İçeriğe Yönlendir

Sorun Ekran Kartı Mı?

Fikret Özsoy

Recommended Posts

Fikret Özsoy

Fikret hocam bu söylediğim bi tahmin. Video filan seyrederken erkan hafif karanlık oluyor veya kapanıyorsa ekran zaman aşımı diye bir şey var bundan da yapıyor olabilir. Telefonlardaki gibi tuş kilidi 30 saniye sonra kendini kapatıyor. Bi bu ayarlara bakın. Birde herkesinde dediği gibi ısınma problemi ve driver sorunu. Saygılar 

Tugay Bey ilginize teşekkür ederim. Fakat zaman aşımı olmadığı kesin, çünkü ekran kapatmayı ve diğerlerini "hiç bir zaman" şeklinde ayarladım. Ayrıca öyle olsa fareyi oynatınca tekrar görüntü gelmesi gerekirdi. Ancak güç düğmesine basılı tutarak kapatabiliyorum.

Saygılar benden. Teşekkürler.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Misafir
(düzenlendi)

Öncelikli işlem Fan ve sogutucu hava girişleri temizlenmeli.5 yıldır hiç bir temizlik olmadı ise fan ile sogutucu arasında kilim dokumnuş olma ihtmali çok yüksek.Kalsik sorundur.Bir an önce bunu yapmalısınız.Fanında güzel temizleyin ve silikon wd40 tarzı siprey ilede göbegine kesinlikle sıkın.elinizle hızlıca çevirip içine işlemesini sağlayın.Voltaj verip çalıştırmayın etrafı batırır.

Fan arası temiz ise ekran kartı sıkıntılı anlamına gelir.Uğur abmin dediği gibi Bga makinasında kısa bir ısısal ilşlem ile kendine gelir ama her yere yaptırma güvenilir bir yer bulmalısın.

Makinadan memnun iseniz en kısa sürede Ebaydan garantili satan yerler var yada garantili 2.el satış yapan yerden almanızı tavsiye ederim.

Bir ihtimal makinada 2 tane ram takılı ise yerlerini değiştirin.Çok nadirde olsa bu etkileyebiliyor.

Alakasız gibi görünür ama Hdd bölüm hatasıda çok nadiren buna sbebiyet verebilir.

tarihinde Oktay Toker tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fikret Özsoy

Öncelikli işlem Fan ve sogutucu hava girişleri temizlenmeli.5 yıldır hiç bir temizlik olmadı ise fan ile sogutucu arasında kilim dokumnuş olma ihtmali çok yüksek.Kalsik sorundur.Bir an önce bunu yapmalısınız.Fanında güzel temizleyin ve silikon wd40 tarzı siprey ilede göbegine kesinlikle sıkın.elinizle hızlıca çevirip içine işlemesini sağlayın.Voltaj verip çalıştırmayın etrafı batırır.

Fan arası temiz ise ekran kartı sıkıntılı anlamına gelir.Uğur abmin dediği gibi Bga makinasında kısa bir ısısal ilşlem ile kendine gelir ama her yere yaptırma güvenilir bir yer bulmalısın.

Makinadan memnun iseniz en kısa sürede Ebaydan garantili satan yerler var yada garantili 2.el satış yapan yerden almanızı tavsiye ederim.

Bir ihtimal makinada 2 tane ram takılı ise yerlerini değiştirin.Çok nadirde olsa bu etkileyebiliyor.

Alakasız gibi görünür ama Hdd bölüm hatasıda çok nadiren buna sbebiyet verebilir.

Oktay Hocam ilginize teşekkür ediyorum. Fan kısmını söktüm ama çok fazla pislik yoktu. Ekran kartını söküp altındaki termal macunu yeniledim biraz sorun azaldı gibi. Okuldaki iş yoğunluğu biraz azalınca komple söküp işlemci ile soğutucu arasındaki termal macunu da yenilemeyi düşünüyorum. Sorun devam ederse Ekran kartını dediğiniz şekilde ısıttırmayı düşünüyorum. Çözüm olmaz ise sanırım bir ekran kartı bulmaya çalışacağım artık.

Yaptığınız çalışmaları severek izliyorum. Çok güzel ve özgün çalışmalar. Allah kolaylık versin.

Saygılarımla...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Misafir
(düzenlendi)

Fan ilesogutucu arasındaki boşluk ara kısmı orijinalde siyah bir plastik plaka ile kaplıdır.Bunu takmayı unutmamalsın.Ayrıca siyah bant ile bence burayı iyice sar ki ben hep öyle yapıp teslim ederdim.Toz kilim örmediyse bu parça önceden oynanmamış demektir.

tarihinde Oktay Toker tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Fikret Özsoy

Fan ilesogutucu arasındaki boşluk ara kısmı orijinalde siyah bir plastik plaka ile kaplıdır.Bunu takmayı unutmamalsın.Ayrıca siyah bant ile bence burayı iyice sar ki ben hep öyle yapıp teslim ederdim.Toz kilim örmediyse bu parça önceden oynanmamış demektir.

Hayır Oktay Hocam daha önce hiç ıynanmadı. Sökmeye karar vermeden önce değerli fikirlerinize başvuruda bulunacağım zaten. Önerilerinizi aklımda tutacağım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mücahit Eser

Yüksek çözünürdeki videolar ekran kartını daha fazla yorar ve daha çabuk ısınmasını sağlar. Yılların vermiş olduğu yıpranmayla ısınma daha da çabuk gerçekleşir. Laptop soğutucuyla bu sorunu çözebilirsiniz. 

Not: laptopları kesinlikle yatak, koltuk gibi yumuşak zeminlere koymayın. hava sirkülasyonu olmadığından çok çabuk ısınır ve yıpranır.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...