İçeriğe Yönlendir

5 Kanal Anfi Ayarı

Turhan Allı

Recommended Posts

Turhan Allı

Hayırlı akşamlar abiler ve kardeşler.bi konuda yardıma ihtiyacım var. 5 kanal macoustic mpx5 anfim var bu anfide bass sı köprü yaptığım zaman bas çok güzel ses veriyor.gelelimki esas sub yazan yere bağladığım zaman bas sesi çok düşüyor sizce sebebi ne olabilir. yardımlarınız için şimdiden teşekür ederim

Yorum bağlantısı
Alper Keskin

5 kanal amplide subwoofeerı stereo kanallara bağlamayın.Zaten düşük sayılabilecek çıkış gücüne sahip kanallara üst frekansları çalamayan ve yüksek güç isteyen bileşeni bağlarsanız amplifikatörü yakabilirsiniz... Mono kanalı için de ayrıca RCA (teypten ampliye gelen sinyal kablosu) çekildi mi? çekildi ise mono kanalına ait olan gain (kazanç) kısmı düşük olabilir.Yuvarlak ses verip kısma butonu gibi bir buton tornavida yardımı ile ses verir gibi yükseltin.O ayar da yapılmış ise LPF HPF FULL yazan frekans kesim anahtarı var. Onu LPF ye getirin. LOW HIGH FULL olarak ta yazıyor olabilir ve yine bu kesim anahtarına bağlı gain gibi volume tuşuna benzer bir bölüm daha olabilir LPF crossover frequency bölümü... Üzerinde 30-35 Hz den 200-220 Hz değerine kadar değerler vardır.Bu bölüm de alt frekansları amplifikatörün hangi frekansa kadar çalmasını ayarlamanızı sağlar. O kısım da 170 Hz civarına getirilsin... buradan yardım edebileceğim kadarı budur... ayarlamalara ait fotoğraf atarsanız tekrar gözden geçiririz...

Yorum bağlantısı
Turhan Allı
(düzenlendi)

Söylediklerinizin hepsini denedim sonuç aynı birde gain ayarını baglayan usta sona kadar açtığı halde böyle.. sadece full bas olan müziklerde güçlü çalıyor normal şarkılardaki bass seslerinde çok zayıf kalıyor . birde teyp tek anfi çıkışlı.teşekürler

tarihinde Turhan Allı tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Rasim Bolat

teyp marka modeli yazarsanız daha öce benzer bir sorun yaşamıştım aynı bir sorun olabilir.bence teyp kaynaklı sizin sorun rear \ sub ayarı olabilir çıkış ayarlarında yada teybiniz çok kalitesiz olabilir. 

Yorum bağlantısı
Alper Keskin

RCA kablosunu y kabloyla mı diğer kanallara dağıttınız yoksa ampliye tek sinyal kablosu mu giriyor?

Yorum bağlantısı
Turhan Allı
(düzenlendi)

Teypte iki giriş var anfide 6 giriş y kablolarla bağlandı. bide anlamadığım sub girişi 250 rms bridge modunda 150 rms bridge modu daha güçlü bass veriyor. teşekürler

Yorum bağlantısı
Rasim Bolat

çıkışın birini direkt sub  kanalına; diğer çıkışı da stereo kanala dağıtmayı   denediniz mi  ?  amfi çıkışında rear sub ayarını kontrol edin sub kapalı olabilir. 

amfiniz de arızalı olabilir  :fiuw:  :fiuw:

Yorum bağlantısı
Turhan Allı

Anfi sıfır aldım teypte tek anfi çıkışlı anlıcanız teypte iki delik var anfide de 6 tane. Bugun aldığım yere götüreceğim bakalım ne olacak. Yardımlarınız için çok teşekür ederim.

Yorum bağlantısı
Rasim Bolat

turhan bey bence teyp kaynaklı sorun tek çıkış olması, keşke bir üst seriyi alsaydınız. benm eski teypte  2 çıkış vardı biri rerar biri sub bir türlü ayar tutturamadım sonunda teybi değiştirdim size 3 çıkışlı teyp gerekli mesela benim kullanmış olduğum 8650 bt y kablo kullanmadan 5 kanal amfi için süper  :good1: bende 5 kanal amfi takacağım yazı bekliyorum cadence 5100,  f 100, bunlardan birini almak istiyorum :fiuw:  :fiuw:

Yorum bağlantısı
Turhan Allı

Rasim bey sizin eski teyp yine iyiymiş iki çıkışlı benimki tek çıkışlı. Bide eski anfim hei 4 kanallı uyduruk anfi köprüde daha iyi bas veriyordu üstelik sub da uyduruk birşeydi. Şimdiki anfi m acoustic mtx5 sub da sony slim 300 rms ama gelelimki bas yok

Neyse bakalım aldığım yere bugün götüreceğim sorun neymiş anlıyacağız.

Yorum bağlantısı
Turhan Allı

Rasim bey size tavsiyem anfide iyi seçim yapın ben acele ettim şimdi pişmanım 200 300 fazla verip ilerde pişman olmayın.birde forumları araştırırsanız herkesin tavsiyesi ekstradan mono anfi şart. 5 kanal anfi tat vermiyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Turhan Allı
(düzenlendi)

Rasim bey dediğiniz gibi teybi değiştirdim ikinci el pioneer deh x7500sd aldım ve seste yüzde 50 kalite ve artış oldu şimdi sesi ve bası istediğim gibi ayarlaya biliyorum. Ha birde eskiden basın gainini sonuna kadar açıyordum bas alamazken şimdi gaini yarıya düşürdüm.herşey mükemmel oldu teşekürler.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Rasim Bolat

bende cadence fxa 5100 aldım  tam 1 yıl bekledim 2008 model olmasından dolayı 2 el almak zorunda kaldım şimdi her şey süper 2000 tl yi geçtik ama ne yapalım.. hayırlı olsun  güle güle kullanın

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...