İçeriğe Yönlendir

Lastik Kenarında Yırtılma.

Süleyman Can Şahin

Recommended Posts

Süleyman Can Şahin

Bugün kışlık lastiklerimi söktürürken başımıza böyle bir olay geldi. Bayii yetkilisi bunu tamir ettirelim hiç bir sıkıntı olmaz dedi. Suanda lastiği bıraktım tamirle hallolacak birşey mi bu.
439c2e7376d054b68b54646726d91f69.jpg

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Teoride en fazla balans sorunu ve hava kacirma olur. Pratikte patlarsa sikinti. Bilemedim. Ben olsam yaptirirdim.

Yorum bağlantısı
Turgut Ünal

Ben olsam asla bunu tamir ettirmezdim.Yol ile aranızdaki tek bağ olan lastik ihmale gelmez.

Yorum bağlantısı
Süleyman Can Şahin

Ben olsam asla bunu tamir ettirmezdim.Yol ile aranızdaki tek bağ olan lastik ihmale gelmez.

Böyle bir olayda bu lastiğin yenisini alması gerekmez mi bayinin.
Yorum bağlantısı
Emre Öğüt

aynı olay ben lastiği söktürürken oldu ve ben lastiği çöpe attım daha düzen tutmaz dediler

Yorum bağlantısı
Süleyman Can Şahin

aynı olay ben lastiği söktürürken oldu ve ben lastiği çöpe attım daha düzen tutmaz dediler

Lastiği yeniden sizmi aldınız
Yorum bağlantısı
Emre Öğüt

Lastiği yeniden sizmi aldınız

lastiklerimin ömrü bitmiş gibi bişeydi zaten dahada takılmaz dediler bende lastik zaten bitik diye bişey demedim ama adamında yapacağı bişey yok sonuçta lastikte sağlam olsa bu hale gelmez

Yorum bağlantısı
Süleyman Can Şahin

lastiklerimin ömrü bitmiş gibi bişeydi zaten dahada takılmaz dediler bende lastik zaten bitik diye bişey demedim ama adamında yapacağı bişey yok sonuçta lastikte sağlam olsa bu hale gelmez

Yaptıracaklar beğenmezseniz yenisini alırız yarısını biz öderiz dedi.
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Hava kaçırmaz ise sorun olacağını sanmıyorum... 

Markası ne ?

Benim sıfır lastiğimde olmuştu bunun küçüğü..

Yorum bağlantısı
Guest Mert Boran

Bu levye ile yaralama gibi sanki. Cikarmak icin yaptiklari hareketten oluyor. Lastik bayatlamis ki boyle olmus herhalde. :)

Yorum bağlantısı
Emre Öğüt

Yaptıracaklar beğenmezseniz yenisini alırız yarısını biz öderiz dedi.

gayet mantıklı bir teklif

Yorum bağlantısı
Turgut Ünal

Böyle bir olayda bu lastiğin yenisini alması gerekmez mi bayinin.

Lastik bayatsa gerekmez,ama lastik yeni ise durum farklı.

Yorum bağlantısı
Süleyman Can Şahin

Markası ne ?

Continental ts850 abi. Çok eski de değil iki kış kullandım. 2012 üretim.

Bu levye ile yaralama gibi sanki. Cikarmak icin yaptiklari hareketten oluyor. Lastik bayatlamis ki boyle olmus herhalde. :)

Aynen öyle mert çıkarırken oldu lastiği. Bide görmesem hiç söylemiyoda ordaki eleman
Yorum bağlantısı
Gökhan Aksu

Lastik topuk kısmından hasar almış.Tamir edilmesi bence pek doğru değil.Eğer lastiği tazmin ediyorlarsa hiç durmayın yenisini alın.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serdar Akgül

Peki bu durum lastigin eskimesiyle mi alakali yoksa latikcinin kaba davranmasiyla mi alakali? Benim eski lastiktede ,ayni yerde, 1_2 cm boyle bir kesik,yirtik mevcut...

Yorum bağlantısı
Fırat Önal

Ne kadar yapilsada bana eski güveni vermezdi. Ben olsam yenisini alirdim.

Yorum bağlantısı
Gökhan Aksu

Peki bu durum lastigin eskimesiyle mi alakali yoksa latikcinin kaba davranmasiyla mi alakali? Benim eski lastiktede ,ayni yerde, 1_2 cm boyle bir kesik,yirtik mevcut...

Lastiği janttan ayırmadan önce topuk kısmını iyi düşürmeleri gerek.Eğer lastik janttan ayrılmıyorsa mutlaka montaj kremi sürülmeli(arap sabunu veya başka şeyler değil).Tabi söken teknisyenin dikkati ve levyeyi düzgün kullanması da önemli.Tamamen lastiği söken kişinin kabahati.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 8 ay sonra...
Süleyman Can Şahin

Markası ne ?

Abi lastiği tamir ettiler bunu taktırsammı karar veremedim hala.

2dfb2e526ffbef6b7add149ea0b68f8f.jpg86c74dcb2b0a22452dedf3263329953c.jpg3f1ccf1ccb9721fb208903800cb8aeb4.jpg0e75ad3265959c14180a94d80a75e224.jpg

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Taktırın bence sorun olmaz.. Ancak bu işlem orada lastiği söken kişinin hatası.. Lastiğe Allah ne verdiyse dalıyorlar levyeyle falan.. Yazık yani..Sök tak sırasında lastikler siboplar zarar görüyor. Arkadaşın basınç ölçer sibobu kırmışlar..Sibop kırıkmış zaten demişler.. Allah'tan sensör sağlam kalmış..

Yorum bağlantısı
Süleyman Can Şahin

Taktırın bence sorun olmaz.. Ancak bu işlem orada lastiği söken kişinin hatası.. Lastiğe Allah ne verdiyse dalıyorlar levyeyle falan.. Yazık yani..Sök tak sırasında lastikler siboplar zarar görüyor. Arkadaşın basınç ölçer sibobu kırmışlar..Sibop kırıkmış zaten demişler.. Allah'tan sensör sağlam kalmış..

Genel merkezlerine şikayet ettim yeni 1 adet yeni lastik alacaklar. Biri yeni biri eski olacak ama bundan daha iyidir herhalde.

hava kaçırısa bölgesi belli .

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...