İçeriğe Yönlendir

Jant Ve Lastik Öneri

Serhat Gümüş

Recommended Posts

Serhat Gümüş

Arkadaşlar malum yaz geldi ve kış lastiklerinden kurtulucaz sonunda.. Eski yaz lastiklerinin ömrünün tükendiğini söylediler. Hazır yeni lastik alırken üzerindeki jant kapaklarından da kurtulmak istiyorum.

Şu an üzerindekiler 175-65-14 ebatında lastik var. Benim düşüncem 195-60-15 şeklinde ama 16 inç içimden geçen olmasına rağmen uzun yolda yapıyorum o yüzden bu seçeneği elemem gerekiyo sanırım. Uygun lastik ve jant  kombinasyonu nasıl olmalı ? Kormetal nasıldır? ebat ,marka, tür... önerilerinize açığım. Bu konuda bir sürü konu başlığı var ama farklı görüşler söz konusu olmuş geçmiş zamanda. Replikadan uzak durulması söyleniyor. Ve verebileceğim maximum fiyat jant+ lastik 1500-1600 tl civarında.

Ford Fiesta 06 =  http://i59.tinypic.com/vsfmhe.jpg 

Yorum bağlantısı
Onur Bulut

Öncelikle takacagınız lastigin yanagı 60 degil 55 olmalı 15 inç'te.Uzun yol yapıyorum diye 16 inç jantı eleme mantıgını cozemedim ?

Yorum bağlantısı
Berat Erdem Aktaş

Arkadaşlar malum yaz geldi ve kış lastiklerinden kurtulucaz sonunda.. Eski yaz lastiklerinin ömrünün tükendiğini söylediler. Hazır yeni lastik alırken üzerindeki jant kapaklarından da kurtulmak istiyorum.

Şu an üzerindekiler 175-65-14 ebatında lastik var. Benim düşüncem 195-60-15 şeklinde ama 16 inç içimden geçen olmasına rağmen uzun yolda yapıyorum o yüzden bu seçeneği elemem gerekiyo sanırım. Uygun lastik ve jant  kombinasyonu nasıl olmalı ? Kormetal nasıldır? ebat ,marka, tür... önerilerinize açığım. Bu konuda bir sürü konu başlığı var ama farklı görüşler söz konusu olmuş geçmiş zamanda. Replikadan uzak durulması söyleniyor. Ve verebileceğim maximum fiyat jant+ lastik 1500-1600 tl civarında.

Ford Fiesta 06 =  http://i59.tinypic.com/vsfmhe.jpg 

orjinal fiesta mk5 sport jantlar var isterseniz verebilirim fakat boya yaptırılması gerekiyor. fikir vermesi açısından..

8RGHmdql.jpg

Yorum bağlantısı
Tuna İşgören

Bende 14 janttan 15 janta gecis yapicaktim fakat aldığım lastikler 14 jantta 133 tl tanesi , 15 jantta 230tl tanesi ekonomik nedenlerden dolayi gecemedim , jant lastik 2000 tl tutuyordu , 470 tlye lastiklerimi aldim mecburen yola devam.ediyorum :( 15 orjinal ford jantlari araca gerçekten level atlatiyor

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Serhat Gümüş

Öncelikle takacagınız lastigin yanagı 60 degil 55 olmalı 15 inç'te.Uzun yol yapıyorum diye 16 inç jantı eleme mantıgını cozemedim ?

Yakıt sarfiyatının artacağını okumuştum bir konuda ?

yakın bir arkadaşım 17 st janta geçtiği için bu jant ve lastikleri satmakta.düşünürseniz yardımcı olurum

Sadece 6.000 km yol yapmış 2013 model fiesta aractan çıkmıştır. ürün BODRUM ilindedir. 

N5d9VO.jpg

aoayqz.jpg

aoayqz.jpg

Ebatı ve fiyatı nedir acaba ?

Yorum bağlantısı
Serhat Gümüş

Abi ilgin için saol ama başka tarz model arayışı içine girdim. Birde açıkçası kargo bedeli 300 liraya yakın tutacak bodrumdan istanbula ..

Yorum bağlantısı
Serhat Gümüş

Sizce bu jantlar nasıl olur fiestaya ? 

2s7z49i.jpg

Yorum bağlantısı
Berat Erdem Aktaş

Sizce bu jantlar nasıl olur fiestaya ? 

2s7z49i.jpg

başarılı olur ikinci el arayışında olmanı tavsiye ederim fazla para vermezsin

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serhat Gümüş

başarılı olur ikinci el arayışında olmanı tavsiye ederim fazla para vermezsin

zaten bu gösterdiğim jantlar sıfırı 800 tl civarında bir de şu var aynı tip ama markası farklı 

xpbpeh.jpg

birde bu kafama yatanlardan birisi. siyahı beyazı ve nikelajlısı var

Yorum bağlantısı
Berat Erdem Aktaş

zaten bu gösterdiğim jantlar sıfırı 800 tl civarında bir de şu var aynı tip ama markası farklı 

xpbpeh.jpg

birde bu kafama yatanlardan birisi. siyahı beyazı ve nikelajlısı var

hiç uğraşmayın direk orjinal ford jantı verelim benzer model  :nargile:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serhat Gümüş

hiç uğraşmayın direk orjinal ford jantı verelim benzer model  :nargile:

bahsettiğin jantın resmini bulup atabilirmisin acaba ? böyle çok kolluysa neden olmasın :D

Yorum bağlantısı
İnan Çınar

yukarda mevcut  :fiuw:

Berat merhaba, jantlara ne kadar istiyorsun? Bizim fiestaya jant kapağı dayanmıyor da...

Yorum bağlantısı
Berat Erdem Aktaş

Berat merhaba, jantlara ne kadar istiyorsun? Bizim fiestaya jant kapağı dayanmıyor da...

abi ben biraz hakkını istiyorum jantların 750 forum fiyatı dedim boyaya ihtiyacı var jantların fakat 195 50 15 lastiklerle beraberde 900 ye vericem..

Yorum bağlantısı
Serhat Gümüş

Jantin son durumunu anlayabilmemiz acisindan resmini atabilirmisin acaba ? Ve nerde ikamet ediyosunuz ?

Yorum bağlantısı
Berat Erdem Aktaş

ankara keçiörendeyim yarın fotoğrafları atarım fotoğraf çekmem gerekir çünkü

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İnan Çınar

Malum sitede ilanı varmış... Kardeşimle görüşeyim düşünürse ulaşırız sana...

Yorum bağlantısı
Berat Erdem Aktaş

Malum sitede ilanı varmış... Kardeşimle görüşeyim düşünürse ulaşırız sana...

tabi hocam ne demek

Yorum bağlantısı
Yasir Baş

Bilmediğim için soruyorum neden 60 değil 55 olmaı.

İkinicisi benim arabamda şuan 185 60 15 kışlık lastik var. Bende 4 tane 15lik yazlık lastik alacağım ama tam ebatları ne olmalı.

Yorum bağlantısı
Onur Bulut

Bilmediğim için soruyorum neden 60 değil 55 olmaı.

İkinicisi benim arabamda şuan 185 60 15 kışlık lastik var. Bende 4 tane 15lik yazlık lastik alacağım ama tam ebatları ne olmalı.

Arabanın orijinal lastik ölçüleri 175 65 14 siz bu araca 195 60 15 lastik ile jant takarsanız %5.18 civarı çap farkı oluşur.%3 ten büyük oranlarda yakıt tüketimini yol tutuş ve fren mesafesini etkiler.Fakat 195 55 15 te ise çap farkı %2.08 buda yol tutuş tuketim miktarı ve fren mesafesi olarak orijinal lastik nasılsa aynı tepkileri vercegini gosteriyor.O yuzden konuyu açan arkadasa 55 yanak alması gerektigini söyledim.
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Berat Erdem Aktaş

Arabanın orijinal lastik ölçüleri 175 65 14 siz bu araca 195 60 15 lastik ile jant takarsanız %5.18 civarı çap farkı oluşur.%3 ten büyük oranlarda yakıt tüketimini yol tutuş ve fren mesafesini etkiler.Fakat 195 55 15 te ise çap farkı %2.08 buda yol tutuş tuketim miktarı ve fren mesafesi olarak orijinal lastik nasılsa aynı tepkileri vercegini gosteriyor.O yuzden konuyu açan arkadasa 55 yanak alması gerektigini söyledim.

iyiymiş bu bilgi eyvallah  :flowers:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serhat Gümüş
(düzenlendi)

8 bijonlu jantlar artık muayenede ağır kusur bilginiz olsun.

2 sefer jant parası vermeyın sonra ;)

Resimde onu koymuşlar ama seçeneklerinde 4x108 diye geçiyo :)

Bugun ist.da bir yerde bulup canlı görme şansım oldu bu jantı . Güzelde durdu ama daha iyi bir model bulabilirim belki diye almadım 

tarihinde Serhat Gümüş tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Serhat Gümüş

Oem den şaşmayın derim.Ama tercih ve zevk tabiki sana kalmış.

Yok abi replika almıcam kesinlikle zatende. Hangi markalar oem hangisi replika ayırt edilemiyo . Örneğin cms oem jant o sitesindede yazıyo ama SLK diye bir marka var bu replikamı oem mi anlayamadım . Yukarda ilk paylaştığım jant

Yorum bağlantısı
Yasir Baş

Oem den şaşmayın derim.Ama tercih ve zevk tabiki sana kalmış.

Galip Bey Fiesta konusunda uzman olduğunuz için size soruyorum. Benim arabanın üzerinde 15lik jant var şimdi yazlık lastik almam gerekecek. En uygun ebat olarak ne seçmeliyim? 

Tavsiyeleriniz nelerdir?

Yorum bağlantısı
Yasir Baş
(düzenlendi)

Galip Bey Fiesta konusunda uzman olduğunuz için size soruyorum. Benim arabanın üzerinde 15lik jant var şimdi yazlık lastik almam gerekecek. En uygun ebat olarak ne seçmeliyim? 

Tavsiyeleriniz nelerdir?

Uzmanlık bir durum söz konusu değil.sadece tecrübelerini paylaşıyorum.195/50/15 fabrika degeridir.

Stabilize yolda fazla kullanmıyor iseniz bu ebatlarındaki en ideali bana göre

Teşekkürler..

tarihinde Yasir Baş tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...