yapboz yazdım da ben mod değiştirmiş  :biggrin: Kerem değiştirmiştir :D :D :D

Ara sıra yapıyo böle şeyler :p

Yorum bağlantısı
Murat Dere

Ah o modlar yok mu? Özellikle Kerem... Yemedik ya, neyse... ;)

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Parlamayan cam dedikleri şey var..mika mıdır nedir bilmiyorum. Ben de 5 bin parçalık var o şekilde yaptırmıştım. Ayrıca üzerine tutkal sürmezsen daha iyi olur.. zamanla renkte bozulmalara yol açabiliyor.. Ters çevir alttan koli bandıyla bantla.. Daha sonra çerçeve yaptır. Bizde bu şekilde 5-6 yıldır duruyor sorun yok..

Yorum bağlantısı
Misafir

Kendi yapıştırıcısı var. Özellikle sürün diyorlar. Hem parlatıyormuş ayrıca...

Yorum bağlantısı
Misafir

Allah beni bildiği gibi yapsın. Ellerim kırılaydı da yapmayaydım ama.. :( Modluk içgüdüsü işte. Otomatik olarak kendi düzeltiyor..  :biggrin:

Yorum bağlantısı
Misafir

Yapboz yaparken :D birşey fark ettim. Sağ üst ve sol alt, sol üst ve sağ alt simetrik. Hepsinde aynı mı acaba bu ?

Yorum bağlantısı
Misafir

Ha.. Bide eklemeden edemiycem.. İşiniz gücünüz mü yok sizin? Bunlarla uğraşıyorsunuz..  :i-ih: Ben en fazla 30 saniye dayanıyorum. parçayı elime aldığımda yırtıp atıyorum..  :D​ 

Yorum bağlantısı
Misafir

Kent Camdan mı bahsediyosun..

Engin galeri yazıyor abi. Az önce önünden geçtim. Bizim ki de orada yapıldı
Yorum bağlantısı
Erkan Uygur
(düzenlendi)

Ben cam ve mikaya karsıyım , sebep renkler zaten bir tablo gibi çok canlı değil bu nedenle sadece yapıştırıp asılması taraftarıyım böyle renkler daha naturel görunuyor.

tarihinde Erkan Uygur tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Misafir

Ha.. Bide eklemeden edemiycem.. İşiniz gücünüz mü yok sizin? Bunlarla uğraşıyorsunuz..  :i-ih: Ben en fazla 30 saniye dayanıyorum. parçayı elime aldığımda yırtıp atıyorum..  :D

Geceler uzun :)

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Gökhan Tongay

Hepside güzel duruyor.Yapıştırıcıyı kullanın sonra arkasına koli bantı çekerek yapıştırın.Yoksa zamanla yapıskanı gidiyor ve kabarmalar yapıyor.

Yorum bağlantısı
Burak Gülnar

Puzzle için cam,mika vs. kullanmayın 1000 parçayı geçmiyorsa tabikide. Yapıştırıcıların bir çoğu cila etkili zaten gayet güzel parlatıyor. 1000 parça üzerinde mecbur cam veya mika kullanılacak ki bel vermesin ortasından ama 1000 parçaya kadar bence kesinlikle birşey kullanmayın.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...