İçeriğe Yönlendir

Kapı Kolonları Değişimi.

Utku Gömeç

Recommended Posts

Utku Gömeç

Utku ne yaptın, son durum nedir?

Ali abi daha birşey yapmadım arabayı muaneye götürdüm lpg ruhsata işlettim biraz masraf oldu o yuzden şimdilik durdu proje  :)  :)  :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Ekin Güney

Ali abi daha birşey yapmadım arabayı muaneye götürdüm lpg ruhsata işlettim biraz masraf oldu o yuzden şimdilik durdu proje  :)  :)  :)

kapı hoparlörlerini 16 cmlik kompenantlar tam oturuyor ben direk taktım bir kaç milim oyarak taktım kasnak vb. herhangi ekstra aparata gerek kalmadı Kompenantlar söküncede orjinal hoparlölerde yerine oturuyor. anfi takıcaksan kompenant kullan yoksa 5x7 ler işini görür utku kardeşim.

Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Sani Gerşon

Hazır yeri gelmişken benimde bir sorum var.Tam konusu burası.Benim mondininde kolonlarını değiştirmek istiyorum.Sesi daha net, tiz ve basların belli olması için.amfi-sub. takmak istemiyorum.Sizce sadece kolonlar değiştirilerek daha iyi ses alınırmı?b6 passatım vardı ondaki tiz ve bas uyumu mondide yok işin açığı.

Ford'ların ses sistemi çok iyi. Daha iyisini almak istiyorsanız açıkçası sub ve amfi olmadan olacağına inanmıyorum.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Sani bey benim aracta avgo multimedya takilı.4×45.ancak dediğim gibi b6 passatımın müzik sesi (orj. Halinde) tiz ve bas daha belirgindi.Yoksa attığımız taş ürküttüğümüz kurbağaya değmez mi?Bir de şu var.araba dururken ses iyi araba yürümeye başlayınca sesin belirginliği kaybolmakta.

Sonradan takılan teypten dolayı düzgün ses alamıyor olabilirsiniz. Ses menüsünden uygun ayarları yaptınız, değil mi?

Yürümeye başlayınca kalitenin düşmesinin sebebi yalıtım dandikliği :) Ford sağolsun, yalıtım babında hiç bir yatırımları yok :)

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Evet ses ayarlarını düzgün şekilde yaptım.Sesin araba yürümeye başlayınca daha az hissedilmesi dediğiniz gibi yalıtım mevzusundan kaynaklı olduğu konusunda hemfikiriz.Şu durumda daha güçlü kolon takmanın bana pek faydası olmaz mı?

Araç kolonlarınız yanlış hatırlamıyorsam 25w olması lazım. Teybiniz 45'lik destekliyorsa kolon alabilirsiniz. Zaten beğenmez iseniz mecburen amfi ve sub'a geçiş yapmanız gerekecek.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...